Blog

 
 
 
 
 
 
Najnovšie články

Zinok

Základný minerál

Zinok je dôležitý stopový prvok, ktorý potrebuje každá jedna bunka v našom tele. Zinok sa nachádza v každom ľudskom organizme, ale naše telo ho obsahuje v malom množstve cca. 2 - 3 gramov. V našom organizme sa najviac zinku 90% nachádza v kostiach a svaloch približne 6% v koži. 

Čítať viac

Vitamíny skupiny B

Vitamín B1, B2, B3, B5, B6, B12, B17

Vitamíny skupiny B sú komplexné vitamíny pre naše zdravie, ktoré sú rozpustné vo vode.  Nedostatok vitamínov B sa môže prejavovať rôzne a ich užívanie sa líši podľa ochorenia. Zvýšiť príjem vitamínov B by ste mali predovšetkým počas stresu, nesprávnom stravovaní aj pri určitých ochoreniach.

Čítať viac

Vápnik

Calcium je najdôležitejší minerál v našom tele        

Vápnik je najdôležitejší a najviac rozšírený minerál v našom tele. V kostiach a zuboch sa nachádza až 99 % vápnika a to jedno percento je v telesných tekutinách a tkanivách. Vápnik je dôležitým prírodným minerálom, ktorý podporuje činnosť srdca, svalov, nervov a zrážanie krvi.

Čítať viac

Rybí olej

Dôležitý zdroj nenasýtených mastných kyselín

Rybí olej a jeho účinky sú známe už z minulosti od Eskimákov. Vedci zistili, že eskimáci netrpia a nepoznajú civilizačné ochorenia ako cukrovku, mozgovú mŕtvicu, alebo infarkt.

Čítať viac

Resveratrol

Superantioxidant

Resveratrol je prírodná látka, ktorá sa vyskytuje v ovocí aj v zelenine. Resveratrol je účinný antioxidant, ktorý bojuje proti škodlivým voľným radikálom v našom tele. Voľné radikály napádajú a poškodzujú bunky. Škodlivé voľné radikály vznikajú v tele dôsledku stresu, alkoholu, UV žiarenia, alebo znečistením atmosféry - prach, smog, cigaretový dym, užívanie liekov.

Čítať viac

Prírodné deodoranty bez chémie

Prírodná kozmetika

Deodoranty používa väčšina z nás každý deň, minimálne ráno. Bežné deodoranty sú silno parfumované a navyše upchávajú póry. Potenie je prirodzená vec každého človeka, potením sa z organizmu vylučujú škodlivé látky.

Čítať viac

Panenský kokosový olej

Organic

Kokosový olej je potravina, ktorá má všestranné využitie: na varenie ako doplnok stravy, alebo ako telová a vlasová kozmetika. Panenský kokosový olej si uchováva dôležité vitamíny pre naše telo A, C, E. Koksový olej navyše obsahuje zdraviu prospešné mastné kyseliny – kyselinu laurovú.

Čítať viac

Olej zo žraločej pečene

Shark liver oil

Unikátnou vlastnosťou žralokov je, že majú vysokú obranyschopnosť proti chorobám. Vysokú obranyschopnosť proti chorobám im zabezpečujú látky,  ktoré sa nachádzajú  v pečeni žralokov: Alkylglycerol a Squalen

Čítať viac

Magnézium

Proti stresu a zápche

Magnézium (horčík) patrí medzi prvé najdôležitejšie minerály v našom tele. Magnézium (horčík) potrebuje každá jedna bunka v našom tele.

Čítať viac

Kozie mlieko

A jeho zázračné účinky

V minulosti naši predkovia označovali kozie mlieko za “elixír krásy a dlhovekosti“. Kozie mlieko obsahuje približne rovnaké množstvo bielkovín a tukov ako kravské, ale kozie mlieko je ľahšie stráviteľné ako kravské mlieko.

Čítať viac

Kolostrum

Mliečne zlato

Kolostrum je tzv. prvé mlieko, ktoré sa začne matke tvoriť ešte v tehotenstve približne okolo 12 - 16 týždňa a jeho tvorba pokračuje aj po pôrode. V prvých dňoch života dieťaťa je kolostrum nenahraditeľná potrava.

Čítať viac

Koenzým Q10

Životabudič

Koenzým Q10 je antioxidant, ktorý sa nachádza v každej bunke ľudského tela. Koenzým Q10 je súčasťou každej bunky tzv. mitochondrií, ktoré vytvárajú energiu v ľudskom tele. V určitom veku (najčastejšie po 30 roku života) sa tvorba koenzýmu q10 znižuje a telo začne pociťovať únavu a nedostatok energie.

Čítať viac

Chlorella

 „Superpotravina“

Chlorella je na našej planéte známa už od praveku, pred viac ako 2 miliardmi rokov. Chlorella je jednobunková riasa, ktorá žije v sladkých vodách.

Čítať viac

Hliva ustricová

„Božský kvet“

Hliva ustricová je liečivá huba, ktorá obsahuje účinné látky v boji proti ochoreniam. Táto liečivá huba rastie na stromoch a prežije aj v silných mrazoch. Svoje liečivé účinky, naberá z kmeňa stromu na ktorom vyrastá. Liečivá huba hliva rastie v zväzkoch v skupinách, vrstvách nad sebou.

Čítať viac

Ginko Biloba

Prírodný životabudič

Ginkgo biloba je pôvodná rastlina z Číny, Japonska a Kórei. V Číne bola označovaná ako symbol plodnosti. Názov ovocia v preklade znamená „strieborné ovocie“. Jej liečivé účinky sa používali už v starovekej čínskej medicíne pred 5000 rokmi: predovšetkým na liečbu bolesti hlavy, pamäte, proti závratom a na poruchy pamäte.

Čítať viac