Blog

 
 
 
 
 
 
Najnovšie články

Cordyceps

Prírodné antibiotikum

Huba Cordyceps sinensis je v Číne uznávaným tradičným liekom a je prírodným liekom čínskej národnej fytoterapeutickej farmaceutiky, ktorá je stará 1200 rokov.  Huba cordyceps parazituje na larvách hmyzu, prisaje sa na larvy a vysáva živiny, ktoré potrebuje pre svoj život. Huba cordyceps rastie vo vysokých nadmerných výškach na horách v Tibete a Číne a jej zber je veľmi náročný. V súčasnosti sa pestuje aj na špeciálnych farmách, zameraných na pestovanie huby cordyceps.

Čítať viac

Vápnik pre deti

Tiens biokalcium

Kalcium - vápnik je minerálna látka, ktorá je pre správne fungovanie nášho organizmu nevyhnutná. Najväčšie množstvo kalcia sa nachádza v zuboch a kostiach a to až 99%. Vápnik je nevyhnutný pre správny vývoj kostí (vitamíny na kosti) a zubov počas detstva, dospievania, ale aj starnutia.

Čítať viac

Reishi káva

Lahodná zdravá káva

Huba reishi označovaná aj ako „huba večnej mladosti“ je v Japonsku a Číne označovaná ako zázračná rastlina, ktorá pomáha pri liečbe mnohých ochorení. Huba reishi rastie na odumretých pňoch stromov, vyskytuje sa veľmi zriedkavo a aj preto je veľmi vzácna. Huba reishi rastie v Ázii, Južnej Amerike, Európe a Severnej Amerike. V súčasnosti sa pestuje aj na špeciálnych farmách, zameraných na pestovanie reishi. Huba reishi je v Číne uznávaným liekom a oficiálne sa nachádza na zozname liekov.

Čítať viac

B komplex

Komplex potrebných vitamínov

Názov B komplex je zoskupenie všetkých vitamínov B. Vitamíny b komplex sú dôležité pre činnosť organizmu a ich nedostatok sa môže na zdraví človeka rôzne prejaviť, ovplyvňujú energiu, náladu aj mozgovú silu. B komplex sa dá získať aj zo stravy, nachádza sa hlavne obilninách, celozrnných výrobkoch. Vitamíny skupiny B si naše telo nedokáže uchovať a preto je potrebné ich každodenne doplňovať aj výživovými doplnkami.

Čítať viac

Posilnenie imunity v prechodnom období

Najlepšie tipy na posilnenie imunity a výživové doplnky

Imunita je obranný systém organizmu, ktoré si naše telo vytvára ako ochranu pred nebezpečnými pôvodcami chorôb a pred nebezpečnými vonkajšími vplyvmi. Imunita nemá v organizme svoje presné miesto, bunky sa nachádzajú a voľne cirkulujú v krvi a miazge (lymfe), alebo sa nachádzajú v orgánoch a tkanivách.

Čítať viac

Prírodný kolagén na kĺby

Najlepšia kĺbová výživa

Kolagén je bielkovina a je základnou stavebnou zložkou spojivových tkanív. Kolagén je dôležitou časťou chrupavky a jeho hlavnou úlohou je poskytovať tkanivu pružnosť. Existuje viacero typov kolagénu, ale v ľudskom tele sa najviac objavuje:

Čítať viac

Prírodný kolagén na pleť

Prírodná kozmetika „bielkovina mladosti“

Kolagén je nerozpustná bielkovina, ktorá základnou stavebnou zložkou v našom organizme. Kolagén je základnou zložkou kostí, kĺbov, väzov, šliach, chrupaviek aj kože. V nižšom veku si naše telo dokáže kolagén vytvoriť samo, ale po 25 roku života sa jeho tvorba znižujepo 40 roku života sa netvorí vôbec a preto je potrebné kolagén doplniť výživovými produktmi

Čítať viac

Zdravá zubná pasta

Prírodná kozmetika

Zubná pasta je prostriedok na čistenie zubov, ktorý používame aj niekoľkokrát denne a preto je dôležité vybrať si tú správnu kvalitnú zubnú pastu. Veď kto by nechcel mať krásny, zdravý a žiarivý úsmev a navyše vyhnúť sa nepríjemnej návšteve zubného lekára?

Čítať viac

Acai

Antioxidant mladosti

Acai je bobuľovité ovocie, ktoré má tmavofialovú farbu. Rastlina ovocia acai je vysoká a rastie do výšky až 20 metrov, bobule acai majú veľkú kôstku a pripomínajú hrozno. Rastlina rastie v dažďových pralesoch v Amazonke a na juhu Ameriky. Bobule acai sú bohatým zdrojom antioxidantov na detoxikáciu tela.

Čítať viac

Zinok

Základný minerál

Zinok je dôležitý stopový prvok, ktorý potrebuje každá jedna bunka v našom tele. Zinok sa nachádza v každom ľudskom organizme, ale naše telo ho obsahuje v malom množstve cca. 2 - 3 gramov. V našom organizme sa najviac zinku 90% nachádza v kostiach a svaloch približne 6% v koži. 

Čítať viac

Vitamíny skupiny B

Vitamín B1, B2, B3, B5, B6, B12, B17

Vitamíny skupiny B sú komplexné vitamíny pre naše zdravie, ktoré sú rozpustné vo vode.  Nedostatok vitamínov B sa môže prejavovať rôzne a ich užívanie sa líši podľa ochorenia. Zvýšiť príjem vitamínov B by ste mali predovšetkým počas stresu, nesprávnom stravovaní aj pri určitých ochoreniach.

Čítať viac

Vápnik

Calcium je najdôležitejší minerál v našom tele        

Vápnik je najdôležitejší a najviac rozšírený minerál v našom tele. V kostiach a zuboch sa nachádza až 99 % vápnika a to jedno percento je v telesných tekutinách a tkanivách. Vápnik je dôležitým prírodným minerálom, ktorý podporuje činnosť srdca, svalov, nervov a zrážanie krvi.

Čítať viac

Rybí olej

Dôležitý zdroj nenasýtených mastných kyselín

Rybí olej a jeho účinky sú známe už z minulosti od Eskimákov. Vedci zistili, že eskimáci netrpia a nepoznajú civilizačné ochorenia ako cukrovku, mozgovú mŕtvicu, alebo infarkt.

Čítať viac

Resveratrol

Superantioxidant

Resveratrol je prírodná látka, ktorá sa vyskytuje v ovocí aj v zelenine. Resveratrol je účinný antioxidant, ktorý bojuje proti škodlivým voľným radikálom v našom tele. Voľné radikály napádajú a poškodzujú bunky. Škodlivé voľné radikály vznikajú v tele dôsledku stresu, alkoholu, UV žiarenia, alebo znečistením atmosféry - prach, smog, cigaretový dym, užívanie liekov.

Čítať viac

Prírodné deodoranty bez chémie

Prírodná kozmetika

Deodoranty používa väčšina z nás každý deň, minimálne ráno. Bežné deodoranty sú silno parfumované a navyše upchávajú póry. Potenie je prirodzená vec každého človeka, potením sa z organizmu vylučujú škodlivé látky.

Čítať viac