Kazeinový protein

 
 
 
 
Kazeinový proteín

Kazeín je druh prírodnej bielkoviny, ktorá sa získava z mlieka procesom vyzrážania a sušenia. Patrí medzi doplnky výžívyproteíny, ktoré sa do organizmu uvoľňujú pomaly, preto je najvhodnejšie konzumovať ich pred spaním alebo ako dlhodobejšiu náhradu stravy. Obsahuje aminokyseliny, ktoré podporujú rast svalov a kazeínový proteín je vhodnou cestou ako nabrať svaly postupne.

Aminokyseliny obsiahnuté v kazeíne sa uvoľňujú do organizmu pomaly, zhruba sedem hodín a je výborne stráviteľný. Je preto vhodný ako náhrada stravy počas dňa alebo ako suplement pri nízkom príjme bielkovín. Urýchľuje regeneráciu svalov, zmierňuje katabolizmus, má silný anabolický účinok.

Kazeín udržiava optimálnu dusíkovú bilanciu. Patrí medzi najlepšie proteíny pre ženy, ktoré držia redukčnú diétu z dôvodu jeho postupného uvoľňovania a dlhodobého pocitu nasýtenia.

Odporúča sa konzumácia kazeínu spolu so srvátkovým proteínom, najideálnejšia je jeho konzumácia ihneď po tréningu. Kazeín sa filtráciou oddeľuje od srvátky.

Obsahuje bielkoviny, aminokyseliny lyzín a metionín, enzýmy, horčík, vitamín D.

Účinky kazeínu:

  • podporuje rast svalov
  • zabezpečuje dostatočný príjem bielkovín
  • bielkoviny sa uvoľňujú postupne, čo zaručuje dlhodobejšie zabezpečenie svalov aminokyselinami
  • svojím postupným uvoľňovaním je vhodný práve pri redukčných diétach
  • pomáha pri regenerácii svalov
  • podporuje syntézu bielkovín
  • zabraňuje katabolizmu svalov

 

 
 

Kazeinový protein

Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
 
Výživový doplnok Micellar Casein je unikátny nočný proteín pre budovanie kvalitnej svalovej hmoty, podpora imunity, regenerácia a rast svalov - športová výživa
16,50 € 18,00 €
Výživový doplnok Micellar Casein je unikátny nočný proteín pre budovanie kvalitnej svalovej hmoty, podpora imunity, regenerácia a rast svalov - športová výživa
58,00 € 60,00 €