Modriny

 
 
 
 
Modriny

Modriny na tele či tvári majú vždy inú históriu. V každom prípade sa im odborne hovorí hematómy. Ak nie ste týraný jedinec, ak ste práve nepadli zo schodov, ak nie ste profesionálny či aspoň aktívny športovec, alebo nie je práve poľadovica, tak máte zrejme problém. Teda ak nejde o zranenie, ktoré je modrinami úplne samozrejme sprevádzané, ide zrejme o vážnejší problém, ako len dôsledok úderu či nárazu. Ak sa vám modriny na tele objavujú „len tak“ z ničoho nič, ide o problém a ochorenie krvi. A vlastne to tak z ničoho nič ani nebude, pretože tak ako všetko, aj modriny majú svoju príčinu. Preto v takomto prípade určite vyhľadajte lekára.

 
 

Modriny

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:

 
Detoxikácia, omladzovanie organizmu, podpora trávenia, posilnenie imunity, riešenie pre vyčerpanosť, únavu, pôsobí proti voľným radikálom, vyrovnáva hladinu cukru a cholesterolu
37,10 € 43,90 €
Liečba príčiny ochorenia bez vedľajších nežiaducich účinkov na Váš organizmus prostredníctvom biologicky aktívnych doplnkov Tianshi - Tiens. Darujte si zdravý a dlhý život!
Vylučuje jedy z tela - nikotín, alkohol, otrava jedlom, ťažké kovy, liečenie krvných porúch, bojovník proti stresu
12,10 € 14,90 €
Vhodnou súčasťou starostlivosti o srdcovo-cievny systém, pôsobí ako života budič, výkonný antioxidant a látka prospešná pre srdce, pôsobí ako ochranný štít pred nepriaznivými civilizačnými vplyvmi
84,00 € 93,00 €
Ruticelit - protizápalový a protinádorový účinok a silné protiplesňové účinky. Použitie: zápaly žíl, hemoroidy, výrony, preležaniny, trombóza, lámavosti cievných kapilár na tvári, pri onkologickom ochorení kože, plesniach, ktoré majú vplyv na cievne steny
14,20 € 14,70 €
AKCIA - Balíček 3 x Aloe Vera 100% šťava podľa vlastného výberu (čístá alebo zo šťavou z brusníc).
39,90 € 59,70 €
AKCIA - Balíček 2 x Aloe Vera 100% šťava podľa vlastného výberu (čístá alebo zo šťavou z brusníc) + Tabletky Aloe Vera Colon Cleanse (očista hrubého čreva)
39,90 € 59,70 €
Mladý jačmeň - prírodný zdroj živín, minerálov, vitamínov
19,10 € 27,30 €
Koloidné minerály - 98%-ná vstrebateľnosť.
25,40 € 35,80 €
pri pobyte v ekologicky a radiačne nevhodných podmienkach, v škodlivej priemyselnej výrobe, počas rádio a chemoterapie, na zvýšenie odolnosti voči stresom, najlepší perorálny kozmetický prostriedok - umožňuje udržiavať mladosť kože a obnovovať ochabnutú..
68,00 € 92,00 €
Indikácie: pri rozumovej a fyzickej záťaži, tonikum a posilňovač chronickej únave, profylaxia a liečba srdcovo-cievnych ochorení- ateroskleróza, hypertenzia, stenokardia, porážka, infarkt, varikózne rozšírenie žíl, profilaxia porušenej ostrozrakosti..
30,00 € 42,50 €
ACAI - najzdravšia potravina sveta v najkvalitnejšej podobe
21,50 € 25,00 €
BIO MLADÝ JAČMEŇ - bohatý zdroj enzýmov, minerálov, chlorofylu, aminokyselín a proteínov - koniec prekyslenému organizmu
47,00 € 57,00 €
Koncentrovaná sušená šťava blahodarne pôsobiaca na: kožné problémy, pigmentové fľaky, zápcha, anémia, znížená sexuálna potencia, zápach z úst, stres, žalúdočný katar, zvýšená kyselina v žalúdku, pomáha pri redukčnej diéte, pôstoch
120,00 € 135,00 €
Koncentrovaná sušená šťava blahodarne pôsobiaca na: kožné problémy, pigmentové fľaky, zápcha, anémia, znížená sexuálna potencia, zápach z úst, stres, žalúdočný katar, zvýšená kyselina v žalúdku, pomáha pri redukčnej diete, pôstoch
60,00 € 65,00 €
Aloe Vera - detoxikuje celé telo od škodlivých a odpadových látok, čistí črevá, pečeň, krv, cievy a pokožku, zlepšuje vyprázdňovanie...
13,90 € 22,90 €
Aloe Vera - pomáha detoxikovať celé telo od škodlivých a odpadových látok, čistiť črevá, pečeň, krv, cievy a pokožku, zlepšovať vyprázdňovanie...
12,90 € 15,90 €
ACAI - najzdravšia potravina sveta v najkvalitnejšej podobe
21,50 € 25,00 €
Řieši problémy na dráhe srdca, riadiacej a troch žiaričov. Má pozitívny vplyv na cievny systém, teda sa môže využívať pri prevencii cievnych príhod, mozgovej mŕtvici a infarkte myokardu, ďalej pri artérioskleróze a poruchách periférneho prekrvenia
20,90 € 22,00 €
Revitae - pomáha odstraňovať negatívne prejavy starnutia
22,90 € 23,40 €

 
 

 

Modrina, podliatina, hematóm – svojím spôsobom vždy to isté a predsa iné. Podliatina či modrina sú v podstate slová rovnakého významu. Ide o nahromadenie krvi v tkanive, ktoré vzniká najčastejšie po tupom údere do organizmu. V inkriminovanom mieste dochádza k poškodeniu krvných ciev a úniku krvi do tkaniva. Najčastejšie ide o krvavú až namodralú farbu tkaniva, ktorá sa objaví na povrchu organizmu – teda v mieste úderu. Neskôr sa farba mení na hnedú, zelenú až žltkavú až sa celkom vstrebe.

Hematóm je krvný výron v hlbších tkanivách spojený s opuchom. V širšom ponímaní sa aj hematómy označujú ako modriny či podliatiny.

Modrina však nie je vždy iba farebným bolestivým fľakom na koži a hematóm môže byť pre niekoho aj poriadne nebezpečný.

Ak sme pri modrinách treba vedieť, že ide vlastne o sprievodný jav a správnejšie je ak hovoríme o pomliaždeninách. Všetko závisí od intenzity zranenia a dispozície človeka. Za modrinou treba vždy hľadať krvný výron a ten môže poškodiť nielen povrch, ale aj hlbšie štruktúry, menšie cievy, ale aj závažnejšie tepny a žily. Pri ťažkých zraneniach zasiahne výron podkožie, ale tiež svalstvo až ku kosti.

Hematóm môže byť pre niekoho skutočne nebezpečný. Predovšetkým pre tých, ktorí trpia:

  • cukrovkou
  • cievnymi problémami
  • zrážanlivosťou krvi
  • majú vyšší vek – teda pre starších ľudí.

Trombus – teda krvná zrazenina môže byť úplne maličký, ale aj väčší, čo súvisí s vnútrocievnou zrážanlivosťou krvi. Vtedy musí človek ležať so zdvihnutou končatinou a podávajú sa lieky na rozpustenie zrazeniny.

Modriny sú teda výsledkom nejakého stupňa poranenia krvných ciev v koži. Jednoduchá tvorba modrín môže byť výsledkom zdanlivo bezvýznamného stlačenia kože, keď dochádza k oslabeniu ciev chorobou – skorbut, liekmi a starnutím.

Jednoduché modriny sa objavujú aj z dôvodu chýbajúceho zrážania krvi. Miestny únik krvi do kože z kapilár ku ktorému dochádza spontánne, bez zranenia a výsledkom je purpurovo sfarbená oblasť sa nazýva – ekchymóza.

Pacienti s dedičnou hemofíliou alebo získanou poruchou zrážanlivosti krvi (pečeňové ochorenia, cirhóza...) môžu mať rozsiahle modriny, nevysvetliteľné podliatiny, alebo dokonca život ohrozujúce krvácanie.

Hemofília je vrodená choroba, ktorá spôsobuje nedostatočnú tvorbu bielkoviny krvnej plazmy a tým aj nedostatočnú zrážanlivosť krvi a zastavenie krvácania po poranení.

Modriny alebo im podobné miesta vznikajú pri ochorení AIDS. Objavujú sa v pokročilejšom štádiu choroby – vo veľkom množstve a nádorového pôvodu. Nazývajú sa Kaposiho sarkóm.

Ako teda na modriny:

  • dobre sa vstrebávajú pri lokálnej liečbe masťami na ne určenými
  • pri úraze, či údere miesto okamžite chlaďte – ochladzovanie sťahuje cievy, zmenšuje opuch a zmierňuje bolesť
  • po uplynutí 24 hodín vymeníme studené obklady za teplé, tie pomáhajú prúdeniu krvi v mieste úrazu
  • postihnutú časť končatiny umiestňujte čo najvyššie
  • pridajte si vitamín C – ten sa podieľa na tvorbe kolagénovej vrstvy na stenách kožných ciev.

Sklon k tvorbe modrín majú aj alkoholici a tí, ktorí užívajú drogy a omamné látky.

V každom prípade je pri modrinách dôležité to, ako vznikli. Ak príčinu poznáte, je treba využiť rady, ako sa o modrinu postarať. Netreba ju nechať „iba tak“. Ak však modriny vznikajú bez zjavnej príčiny, obráťte sa na lekára a na základe vyšetrenie si ujasnite ako to, že nohy či ruky máte modrejšie ako iní. Potom pristúpte k liečbe. Ak je možnosť ako zlepšiť svoj stav doplnením určitých vitamínov, minerálov, alebo iných látok v tele pokúste sa o to vylepšením životosprávy, využitím fytoterapie – teda ponuky prírodných produktov a samozrejme aj obozretnosťou, ak modriny na tele vnikajú jasnou príčinou. Niekedy stačí otvoriť oči, preorganizovať priestor, alebo opustiť agresívneho partnera. Ak je problém v krvi, cievach či inom orgáne, nezabúdajte na odborníka a vhodnú liečbu. Ak sa totiž modriny objavujú na dolných končatinách spolu s opuchmi či opakovaným zápalom žíl, je to jasné. Problém tkvie v nedokonalom žilnom systéme a cievnom ochorení  a treba odhaliť správnu diagnózu a potom aj v tomto prípade môžete voliť svoju cestu liečenia.