Zubná pasta | Bohatstvo prírody

 
 
 
 

Zubná pasta, pomocník náš každodenný.


Nevieme si bez nej predstaviť deň rovnako s jej priateľkou kefkou. Patrí k základnej výbave a berieme si ju kamkoľvek. Zubná pasta, náš priateľ.

 


 

 
 

Zubná pasta

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:
 
Ústna voda na báze šťavy z Aloe Vera.Jedinečná zmes aktívnych prírodných látok, aloe vera, slez, tea-tree olej, ananás a propolis, hojí a upokojuje ďasná a tíši bolesť, pepermint a mentol dodajú vašich ústam pocit sviežosti.
7,50 € 9,95 €
Vďaka upokojujúcemu pôsobeniu prírodného vitamínu K, vitamínu C, výťažku z aloe vera a carboxymethylchitosanu hojí a pomáha posilniť krvácavé a bolestivé ďasná. Pepermint a mentol osvieži dych.
5,86 € 7,80 €
Odporúča sa predovšetkým pre svoj bieliaci účinok. Pravidelným používaním sa zubnej zubnej sklovine postupne pomáha navrátiť jej pôvodnú belosť a lesk.
4,50 € 9,90 €
Aloe Fresh ústny sprej pre svieži dych efektívne účinkuje proti zápachu z úst vďaka jedinečnému obsahu účinných látok, ktoré zabraňujú množeniu škodlivých baktérii v ústnej dutine zodpovedných za vznik zápachu.
4,55 € 5,35 €
Vďaka jedinečnému zloženiu prírodných aktívnych látok - aloe vera, rebríček , nechtík lekársky , tea tree olej, Carboxymethylchitosan, pomôžu vašim zubom byť zdravé a silné, vďaka mäte piepornej a mentolu bude váš dych príjemne svieži.
5,50 € 9,00 €
Zubná pasta TIENS pomáha v liečbe zápalov sliznice ústnej dutiny, upokojuje krvácajúce, napuchnuté boľavé a citlivé ďasná, odstraňuje zápach z úst.
10,00 € 12,50 €
Odporúča sa predovšetkým pre svoj bieliaci účinok, pravidelným používaním sa zubnej sklovine postupne pomáha navrátiť jej pôvodnú belosť a lesk.
5,86 € 9,90 €
HOMEOPATIC - zubná pasta vhodná pri homeopatickej liečbe
5,75 € 7,90 €
Zubná pasta s aktívnymi aniónmi pre zdravý, bielo žiariaci úsmev bez flóru..
5,00 € 7,80 €
Prírodná pasta s Aloe vera pre zdravé zuby
11,80 €
Ústna voda na prírodnej báze - dentálna hygiena
5,70 € 6,80 €

 
 


Pri balení nesmieme na ňu zabudnúť, zubná pasta a kefka patria do povinnej výbavy počas výprav, ak mienime tráviť noc mimo domu. A je vôbec zubná pasta potrebná? Používame správnu pastu? Podľa čoho si vyberáme typ pasty? 


Pozrime sa na výber zbližša. Základným pravidlom pri výbere vhodnej pasty je váš vek. Isto viete, že vaše dieťa nemôže alebo nemalo by používať pastu, ktorú používate vy. Odhliadnuc od toho, že deti vaše pasty pre dospelých štípu, obsahujú aj viac fluoridových zlúčenín. Preto deti predškolského veku či deti mladšieho školského veku majú iné zubné pasty s menším obsahom fluóru. Fluór má priaznivé účinky na zubnú sklovinu, preto sa pridáva do pást, je zložkou, ktorá má liečebný a preventívny účinok. Zvyšuje odolnosť skloviny a zabraňuje tvorbe zubného kazu. Avšak často sa stáva, že deti zubné pasty nevypľúvajú, ale jedia. Fluór môže v určitých dávkach pôsobiť na detský organizmus negatívne, preto pasty určené deťom obsahujú menej fluóru. 


Z čoho pozostáva zubná pasta?

 

Tri štvrtiny tvorí voda, jednu pätinu tvoria brúsne látky, tzv. abrazíva a zvyšná časť patrí tenzidom, spomínaným fluoridom a farbivám. Abrazíva alebo brúsne látky sú tie, ktoré čistia povrch zubu a leštia ho. Pasty sa od seba líšia i obsahom abrazív, spravidla je to 15 – 55%. Najčastejšie používané abrazíva sú: uhličitan vápenatý, fosforečnan vápenatý, hliník, chlorid sodný, hydrogenuhličitan sodný, kremičité gély, bolus alba a metakryláty. Hodnota abrazív v danej zubnej paste sa určuje skratkou RDA alebo REA. Pasty majú najčastejšie RDA okolo 70, tie detské okolo 60.


Tenzidy sa do pást pridávajú za účelom znižovania povrchového napätia kvôli schopnosti ich priľnutia na zuby. Vyznačujú sa zlou chuťou, preto sa do pást pridávajú príchute. 

zubná pasta