Vápnik - tablety a kapsule | Bohatstvo prírody

 
 
 
 

Vápnik


Vápnik, jeden z najdôležitejších minerálov. 


Má mnoho funkcií a bez neho by sme mali nemalé problémy. Vápnik stojí za správnou funkciou buniek, za správnym fungovaním nervovej sústavy a za množstvom dôležitých procesov v tele. 
 

 
 

Vápnik

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:

 
Biocalcium pomáha pri: osteoporóza, podagra, artritídy, reumatizmus, Bechterevova choroba, artrózy, alergie, bronchiálna astma, diabetes, ochorenia štítnej žľazy, ochorenia nervovej a srdcovo-cievnej sústavy, lámavosť vlasov a nechtov, klimaktérium..
23,00 € 30,00 €
Aquamin – Vápnik - Výživový doplnok na tvorbu a udržanie zdravých kostí a zubov, správne fungovanie svalov, kardiovaskulárneho a endokrinného systému, nervovej sústavy..
7,50 € 7,70 €
Aquamin – Vápnik - Výživový doplnok na tvorbu a udržanie zdravých kostí a zubov, správne fungovanie svalov, kardiovaskulárneho a endokrinného systému, nervovej sústavy..
3,80 € 4,50 €
Maximálna podpora pre kompletné zdravie kostí
26,57 € 29,76 €
Tekutý vápnik - dokonalá vstrebateľnosť
28,00 € 35,00 €
Olej z krillu podobný ako rybý olej - omega 3 mastné kyseliny
35,15 € 37,00 €
Lucerna "otec všetkých potravín" využitie v alternatívnej medicíne
14,00 €
Prírodná šťava z Aloe má blahodárne liečivé účinky
56,00 €
Chlorophyll - v prírodnom liečiteľstve „vnútorný „dezodorant“
57,40 €
Na podporu zdravého rastu a vývoja detí
30,80 €
S kyselinou octovou na spaľovanie tukov
14,00 €
Prírodný produkt ako náhrada za lieky na bolesť kĺbov
23,80 €
Maximálna podpora pre kompletné zdravie kostí, zubov
16,80 €
Zdroj minerálov a vitamínov pre vašu rodinu
32,20 €
Morský koralový vápnik s vitamínom C, D
25,20 €
Dôležité minerály vápnik a horčík pre zdravé kosti a zuby
15,40 €
Posilnenie a povzbudenie pri psychickej záťaži
35,00 €
Ľan siaty pre zdravé srdce a nízky cholesterol
23,80 €
Cesnak ako prírodný penicilín proti baktériám a vírusom
14,00 €
Liečiva bylinka čakanka pre úpravu trávenia
28,00 €

 
 

Vápnik zabezpečuje správnu funkciu buniek. Vápnik je, ako iste vieme, základným stavebným kameňom kostí a zubov. Podporuje zrážanlivosť krvi a hojenie rán. Znižuje krvný tlak a hladinu cholesterolu. Je veľmi potrebný pre činnosť svalov a srdca, ochraňuje organizmus pred srdcovo-cievnymi ochoreniami. 


Je to minerál, ktorého veľké množstvo, až zhruba 99% ostáva v tele uložené v zuboch a kostiach. Zvyšné množstvo potrebuje naša krv a tkanivá. Získavame ho zo stravy, obsahuje ho pohánka, brokolica, špenát, hrášok, kel, tekvica, semienka – slnečnicové a sezamové, tvrdé syry, mlieko, vaječný žĺtok, ovsené vločky, orechy, losos, sója, mandle. Aby sme zabezpečili jeho dokonalé vstrebanie do organizmu, dbajme na dostatočný príjem vitamínu C a D.  

vápnik


Hlavné funkcie vápnika sú, ako sme už spomínali, stavba kostí a zubov. Okrem toho vápnik je aktivátorom enzýmov ako sú pankreatitická lipáza a fosfolipáza. Má nesmierny účinok na prenos nervových vzruchov, ovplyvňuje činnosť nervov. Upravuje poruchy trávenia. Má preventívnu funkciu proti rakovine hrubého čreva. 


Nedostatok vápnika v spojení s nedostatkom vitamínu D môže spôsobovať krivicu, starším ľuďom rednutie kostí – osteoporózu. Ak v našom tele chýba, kosti sú lámavé, krehké a zlomeniny sa dlho, ťažko liečia. Nedostatok sa prejaví v bolestiach kĺbov, zvýšenej lámavosti nechtov, srdcovo-cievnymi ťažkosťami ako je búšenie srdca, zvýšený krvný tlak. Prejavom sú aj svalové kŕče, zápal kĺbov, kožné ochorenia ako ekzémy, biela pleť. Medzi najčastejšie poruchy nervového systému pri nedostatočnom príjme vápnika patria depresie, nespavosť, únava, výpadky pamäti. Dochádza k necitlivosti horných a dolných končatín.


Nedostatok pociťujú ľudia, ktorí konzumujú málo zeleniny a veľa mäsa a majú sedavé zamestnanie. 


Naopak, zvýšený príjem vápnika môže spustiť tvorbu obličkových kameňov a vápenatenie tkanív, najmä srdca, pankreasu a ciev.  
 

Vápnik v podobe tabliet a toboliek si môžete zakúpiť v našom e-shope Bohatstvo-prirody.sk