Posilnenie imunity

 
 
 
 
Posilnenie imunity

Obranyschopnosť organizmu  = imunita  = imunitný systém je geniálnym vynálezom, ktorý sa nachádza v každom ľudskom tele a pomáha nám prekonať „nájazdy“ cudzích organizmov, t.j.: baktérie, vírusy, parazity, mikroorganizmy, huby, plesne a iné okom neviditeľné „príšerky“. Životné prostredie, životný štýl a stravovania častokrát spôsobia oslabenie imunity. Hľadáme potom prostriedky na posilnenie imunity, aby sme sa vyhli chorobám a boli fit. Podpora imunity, posilnenie imunity a teda znovunadobudnutie ochrany organizmu je možné skrz zdravé stavovanie, pohyb na čerstvom vzduchu, otužovanie, spanie pri otvorenom okne, saunovanie a taktiež rôzne bylinky na imunitu, imunonutričné huby a mnoho ďalších podporných výživových doplnkov, ktorých cieľom je silná imunita.

 

 
 


Posilnenie imunity

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:

 
Kokosový olej - na vnútorné i vonkajšie použitie, posilnenie imunity, starostlivosť o vlasy a pokožku..
9,90 € 10,90 €
Čistý 100% ORGANIC prášok ACAI Berry
23,90 € 38,00 €
Vediete intenzívny životný štýl a potrebujete každodennú dávku energie?
38,00 € 41,00 €
Vediete intenzívny životný štýl a potrebujete každodennú dávku energie?
33,00 € 37,00 €
Omega 3 mastné kyseliny pre zdravie a dobrú náladu...
41,00 € 45,00 €
Vzali sme to najlepšie z Aloe Vera gélu a nápoja Pomesteen Power
77,30 € 86,58 €
Priaznivé účinky nápoja Forever Freedom skombinované s exotickou chuťou granátového jablka
90,50 € 101,40 €
Chutná zmes ovocných štiav a extraktov z granátových jabĺk, hrušky, mangostany, malín, černíc, čučoriedok a hroznových jadierok
29,10 € 32,60 €
Bezkofeinový bezkalorický čaj príjemnej chuti a vône
17,99 € 20,16 €
Cesnak a materina dúška - silné antioxidanty pre udržanie zdravia
18,48 € 20,71 €
Vysoko cenené druhy echinacea s extraktom z hroznových jadierok
22,94 € 25,69 €
Patentovaná zmes na podporu imunitného systému
18,50 € 20,74 €
Stáročia používané čínske ovocie plné antioxidantov a bioflavonoidov
34,52 € 38,69 €
Legendárna peruánska maca pre podporu reprodukčného zdravia
29,00 € 32,47 €
Zdroj antioxidantov z ovocia a zeleniny
44,31 € 49,63 €
Ľahkostráviteľný med plný dobrôt z prírody
17,35 € 19,43 €
Najvyššia čerstvosť a účinok tejto prírodnej potravy
15,74 € 17,63 €
Pre zachovanie čistoty vo "vašich úľoch"
32,74 € 36,67 €
Trpíte častými zápalmi močových ciest?
9,80 € 14,90 €
Trápi Vás únava?znížená imunita?
9,80 € 14,90 €

 
 

Stres je pre imunitný systém častokrát väčším nepriateľom ako armáda všetkých tých vírusov, baktérii, plesní, húb a iných „mikropotvoriek“. Výsledkom jeho pôsobenia je oslavená imunita. Posilnenie imunity teda nespočíva len v tom, že si nakúpime a začneme konzumovať lieky na imunitu. Dôležitou súčasťou podpory imunity, ozdravenia, znovunaštartovania nášho ochranného mechanizmu je vnútorné upokojenie sa, uvoľnenie a harmonizácia mysle i srdca. Naladením sa na pozitívnu vlnu bude naša myseľ vysielať ozdravné vibrácie našej imunite a tá sa tak postupne začne posilňovať. Ako zvládať stres a nátlak okolia a hektického života?

Nezabudnime dýchať zhlboka, smiať sa a rozdávať úsmev, hýbať sa v prírode, zastaviť sa v práci, relaxovať v záhrade alebo s knihou v ruke, v kruhu rodiny a priateľov, počúvať fajn hudbu, dopriať si masáž, wellness..

 

Čo je imunitný systém? Čo tvorí imunitný systém? Aké orgány?

Imunitný systém to je vlastne 3 v 1 :) Je to polícia, armáda a spravodajská služba v jednom. Jeho cieľom nepripustiť ohrozenie organizmu. Ak by náhodou nastala situácia ohrozenia, tak imunitný systém dodržiava tento postup: rozpoznať, nájsť a zlikvidovať agresora (vírusy, baktérie, a i.). Musí rozpoznať telu cudzie častice – antigény  a následne musí reagovať proti nim.

 

Čo tvorí imunitný systém (IS) ? Aké orgány?

Imunitný systém musí ma dosah na celé naše telo a preto rozlišujeme:

1. centrálne orgány IS – kostná dreň a thymus

2. periférne orgány IS – lymfatické uzliny a slezina

Bunky imunitného systému sa nachádzajú vo všetkých tkanivách nášho tela, predovšetkým sú však sústredené v pečeni, na stenách čriev a v pľúcach.

Ak by sa stalo, že by mikrób napadol tkanivo s malým množstvom buniek imunitného systému (napríklad kožu), bunky vyšlú signály o tom, že vznikla infekcia. Vyslané signály pritiahnu na postihnuté miesto obrovské množstvo ďalších obranných (imunitných) buniek.

 

Rozlišujeme 2 typy imunity:

1. Prirodzená imunita – nešpecifická: je vrodená a v prípade potreby môže hneď nastúpiť do služby. Patria tu fagocyty, komplement, NK bunky.

2. Získaná imunita – telo si ju vytvára po narodení, keď sa stretáva s antigénom. Súčasne sa vytvára imunologická pamäť. Patria tu protilátky, T a B lymfocyty.

Príkladom sú napríklad ovčie kiahne – keď ich raz dostaneme, naše telo sa s nimi popasuje, vytvorí si protilátky, uloží si informácie do imunologickej pamäte. Potom je už naše telo imúnne voči kiahňam a viac ich nedostaneme :)

 

Horúčka? Čo s ňou?

Zvýšená teplota tela – horúčka je prirodzenou obrannou reakciou nášho organizmu, kedy bojuje proti mikróbom. Horúčka u detí by sa nemala znižovať za každú cenu. Je dobré, ak necháme organizmus sám prirodzene bojovať a neničíme jeho úsilie konzumáciou tabletiek proti horúčke. Samozrejme, aby by horúčky boli dlhodobo príliš vysoké, je potrebné vyhľadať lekársku pomoc a znižovať teplotu tela napríklad pomocou studených obkladov, zábalov alebo studenou sprchou.

 

Dary z prírody a posilnenie imunity

Ako sme si už povedali, pre posilnenie imunity je potrebné vedieť zvládať stres. Náš obranný mechanizmus vieme podporiť aj výživovými doplnkami od našej milej Matky Prírody. Sú nimi: probiotiká a prebiotiká, imunonutričné huby – (Kordyceps - Cordyceps, Reishi, Shitake), vitamíny – vitamín C, betaglukány, minerály, zmesí byliniek.

 

Chceme, aby imunitný systém fungoval, ako sa patrí a aby sa neotočil proti tomu, čo je pre neho vlastné a aby autoimunitné ochorenia zostali len zdokumentované v encyklopédii.

K imunitnému systému pristupujme zodpovedne a zveľaďujme ho a podporujme. Iste nás potom podrží, keď to budeme potrebovať.