Doplnky výživy | Bohatstvo prírody

 
 
 
 
Doplnky výživy Colway

Ľudia žijú dlho a zdravo, ich tkanivá si zachovávajú mladosť a ich orgány fungujú, ak sa v každodennej výžive nachádzajú potrebné vitamíny, minerály, "dobré" tuky a bielkoviny, antioxidanty, flavonoidy, hydroxylové aminokyseliny, ľahko vstrebateľné uhľohydráty, provitamíny, koenzýmy a mnoho ďalších zložiek, ktoré rozhodujú o kompletnom zásobenie organizmu. Ak strava dostačujúce množstvo týchto životodarných látok neobsahuje, látková výmena sa pozastavuje, ľudia rýchlejšie starnú a postupne strácajú svoju krásu aj svoje zdravie.

Je to celkom zložité, zabezpečiť celoročne svojmu organizmu ideálne vyváženú diétu. Mnohé potraviny, ktoré by mali byť obsahom každodenného jedálnička, sú veľmi často príliš drahé, sezónne alebo ich jednoducho nemáme radi.

Potraviny vyrábané v XXI. storočí sú ochudobnené o mnohé vitamíny a minerály, ktoré sú pre naše organizmy nevyhnutné. Navyše všadeprítomná globalizácia obchodu predlžuje cestu výrobkov na náš stôl. Pritom už po niekoľkých desiatkach hodín od zberu ovocia i zelenina stráca desiatky percent svojich nutričných hodnôt. Vytvorenie vyváženej a dostatočne zdravej diéty pre váš organizmus sa tak stáva nemožným.

 
 

Doplnky výživy

Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
 
Výživový doplnok COLLACEINA obsahuje collacein, laktoferín, lyzozým, kolostrum, hormóny - rastove GH. Doplnok stravy pre každodennu energiu
38,00 € 41,00 €
Doplnok výživy obsahujúci enzým SOD a Omega 3 mastné kyseliny pre pevné zdravie duše i tela a dobrú náladu... výživové doplnky Colway - rybí tuk
41,00 € 45,00 €
Výživový doplnok COLAMI D obsahuje collacein, laktoferín, lyzozým, kolostrum, hormóny - rastove GH. Doplnok stravy pre každodennu energiu, podpora imunity
33,00 € 37,00 €
Anti age kozmetika - ortomolekulárna terapia - vhodné pre náročnú, extrémne citlivú pokožku - antioxidant, dlhovekosť, mladá pleť, starostlivosť o pleť
60,00 € 65,00 €

 
 

Aby sme sa mohli tešiť zdraviu, mali by sme aj preventívne siahnuť po doplnkoch stravy, ktoré by podľa názoru Európskeho úradu pre bezpečnosť potravín (EFSA) mali obsahovať látky, ktoré sa nachádzajú v potrave prirodzene. Práve také sa najlepšie vstrebávajú a bývajú našimi organizmy tolerované.

Misiou COLWAY® je vytvoriť pre všetkých možnosť prístupu k doplnkom stravy najvyššej kvality. Vytvorenie Colvit i Vitamínu C-olway predchádzalo dlhodobé a starostlivé hľadanie tých najlepších zložiek - najcennejších a najľahšie vstrebateľných v ľudskom organizme. Aby mohla naša firma vyjsť v ústrety očakávaniam a potrebám súčasnej spoločnosti, priebežne sleduje výsledky vedeckých výskumov a neustále sa snaží týmto nárokom vyhovieť.

 
 

Doplnky výživy

Nezamieňajme si doplnky výživy s pestrou stravou

Ak je reč o športe, na každý druh  sú vhodné iné doplnky výživy.  Neliečia, podporujú však rôzne funkcie v tele, preto sú informácie o nich veľmi dôležité.

Niektoré športy je potrebné podporiť zvýšeným príjmom sacharidov a proteínov, niekto si výživovými doplnkami udržiava mladistvý vzhľad.

 

Vo všeobecnosti sú výživové doplnky niečo, čo nám pomáha zvyšovať výkon, podporuje určité funkcie v tele alebo nahrádza chýbajúce zložky potravy – vitamíny, minerály a ostatné. Nájdeme ich v rôznych formách – vo forme tabliet, kapsúl, tekutiny, prášku a užívať by sa mali podľa pokynov, nie svojvoľne.

Ako sa už spomínalo, doplnky výživy nie sú určené na liečbu ochorení, svojimi účinkami však podporujú funkcie v tele, zlepšujú chod a výkon organizmu, pomáhajú mu prekonávať ochorenia. Sú testované s ohľadom na zdravotnú nezávadnosť.

 

Rozdeliť ich možno podľa viacerých kritérií, či už z hľadiska účinku na organizmus, podľa chemického zloženia, pôvodu a iných. Najčastejšie používané sú výživové doplnky určené pre pohybový aparát, ktoré majú pomôcť pri bolestiach chrbta, problémoch s kĺbmi či na artrózu. Druhými najpoužívanejšími sú preparáty, ktoré podporujú energiu, dodávajú potrebné vitamíny a minerály, doplnky na chudnutie, proti chrípke, nachladeniu, znižujúce vysoký krvný tlak, upravujúce činnosť srdca a ciev. Často používané sú aj prípravky na rast a proti vypadávaniu vlasov, proti lámaniu nechtov. Obľúbené sú vitamíny B6, B12, C, D, kyselina listová (užívaná najmä v tehotenstve), karotenoidy. Z minerálov nám najviac chýba vápnik, horčík, železo, selén. Tieto minerály majú silné antioxidačné vlastnosti.

 

Za normálnych okolností by mal človek spomenuté látky prijať v pestrej, vyváženej strave. Avšak existujú situácie, kedy telo potrebuje zvýšené dávky niektorých látok, aby mohlo správne fungovať. Je to najmä stav po veľkom psychickom alebo fyzickom vyčerpaní, vrcholoví športovci, osoby pracujúce v rizikových podmienkach, osoby po úrazoch, rôznych ochoreniach, starší ľudia, ľudia trpiaci chronickým nedostatkom niektorých látok.

 

V e-shope Bohatstvo-prírody ponúkame široký výber doplnkov výživy.