Úzkosť | Bohatstvo prírody

 
 
 
 
Úzkosť

Úzkosť – často prežívaný stav - emócia, ktorá na nás doľahne len tak z ničoho nič.. Zrazu cítime zmenu nálady - pokles nálady. Ešte pred chvíľou sme sa smiali a teraz nám je do plaču a vôbec si nevieme vysvetliť prečo. Z čoho pramení tá úzkosť? Hovorí sa, že psychologickou príčinou úzkosti môže byť stres, neistota, neúspech, konflikt. Na druhej strane sú údajne pôvodcom úzkosti fyziologické činitele – prítomnosť toxických látok, parazitov, plesní a baktérií, ale aj nedostatok minerálov a baktérii.. Fyziologické príčiny (často aj v prípade migrény) nám pomôže odstrániť detoxikácia a obnova črevnej mikroflóry – probiotiká. Psychické príčiny úzkosti človek môže odstrániť silou svojho ducha s podporou bylinných extraktov.

 
 

Úzkosť

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:

 
Na zabezpečenie zdravého vývinu kostry a zubov, rastu u detí počas všetkých vývinových období, najmä pred začiatkom pohlavného dozrievania v období 11 - 14 rokov, do 3 rokov na profylaxiu rachitídy, na zlepšenie pamäte, pri bolestiach v kostiach a svaloch
17,00 € 32,50 €
100% ORGANIC kakaové bôby nepražené
12,50 €
Pomáhajú presne tak ako Rescue Remedy sprej alebo kvapky. Upokojujú, pomáhajú nastoliť vnútornú rovnováhu.
7,90 € 10,00 €
Omega 3 mastné kyseliny pre zdravie a dobrú náladu...
41,00 € 45,00 €
Dokonalá rovnováha DHA a EPA pre optimálne zdravie a pohodu
28,02 € 33,76 €
Legendárna peruánska maca pre podporu reprodukčného zdravia
29,00 € 32,47 €
Diatomit - minerály
Odporúčame

Diatomit - minerály

Komplexný obsah minerálov na každý deň
9,80 € 14,90 €
Morský koralový vápnik + 70 vitamínov a minerálov
9,80 € 15,00 €
Kombinácia ľanového a rakytníkového oleja
9,80 € 15,00 €
Pre krajšiu pokožku, vlasy a nechty
9,80 € 15,00 €
Obsahuje revolučnú patentovanú látku Aquamin
17,00 € 19,00 €
Je síce kávovinový nápoj, no neobsahuje kofeín
9,90 € 10,90 €
Rastlinný prostriedok na upokojenie organizmu, žalúdočná a srdcová neuróza, upravuje poruchy činnosti čriev vyvolané stresom,
21,50 € 23,00 €
Bachova krízová esencia pomáha prekonať okamžité následky náhlych kríz
8,90 € 12,00 €
Horčík sa nie bezdôvodne označuje za „prvok života.“
21,00 € 28,00 €
Naše kĺby sú denne vystavované nadmernej záťaži
52,00 € 55,00 €
Posilnenie ženských reprodukčných orgánov
3,45 € 3,50 €
Brahmi napomáha zlepšeniu pamäte a koncentrácie, celkovému upokojeniu...
3,45 € 3,90 €
Je síce kávovinový nápoj, no neobsahuje kofeín
4,90 € 10,90 €
Je síce kávovinový nápoj, no neobsahuje kofeín
4,90 € 10,90 €

 
 

Úzkosť ako emočný stav


Zažil ju hádam každý z nás. Ak ju pociťujeme za mimoriadnych okolností, nie je dôvod na znepokojenie. Problém začína, ak sa úzkosť objavuje príliš často a dlho trvá. 

 

Podobne, ako iné emočné prejavy, nám pomáha pri obrane a vyhnutiu sa nebezpečenstvu. Pri jej nástupe sa organizmus aktivizuje, zmysly sa vyostrujú a telo dostane prílev energie. Vtedy hovoríme o jej pozitívnom účinku. Člove je dokonca pri miernych prejavoch úzkosti schopný vydať vyšší výkon. Ak však, vzhľadom na okolnosti, trvá úzkosť príliš dlho a príliš často nastupuje, ak prichádza v neprimeraných situáciách, má na náš organizmus negatívne účinky. 


Vtedy spadá do kategórie úzkostných porúch, ktoré sú kombináciou telesných a psychických prejavov, napriek tomu, že nie sú vyvolané konkrétnym nebezpečenstvom. Prejavujú sa ako záchvaty alebo ako chronický stav. V takýchto prípadoch už obmedzuje činnosť a život človeka. 


Príčina pocitu úzkosti zostáva nejasná, vyvolávajú ju zväčša nekonkrétne predtuchy, nie reálne nebezpečenstvo. V tejto súvislosti môžeme spomenúť aj strach. Ten je na rozdiel od úzkosti reakciou organizmu na konkrétne nebezpečenstvo. 


Prejavy a intenzita zvyknú byť rôzne – od miernej nepohody a nervozity až po stavy paniky a hrôzy. Ak sa objaví náhle, na základe určitého podnetu, definuje sa ako spontánna úzkosť. Ak sa objavuje pravidelne pri určitých okolnostiach a vieme ju už predpokladať, spadá do kategórie fóbií. 


Psychické príznaky: pocit napätia a ohrozenia, strach, nadmerná ostražitosť, obavy a starosti, ťažká koncentrácia, nespavosť a naopak ospalosť, pocit únavy a naopak neschopnosť odpočívať, záchvaty hrôzy. 


Somatické príznaky: bolesti hlavy, strnulosť svalov, ich napätie, zrýchlený dych, bolesti v svaloch a chrbta, triaška, nadmerné potenie, bledosť alebo červenanie, rýchla unaviteľnosť, problémy s trávením, hnačka alebo naopak zápcha, roztrasený žalúdok, pocit sucha v ústach, časté močenie, zvracanie, potiaže s prehĺtaním, pichanie v hrudníku.


Úzkosť sa dá zvládať napríklad cvičením správneho dýchania, pomocou relaxácie, alebo postavenie sa problému zoči-voči. 

 

Pomocou pri úzkosti sú aj bylinné extrakty, tzv Bachove kvapky, ktoré sú dostupné v našom e-shope Bohatstvo-prirody.sk