Prírodné mydlá | Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

Mydlo – dnes málo používané a takmer upadnuté do zabudnutia. Na trh však prišli prírodné mydlá a prírodné mydlo si znova získava našu priazeň.

 

Prečo? Lebo prírodné mydlo si môžeme vyrobiť aj sami podľa vlastných predstáv a ak to nevieme, na trhu sú prírodné mydlá z rôznych surovín a s vhodne zvolenými prísadami.

 

 
 

Prírodné mydlá

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:

 
Jemný sprchovací gél bohatý na čistý aloe vera gél
18,69 € 19,00 €
Prírodné mydlo na regeneráciu tela
5,80 € 6,10 €
Pleťová voda pre najjemnejší spôsob čistenia pleti a regeneráciu
12,77 € 14,50 €
Prírodné antibakteriálne, antimykotické mydlo na bradavice
5,90 € 7,50 €
Bohaté výživné a hydratačné vlastnosti avokádového masla
5,40 € 6,01 €
Prípravok pre najjemnejší spôsob čistenia pleti, proti baktériám
13,77 € 14,50 €
Prírodné mydlo pre krásnu a čistú pleť
19,20 €
Prírodné mydlo pre krásnu a čistú pleť
19,20 €
Mladistvý vzhľad, svieža a čistá pokožka
19,20 €
Mladistvý vzhľad, svieža a čistá pokožka
19,20 €
100 % očista rúk bez vody aj mydla
5,40 €
Regenerácia pokožky
14,10 € 14,50 €
Regenerácia pokožky arganovým olejom
21,10 € 23,00 €
Spevňuje a omladzuje
17,90 € 19,00 €
Mydlo Saules - ručná výroba mydla - očistenie pokožky a aromaterapia zmyslov k tomu :)
2,50 € 6,60 €
Tekuté mydlo - očistenie, hydratácia a regenerácia pokožky rúk..
4,50 € 9,50 €
Harmonizuje telo: vnútorne spevňuje, zvyšuje obranyschopnosť, zlepšuje odolnosť pokožky proti vyrážkam bakteriálneho a vírusového pôvodu, proti plesniam, podporuje dozrievanie kožných buniek, na pevnosť pokožky. Harmonizuje myseľ: zosilňuje pevnosť
4,60 € 4,90 €
Zvlhčuje, vnútorne stabilizuje, zaisťuje hladkú, jemnú a pružnú pokožku, zvyšuje schopnosť hydratácie pokožky, pomáha pri vyprázdňovaní mazových žliaz, premastenie pokožky je rovnomernejšie, preventívne pôsobí pri tvorbe akné, upevňuje zmysel pre realitu
4,60 € 4,90 €
Upokojuje, uvoľňuje, vnútorne ochladzuje, ošetrovanie vlhkých ekzémov,udržiava prirodzenú vlhkosť kože, je vhodné pre suchú pokožku, urýchľuje prenikanie metabolitov (solí) cez kožu, dá sa využiť pri dne a ďalších metabolických poruchách..
4,60 € 4,90 €
Regeneruje, vnútorne osviežuje, zvyšuje odolnosť kože proti plesňovým ochoreniam,pôsobí na vyrážky a poranenia kože sprevádzané drobným krvácaním, pri zápaloch drobných žiliek a povrchových žíl, priaznivý vplyv pri suchých ekzémoch a podráždení kože.
4,60 € 4,90 €

 
 

 

 

Mydlo je zmes sodných a draselných solí vyšších mastných kyselín, ktoré sa získavajú z olejov alebo tukov. V reakcii s hydroxidom sodným alebo hydroxidom draselným v procese zmydelňovania sa triacylglyceroly v týchto olejoch alebo tukoch štiepia alkalickou hydrolýzou. Tak vzniká glycerol a draselné alebo sodné soli, ktoré tvoria surové mydlo. V dávnych časoch sa hydroxid draselný získaval z popola spálenej drevnej alebo rastlinnej hmoty.

 

Prírodné mydlá patria medzi ručne vyrábané mydlá z prírodných olejov studenou metódou, takže nedochádza k znehodnocovaniu účinných látok obsiahnutých v olejoch. Tým si ručne robené mydlá zachovávajú všetky blahodarné účinky, vitamíny a minerály  a pokožka po ich použití zastáva vláčna a hydratovaná. Spôsobom ich výroby nedochádza k znehodnoteniu výživových látok sú vhodné i pre ľudí so suchou pokožkou. Okrem toho, že pokožku očistia zároveň ju i vyživujú.

 

Prírodné mydlá - zloženie

 

Prírodné mydlo obsahuje esenciálne oleje, čiže silice, ktoré mu dodajú úžasnú vôňu. Pri jeho výrobe vzniká glycerín a preto je známe i pod názvom glycerínové mydlo.

 

Domáce mydlo je ideálne pre ľudí trpiacimi rôznymi kožnými ochoreniami, ako napríklad akné, ekzémy, či psoriáza. Mydlá esenciálnych olejov, napr.: kokosového, olivového, slnečnicového, či bambuckého masla účinne pomáhajú pri dermatologických ochoreniach. Ich zloženie zodpovedá požadovanému účinku, ale i tomu komu bude to mydlo určené. Prírodné zloženie je šetrné predovšetkým pre citlivú pokožku a to i pre jemnú detskú, či novorodeneckú.

 

V dnešnej dobe orientovanej na bio a prírodné produkty sú vyhľadávané najmä:

  • Mydlo z farmy
  • Prírodné mydlá z Marianky
  • Bio mydlo


 

Mydlá sa vyrábajú dvoma metódami:

  • Metóda za studena je vhodnejšia pre domácich výrobcov ako metóda za studena. Je prirodzenejšou metódou ako metóda za tepla. Pri studenej tuky alebo oleje a hydroxid reagujú počas nízkej teploty, nie je potrebné varenie. Pri tejto metóde sa neoddelí glycerín, takže doma vyrobené prírodné mydlá ho obsahujú vo veľkej miere
  • Metóda za tepla – deje sa pri vysokých teplotách do 80°C.  Nie je to metóda na výrobu domácich mydiel, používa sa pri priemyselne vyrobených mydlách. Pri nej sa oddeľuje glycerín. Vďaka tejto metóde je možné vyrobiť i transparentné mydlá

 

Ak máte predstavivosť, ako by malo mydlo vyzerať a dostatok informácií, čo s čím zmiešať, aby výsledok splnil svoj účel, skúste si ho vyrobiť aj doma, fantázii sa medze nekladú. Vyrobíte si prírodné mydlo, o ktorom budete vedieť, že neobsahuje žiadne chemické prídavné látky a konzervanty, ani umelé farbivá.

 

Domáce mydlo recept:

  • Studený proces výroby – používa sa hydroxid sodný a je potrebné, aby mydlo stálo niekoľko týždňov, aby bolo použiteľné
  • Tepelný proces výroby – pracuje sa s mydlovou hmotou do ktorej je možné pridať i mnohé prísady, ako vôňu, bylinky, či farbu, mydlo je po zatuhnutí možné okamžite používat.