Bachove kvapky | Bohatstvo prírody

 
 
 
 

Ak Vás trápia psychické problémy, potrebujete harmonizovať telo a dušu, Bachove kvapky Vám v tom pomôžu.


Bachova terapia spočíva v myšlienke, že každá choroba pochádza z negatívnej emócie. Bachove kvapky sa získavajú z mnohých rastlín s konkrétnymi účinkami na organizmus.
 

 
 

Bachove kvapky

Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:

 
Larch - Bachova kvetová esencia pomáha zvládnuť: nedostatok sebavedomia, komplexy menejcennosti, pasivita, očakávanie neúspechu, preceňovanie druhých, znižovanie svojich schopností, neustále porovnávanie sa s ostatnými, strach zo zlyhania..
10,50 € 16,90 €
Impatiens - Bachova kvetová esencia pomáha zvládnuť: veľkú netrpezlivosť, unáhlenosť, podráždenosť, stres, hyperaktivitu, chaotickú energiu, vysilenie, nervozitu, prchkosť, záchvaty zúrivosti, bezcitnosť, brutalitu, pocit, že vyskočím s kože, neposednosť.
10,50 € 16,90 €
Agrimony - Bachova kvetova esencia pomáha zvládať: Fyzické a psychické utrpenie schované za vonkajším úsmevom, potláčanie negatívnych skúseností a neschopnosť na ne primerane reagovať, ignorovanie temných stránok života..
10,50 € 16,90 €
Beech - Bachova kvetová esencia pomáha zvládnuť: netoleranciu, tvrdosť, kritizovanie a odsudzovanie, nedostatok súcitu, povyšovanie, zlomyseľnosť, cynizmus..
10,50 € 16,90 €
Chestnut Bud - Bachova kvetová esencia pomáha zvládnuť: nedostatočnú koncentráciu a pozornosť, neschopnosť poučiť sa zo skúseností, opakovanie rovnakých chýb, roztržitosť, pomalé chápanie, blokády v učení, zlú koordináciu vnútorného myšlienkového sveta..
10,50 € 16,90 €
Chicory - Bachova kvetova esencia pomáha zvládnuť: privlastňovanie, prehnanú ochranu a starostlivosť o iných, vynucovanie si lásky, majetnícke sklony, manipulovanie, sebaľútosť, sebeckosť, panovačnosť
10,50 € 16,90 €
Clematis - Bachova kvetová esencia pomáha zvládnuť: ľahostajnosť, duševnú neprítomnosť, zasnenosť, útek pred realitou, nedostatočný záujem o život, spavosť, sklon k mdlobám, stavanie vzdušných zámkov, zlú pamäť..
10,50 € 16,90 €
Centaury - Bachova kvetová esencia pomáha zvládnuť: sebapopieranie, sebaobetovanie, prílišnú prispôsobivosť, slabú vôľu, poníženosť, prehnané reakcie na potreby druhých, neschopnosť povedať nie i požiadať o pomoc..
10,50 € 16,90 €
Cerato - Bachova kvetova esencia pomáha zvládnuť: ľahkú ovplyvniteľnosť a napodobovanie druhých, nedôveru vo vlastnú intuíciu, pochybnosti o svojich úsudkoch, závislosť na názoroch iných ľudí..
10,50 € 16,90 €
Heather - Bachova kvetová esencia pomáha zvládnuť: prílišné sústredenie na seba, nedostatok odstupu, vynucovanie si pozornosti, málo vcítenia a záujmu o druhých, vzťahovačnosť, sebaľútosť, osamelosť, pocit nedostatku lásky, veľkú duševnú núdzu..
10,50 € 16,90 €
Aspen - Bachova kvetová esencia pomáha zvládnuť: strachy a obavy neznámeho pôvodu, prílišnú citlivosť a ustrašenosť, nočné mory, strach v tme, predtuchy nešťastia..
10,50 € 16,90 €
Cherry Plum - Bachova kvetová esencia pomáha zvládnuť: silne negatívne stavy, strach zo straty rozumu a sebakontroly, skrytú agresivitu, extrémne vnútorné napätie, neovládateľné výbuchy hnevu, potláčanie duchovného vývoja..
10,50 € 16,90 €
Crab Apple - Bachova kvetová esencia pomáha zvládnuť: pocit nečistoty, hriešnosti, puntičkárstvo, prílišná snaha o čistotu, sebanenávisť, sebapoškodzovanie, nespokojnosť so svojím vzhľadom, strach z baktérií, vírusov a chorôb, problémy so sexualitou
10,50 € 16,90 €
Elm - Bachova kvetová esencia pomáha zvládnuť: pocit prílišnej zodpovednosti, ktorá vyčerpáva, preťaženie, nespokojnosť so sebou samým, pochybnosti o svojej výkonnosti, strach zo zlyhania, malomyseľnosť u silných osobností, krátkodobá strata odvahy..
10,50 € 16,90 €
Gentian - Bachova kvetová esencia pomáha zvládnuť: Pochybnosti, rýchlu stratu odvahy a výdrže, pesimizmus, negativitu, skľúčenosť, cynizmus, skepsu..
10,50 € 16,90 €
Gorse - Bachova kvetová esencia pomáha zvládnuť: zúfalstvo, beznádej, rezignáciu, nedostatok motivácie, pesimizmus, slabú vôľu žiť, pocit, že už nič nemá význam, vnútornú únavu..
10,50 € 16,90 €
Holly - Bachova kvetová esencia pomáha zvládnuť: silné negatívne pocity: žiarlivosť nenávisť, zlosť, agresivitu, závisť, deštruktívne chovanie, násilníctvo, škodoradosť, nedôveru, lakomosť, pocit, že ma nikto nemá rád, sklamanie v láske..
10,50 € 16,90 €
Honeysuckle - Bachova kvetová esencia pomáha zvládnuť: ustrnutie v čase, úteky do minulosti, vyhýbanie sa realite, nostalgiu, nedostatočný vnútorný pohyb, ľútosť, túžbu po minulom: domove, partnerovi, práci.., nespracované udalosti..
10,50 € 16,90 €
Hornbeam - Bachova kvetová esencia pomáha zvládnuť: mentálne vyčerpanie a duševnú únavu, prepracovanosť, nedostatok motivácie, slabosť, pocit, že nemám dosť síl na to, čo ma čaká, unudenosť, pre tých, ktorí si musia dať ráno kávu, aby sa naštartovali..
10,50 € 16,90 €
Mimulus - Bachova kvetová esencia pomáha zvládnuť: konkrétne strachy (z pavúkov, smrti, šoférovania, straty partnera, skúšok..), plachosť, hanblivosť, prílišnú citlivosť, nadmernú opatrnosť, fóbie..
10,50 € 16,90 €

 
 

Psychická rovnováha pomocou kvetov

 

Celý systém sa nazýva Bachova kvetová terapia a je založený na liečivých účinkoch rastlín. Každá rastlina, ktorú využíva Bachova kvetová terapia, má určité pôsobenie na náš organizmus. Kvetové esencie pomáhajú uvoľňovať napätie, odstrániť strach, zmierniť úzkosť. Pretože všetky tieto negatívne pocity sa skôr, či neskôr prejavia vo forme rôznych ochorení a fyzických porúch. 

 

Esencie nemajú vedľajšie účinky, ak siahneme po tej nesprávnej, nášmu telu síce neuškodí, ale ani nepomôže. Správne zvolená esencia naopak posilní pozitívne vibrácie. Je možné skombinovať viacero esencií naraz, odporúča sa však kombinácia maximálne siedmich esencií, vyberať by ste si mali podľa potrieb Vášho organizmu. Existuje 38 druhov výťažkov z kvetov a podľa dr. Bacha každý kvet obsahuje vibrácie, ktoré sú priradené k vibráciám duše človeka. Dr. Bach týchto 38 druhov kvetov rozdelil podľa toho, ktoré emócie nám pomáhajú zvládať: strach, neistota, nezáujem o svoje okolie, osamelosť, precitlivenosť na vplyvy a myšlienky iných, zúfalstvo a skleslosť alebo prehnaná starostlivosť o druhých. 


Z toho vyplýva, že Bachove kvapky namiešané z vybraných esencií nepôsobia priamo na ochorenie, ale pomáhajú telu posilniť ho a vyvarovať sa možného ochorenia vyplývajúceho z psychickej nerovnováhy. Teóriou je, že všetky choroby súvisia s naším psychickým stavom. 

 

Užívanie Bachových kvapiek


Výhodou je, že sa môžu používať spolu s akýmkoľvek liekom, sú vhodné aj pre tehotné ženy a deti. Vhodné je ich namiešanie konzultovať s terapeutom. Zvyčajne obsahujú 2 – 6 esencií. Užívajú sa štyrikrát denne po štyri kvapky formou nakvapkania pod jazyk. Zmes je zakonzervovaná alkoholom a doplnená vodou. Účinok kvapiek je individuálny, závisí od citlivosti jedinca a od toho, ako dlho bola narušená psychická rovnováha jedinca.