Kolostrum | Bohatstvo prírody

 
 
 
 
Kolostrum

Kolostrum – mlezivo – prvé materské mlieko je veľmi bohaté na vitamíny, minerály a na mnoho ďalších protilátok na posilnenie imunity. Kolostrum u detí zabezpečuje prvotnú pasívnu imunitu, ktorú dieťaťu  prostredníctvom prvého materského mlieka – kolostra odovzdáva matka. Kolostrum pre deti je vhodným alternatívnym riešením ako zdolať možné ataky vírov a iných chorôb na detský organizmus.

 
 

Kolostrum

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:
 
Posilnenie imunitného systému (ochrana pred virózami v jarných a jesenných mesiacoch), liečba infekcií celého zažívacieho traktu, odstraňuje vedľajšie nežiadúce účinky antibiotík, najmä vyhubenie pozitívnej črevnej bakteriálnej flóry
8,20 € 8,50 €
Posilnenie imunitného systému (ochrana pred virózami v jarných a jesenných mesiacoch), liečba infekcií celého zažívacieho traktu, odstraňuje vedľajšie nežiadúce účinky antibiotík, najmä vyhubenie pozitívnej črevnej bakteriálnej flóry
13,20 € 13,50 €
Posilnenie imunitného systému (ochrana pred virózami v jarných a jesenných mesiacoch), podpora liečby infekcií celého zažívacieho traktu, pomáha zvládať vedľajšie nežiadúce účinky antibiotík, najmä vyhubenie pozitívnej črevnej bakteriálnej flóry
12,00 € 16,00 €
Kozie kolostrum - posilnenie imunity, zdravá bomba protilátok - víry, baktérie, infekcie, zápaly - traste sa! :)
70,50 € 72,00 €
Vediete intenzívny životný štýl a potrebujete každodennú dávku energie?
38,00 € 41,00 €
Vediete intenzívny životný štýl a potrebujete každodennú dávku energie?
33,00 € 37,00 €
Kolostrum - posilnenie imunitného systému
49,00 €
Prebiotiká a probiotiká pre správne trávenie
21,00 €
Prvé materské mlieko s blahodárnymi účinkami
29,90 €
Prvé materské mlieko s blahodárnymi účinkami
37,80 €
Prvé materské mlieko s blahodárnymi účinkami
37,80 €
Colostrum (kolostrum) je mledzivo tzv. prvé mlieko, ktoré vzniká po pôrode
23,90 € 29,00 €

 
 

Kolostrum, prvé mlieko, mledzivo...pre mamičky určite známe pojmy spájajúce sa s ich bábätkom. 


Je to sekrét mliečnej žľazy, ktorý sa vytvára výlučne počas prvých 72 hodín po pôrode. Je nesmierne bohatý na cenné látky, ktoré sú potrebné na to, aby v bábätku či mláďatku vybudovali imunitu počas prvých dní jeho života. 


Moderná medicína sa o kolostrum začala intenzívnejšie zaujímať až koncom 18. storočia, kedy sa zistili jeho potenciálne účinky. 


Zistilo sa, že obsahuje protilátky proti detskej mozgovej obrne, pomocou neho sa začala liečiť reumatoidná artritída. Sekrét má však ďaleko širšie využitie, o čom bolo publikovaných zhruba 25 000 vedeckých článkov. 


Primárnou funkciou, prečo sa kolostrum vôbec v týchto prvých hodinách z prsnej žľazy vylučuje, je ochrana dieťaťa čo sa týka imunologických funkcií. Matka odovzdáva dieťaťu imunitné mechanizmy. Tie ochraňujú v prvom rade sliznicu, cez ktorú v týchto prvých hodinách dochádza najčastejšie k usádzaniu patogénov. Sekrét obsahuje najmä antibakteriálne, antivírusové a antikvasinkové prvky. Okrem toho sa v kolostre nachádzajú aj imunoregulačné prvky, ktoré podporujú vlastnú imunitu dieťaťa. 


Ďalšími funkciami kolostra sú rovnováha imunitného systému, čo znamená, že v prípade potreby tlmí prehnané reakcie imunity. Zohráva preto dôležitú úlohu pri alergiách a autoimunitných ochoreniach, ako je astma, celiakia, Crohnova choroba, reumatoidná artritída, lupus, roztrúsená skleróza, Bechterevova choroba a ulcerózna kolitída. Sekrét je veľmi dôležitý aj v boji proti vírusovým ochoreniam dýchacích ciest. 

 

Prečo užívať kolostrum? 


Dôvodov, pre ktoré je vhodné užívanie kolostra, je viacero. Pomáha pri častom užívaní antibiotík, po imunosupresívnej liečbe, ale aj pre dlhodobo chorých pacientov. 


Účinné látky obsiahnuté v kolostre:
- imunoglobulíny – protilátky, ktoré zneškodňujú cudzie látky
- prirodzené rastové faktory – majú na starosti látkovú premenu, stimulujú organizmus k tvorbe imunoglobulínu
- laktoferín – bielkovina, ktorá chráni organizmus pred kvasinkovými infekciami, nádormi a baktériami
- cytokíny – koordinujú funkciu imunitných buniek
- vitamíny, minerály, stopové prvky
- aminokyseliny, polypeptidy, enzýmy
 

Kolostrum je dostupné v našej ponuke e-shopu Bohatstvo-prirody.sk