Psychická rovnováha

 
 
 
 

Dokonalé zdravie – to je spojenie: duševné zdravie (psychická rovnováha) + fyzické zdravie. Čoraz častejšie si uvedomujeme, že za ochoreniami sa skrýva stres, depresie, úzkosť, strach, migréna, psychická únava a vyčerpanie.. – t.j. narušená psychická rovnováha. Nie je jednoduché zachovať si úsmev na tvári v práci a spoločnosti, keď máme nejaké vnútorné trápenie. Dobré vieme, že nie je dobré riešiť vnútorné rozpoloženie prostriedkami akými sú: alkohol, lieky na depresiu – antidepresíva a iná chémia od lekárov, ktorá človeku viac uškodí ako pomôže. Stáva sa, že za zhoršenou psychikou sa skrýva nedostatok minerálovvápnik (calcium) a horčík (magnézium). Tieto minerály napomáhajú lepšiemu prenosu nervových vzruchov, zlepšujú koncentráciu mysle, uvoľňujú svalové napätie, napätie v spánkovej oblasti i vnútorné chvenie. Výborné a dlhoročné skúsenosti pre podporu duševného zdravia nám poskytuje Bachova kvetova terapia.

 

 
 


Psychická rovnováha

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:

 
Čistý 100% ORGANIC prášok ACAI Berry
23,90 € 38,00 €
Pomáhajú presne tak ako Rescue Remedy sprej alebo kvapky. Upokojujú, pomáhajú nastoliť vnútornú rovnováhu.
7,90 € 10,00 €
Omega 3 mastné kyseliny pre zdravie a dobrú náladu...
41,00 € 45,00 €
Diatomit - minerály
Odporúčame

Diatomit - minerály

Komplexný obsah minerálov na každý deň
9,80 € 14,90 €
Morský koralový vápnik + 70 vitamínov a minerálov
9,80 € 15,00 €
Zdravá pečeň, silný antioxidant, pomocník pri rakovine..
9,80 € 15,00 €
Podporujúce obranyschopnosť a hladinu cholesterolu
9,80 € 15,00 €
Kombinácia ľanového a rakytníkového oleja
9,80 € 15,00 €
Pre krajšiu pokožku, vlasy a nechty
9,80 € 15,00 €
Obsahuje revolučnú patentovanú látku Aquamin
17,00 € 19,00 €
Je síce kávovinový nápoj, no neobsahuje kofeín
9,90 € 10,90 €
Rastlinný prostriedok na upokojenie organizmu, žalúdočná a srdcová neuróza, upravuje poruchy činnosti čriev vyvolané stresom,
21,50 € 23,00 €
Bachova krízová esencia pomáha prekonať okamžité následky náhlych kríz
8,90 € 12,00 €
Horčík sa nie bezdôvodne označuje za „prvok života.“
21,00 € 28,00 €
Naše kĺby sú denne vystavované nadmernej záťaži
52,00 € 55,00 €
Brazílska kvalitná káva s obsahom Macy a Guarany
29,00 € 40,00 €
Posilnenie ženských reprodukčných orgánov
3,45 € 3,50 €
Pomáha povzbudiť a posilniť imunitu, fyzickú a psychickú kondíciu..
3,45 € 4,90 €
Brahmi napomáha zlepšeniu pamäte a koncentrácie, celkovému upokojeniu...
3,45 € 3,90 €
Je síce kávovinový nápoj, no neobsahuje kofeín
4,90 € 10,90 €

 
 

Ako si zlepšiť duševné zdravie a získať tak psychickú rovnováhu?

Je nesmierne dôležité o svojom probléme hovoriť. Povedať to rodine, priateľom.. jednoducho dostať to zo seba von a nedusiť to v sebe.

Aby sme prekonali problémy akými sú: stres, depresia, migrény, úzkosť, strach, nekončiaca chronická únava  vyčerpanosť, treba si spraviť audit v týchto oblastiach:

  1. stravovanie – čo jem, či jem správne potraviny, či je moje stravovanie pravidelné, či mi daná strava chutí, či mám dostatočný pitný režim.. Ako sa cítim po jedle? Aká je moja nálada?
  2. pohybové aktivity – Venujem sa nejakému športu? Baví sa daný šport? Čo pri tom cítim? Ako sa cítim po ňom? – treba si vybrať taký šport, ktorý nám vyčistí (rozjasní) myseľ a dodá nám energiu, dobil/a som si baterky
  3. vzťahy – Sú vzťahy s ľuďmi, s ktorými žijem a stretávam sa zdravé, otvorené a úprimné? Tešia ma?
  4. Práca – práca, ktorú robím ma baví? Som spokojná s prácou? S kolegami?
  5. spoločenský život – Stretávam sa s ľuďmi, ktorí ma vedia pochopiť, rozveseliť, povzbudiť? Cítim sa dobre s ľuďmi, s ktorými sa stretávam? Ako sa cítim, keď sa vrátim zo stretnutia s nimi? –jedná sa o zhodnotenie pozitívneho prínosu zo stretnutí, t.j. po stretnutí, keď prídem domov mám pocit, že som “vypol/vypla“, viacej sa smejem, som uvoľnený/á..
  6. kultúrny život – vedieť si dopriať trošku kultúry – divadlo, muzikál, opera, koncert.. – aký žáner ma baví? Pri ktorom sa viem odpútať od problémov? – treba si nájsť potešenie pre ulahodenie nášho kultúrneho ducha
  7. voľný čas - záujmová činnosť – koníčky, hobby – čítanie, kreslenie, maľovanie, tancovanie, háčkovanie, vyšívanie, pletenie, záhrada, spievanie, hra na hudobnom nástroji, modelárstvo,..  Venujem sa nejakej činnosti, ktorá ma napĺňa a teší? Alebo som zapadla/ol do stereotypu – domácnosť, práca, spánok..? – robme niečo, čo nám bude prinášať radosť a sebauspokojenie
  8. absolut relax – masáž, jóga, sauna, aromaterapia, muzikoterapia, relaxačné cvičenia, prechádzka v prírode..

Niekedy nám obdobie preklenutia zdola nahor môžu pomôcť prírodné produkty, ktoré priaznivo vplývajú na psychiku a duševné zdravie človeka. Príroda ukrýva v sebe mnoho pomocných barličiek, aby sme sa mohli upokojiť, načerpať energiu, zahĺbiť sa do seba, odstrániť zbytočné a nepotrebné negatívne emócie a starosti.

Zahĺbme sa do seba a nájdime v sebe silu a chuť žiť život naplno a plnohodnotne!