Proteinový nápoj

 
 
 
 
Proteínový nápoj

Proteínové výživové doplnky majú zväčša viac ako 70% bielkovín, konkrétne proteínový prášok – jedna pribalená odmerka – obsahuje okolo 25 g bielkovín. Proteínové nápoje sa odporúča „vyrobiť“ z vody, v takejto forme je totiž proteínový nápoj najľahšie vstrebateľný. Proteín zmiešaný s mliekom sa dlhšie vstrebáva a mlieko je potrebné tiež zarátať do príjmu bielkovín.

Doplnky výživy vo forme proteínov by mal užívať každý športovec, pretože tréningom a fyzickou záťažou sa svaly opotrebúvajú. Po tréningu je dôležitá ich regenerácia a ochrana. Nemôžeme si však zamieňať pestrú stravu za doplnky výživy.

Dávkovanie a objem prijatých bielkovín závisí od druhu športu a jedinca. Ak je jedinec začínajúci, resp. rekreačný športovec, odporúča sa vypiť jeden nápoj do hodiny po tréningu, najideálnejšie ihneď po záťaži. Ak jedinec športuje pravidelne, prípadne pri vrcholových športovcoch sa je denná dávka príjmu proteínového nápoja 3 – 4 krát – ráno, po tréningu a večer.

Vyhýbať by sme sa proteínovému nápoju nemali ani v dni, kedy necvičíme, pretože organizmus potrebuje bielkoviny každý deň a v krajnom prípade môže siahnuť na bielkoviny vo svaloch. Proteínový nápoj sa odporúča aj ako náhrada pestrej stravy v prípade, že nie je čas na iné jedlo, nemalo by to však skĺznuť do pravidelnosti. Najviac totiž proteínové nápoje „zaberajú“, ak je strava sama osebe pestrá a nie je nahradená výlučne doplnkami výživy.

 
 

Proteinový nápoj

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
 
Výživový doplnok, ktorý obsahuje proteíny
91,00 €
Malinový nápoj na chudnutie, znižuje chuť na jedlo
45,00 €
Vanilkový nápoj na chudnutie, znižuje chuť na jedlo
45,00 €
Čokoládový nápoj na chudnutie, znižuje chuť na jedlo
45,00 €