Gainer

 
 
 
 
Gainer

Gainer je zodpovedný za rýchle naberanie svalovej hmoty, je vhodnou cestou ako pribrať, a to najmä svaly. Užívajú ho najmä začínajúci športovci z dôvodu rýchlejšieho rastu svalov. Obsahuje účinné vitamíny a minerály, bielkoviny, tuky a sacharidy, no má výrazne nižší podiel bielkovín ako proteín. V porovnaní s proteínmi obsahuje väčšie množstvo sacharidov, ktoré sú zodpovedné za rýchlejší nárast svalovej hmoty. Sacharidy obsiahnuté v gaineri tvoria polysacharidy a maltodextríny.

Gainer je vynikajúcim doplnkom výživy v prípade zvýšenej alebo extrémnej fyzickej námahy, kedy telo potrebuje väčšiu dávku energie. Odporúča sa konzumovať ho 15 – 30 minút po ukončení tréningu, gainer sa dokonale postará o regeneráciu svalov a ich nárast. Je najvhodnejší pre silových športovcov a pre začínajúcich kulturistov, ktorí uvažujú, ako nabrať svaly čo najrýchlejšie.

Nezaťažuje trávenie a užívať by ho mali ľudia, ktorí majú rýchlejší metabolizmus a z pestrej stravy alebo iných doplnkov výživy nedokážu prijať dostatočné množstvo kalórií potrebných na rast svalov.

Okrem sacharidov sa v gaineroch vyskytujú aj tuky, pomer zloženia je 60% - 70% sacharidov a 10% - 30% tukov.

Gainer by sa správne mal dávkovať trikrát denne, ráno, večer a po tréningu, najdôležitejší je jeho príjem ihneď po tréningu, aby sa k namáhaným svalom dostala energia. Užívajú ho najmä športovci, ktorí počas tréningov vydajú veľké množstvo energie.

 
 

Gainer

Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
 
Gainer Muss up je komplexný výživový doplnok na rast svalov - doplnok stravy aj pre začínajúcich športovcov a kulturistov ako nabrať svaly - aminokyseliny
10,30 €
Gainer Pro complete je komplexný výživový doplnok na rast svalov obsahuje sójový proteín, srvátkový proteín, vaječný proteín - ako nabrať svaly - peptidy
28,95 €