Zdravotný problém

 
 
 
 

Posilnenie imunity v prechodnom období

Posilnenie imunity v prechodnom období

Najlepšie tipy na posilnenie imunity a výživové doplnky

Imunita je obranný systém organizmu, ktoré si naše telo vytvára ako ochranu pred nebezpečnými pôvodcami chorôb a pred nebezpečnými vonkajšími vplyvmi. Imunita nemá v organizme svoje presné miesto, bunky sa nachádzajú a voľne cirkulujú v krvi a miazge (lymfe), alebo sa nachádzajú v orgánoch a tkanivách.

Celý článok...
 

Prekyslenie organizmu

Prekyslenie organizmu

Acidobázická rovnováha - Prekyslenie organizmu

Acidobázická rovnováha je rovnováha medzi kyselinami a zásadami v tele. Je to rovnováha medzi ich tvorbou a vylučovaním. Acidobázická hodnota sa určuje pomocou krvného vyšetrenia. Krv sa odoberá z prsta z bruška.

Celý článok...
 

Vitamíny a minerály pre seniorov

Vitamíny a minerály pre seniorov

Staroba (starnutie) je vývin organizmu, ktorý postihne každého z nás. Počas starnutia dochádza k fyzickým, psychickým a osobným zmenám, s ktorými sa musíme zmieriť a akceptovať ich. 

Celý článok...
 

Neželané parazity

Neželané parazity

Neželané parazity v ľudskom tele sú rôzne červy, ktoré parazitujú v ľudskom tele. Parazity sú charakteristické tým, že žijú na úkor iného živého organizmu.  Žije, rozmnožuje sa na základe toho, že odoberá živiny a energiu iným živým organizmom.

Celý článok...
 

Tehotenstvo - Neplodnosť

Tehotenstvo - Neplodnosť

Ak plánujete tehotenstvo, alebo tehotné už ste je dôležité sa na túto zmenu pripraviť fyzicky aj psychicky tak, aby ste predišli rizikovým faktorom, ktoré vieme ovplyvniť. Samozrejme, že niektoré zákony prírody nevieme ovplyvniť a preto sa na 100 % zamerajme na to čo vieme.

Celý článok...
 

Psychické zdravie človeka

Psychické zdravie človeka

Svetová zdravotnícka organizácia WHO definuje duševné zdravie ako stav emociálnej a duševnej pohody ako primeranú a pohotovú reakciu na všetky podnety. Ak je jedinec schopný riešiť bežné aj neočakávané úlohy, zdokonaľovať sa a pociťovať uspokojenie zo svojej činnosti.

Celý článok...
 

Pohyb základ života

Pohyb základ života

Zdravé a funkčné kĺby sú základom pre zdravý, aktívny pohyb aj život. Mladí ,starí, obézni, športovci, nešportovci, aktívny, ležiaci všetci majú občas problémy s kĺbmi a trpia bolesťami kĺbov. Najčastejšie bolesti kĺbov sú: bolesti bedrového kĺbu, bolesti kĺbov na rukách, bolesti ramenného kĺbu. Neliečená bolesť kĺbov môže spôsobiť ochorenie kĺbov ako je osteoporóza, reuma..

Celý článok...
 

Minerály počas horúcich letných dní

Minerály počas horúcich letných dní

Počas teplých, niekedy až horúcich letných dní, je náš organizmus vyťažený, dochádza k nadmernému poteniu a k strate dôležitých vitamínov, ktoré naše telo potrebuje. A práve preto je dôležité podporiť prísun vitamínov výživovými doplnkami, alebo zdravou výživou.

Celý článok...
 

Črevná mikroflóra

Črevná mikroflóra

Základný kameň imunity

Črevný systém je základom dobrej imunity. Až 70% – 80 % imunitného systému sa nachádza v hrubom čreve.  Sliznica hrubého čreva obsahuje nekonečné množstvo mikroorganizmov, baktérií a húb.

Celý článok...
 

Vitamíny mladosti

Vitamíny mladosti

Vitamíny A, C, D, E, K

Ako čo najlepšie spomaliť proces starnutia a zabojovať proti vráskam, ochabnutiu svalov, celulitíde a vypadávaniu vlasov? Každá žena, ale aj muž si kladie túto otázku. V nasledujúcom článku si predstavíme najznámejšie vitamíny pre zdravie, mladosť a krásu.

Celý článok...
 

Vitamíny pre deti

Vitamíny pre deti

Vitamín D, vitamín K

Pre správny vývoj dieťaťa, dostatok energie, správnu funkciu mozgu, deti potrebujú zdravú pestrú výživnú stravu, ktorá obsahuje všetky dôležité živiny, aj dostatočný prísun vitamínov. Pre bábätko sú najdôležitejšie vitamíny D, K a vitamín C, multivitamíny pre deti, omega 3 pre deti a zdravá výživa.

Celý článok...
 

Zdravie matky a dieťaťa

Zdravie matky a dieťaťa

Popôrodná starostlivosť

Počas tehotenstva, ktoré trvá 40 týždňov sa vytvorí nenahraditeľné puto medzi matkou a dieťaťom. Počas tehotenstva je zdravie dieťatka chránené v maternici budúcej mamičky. Tehotenstvo a narodenie dieťaťa prináša do života matky aj otca obrovské zmeny v životnom štýle.

Celý článok...
 

Výživa očí

Výživa očí

Bez operácie a liekov

Ak Vás trápi zlé videnie, alebo sa Vám vekom zhoršuje zrak nepodceňujte to a vyživujte svoje oči, aby ste v budúcnosti nemuseli podstupovať drahú operáciu očí, alebo užívať farmakologické lieky.

Celý článok...
 

Úzkosť

Úzkosť

Predchádzanie úzkosti

Úzkosť je negatívny emočný stav, ktorý sa odborne nazýva anxieta. Sú to neurotické poruchy, ktoré navodzujú pocit strachu a úzkosti.Každý z nás občas pociťuje bežné úzkostné stavy. Ak však pocity úzkosti, začnú obmedzovať bežný život jeho kvalitu, vtedy môžeme hovoriť o probléme.

Celý článok...
 

Prostata

Prostata

Pre zdravú mužnosť

Problémy s prostatou majú najčastejšie muži v strednom veku okolo 40  - 50 rokov. Je dôležité starať sa o svoje zdravie a sledovať príznaky s prostatou, pretože zanedbanie starostlivosti, môže viesť k vzniku rakoviny prostaty

Celý článok...
 

Ochorenia pečene

Ochorenia pečene

Sylimarín ako hepatoprotektívum

Pečeň patrí medzi životne dôležité orgány. Pečeň v ľudskom tele funguje ako „filter“ jej hlavnou funkciou je ukladanie prebytočných výživných látok a v období nedostatku, ich opäť dodať do krvného obehu. Ďalšou funkciou pečene je odstraňovať škodlivé toxické látky z tela von.

Celý článok...
 

Nespavosť

Nespavosť

Ako načerpať energiu zo spánku?

Nespavosť je porucha zaspávania, alebo naopak predčasné budenie skoro ráno. Nedostatok spánku negatívne ovplyvňuje kvalitu života. Spánkový režim je nevyhnutný pre naše telo a jeho správnu funkciu. V spánkovom režime telo načerpáva novú energiu a celé telo sa regeneruje.

Celý článok...
 

Migréna

Migréna

Bolesti hlavy negatívne vplývajú na kvalitu života a môžu prejsť až do iných závažných ochorení. Časté bolesti hlavy môžu časom prejsť až do migrény. Migréna je záchvatové ochorenie hlavy – častá a intenzívna bolesť hlavy, ktorá sa opakuje a je veľmi silná a intenzívna.

Celý článok...
 

Menopauza

Menopauza

Klimaktérium a hormonálne zmeny v živote ženy

Menopauza je súčasťou života každej ženy či už skôr, alebo neskôr. Pri menopauze dochádza k zastaveniu funkcie vaječníkov a následne zastavenie menštruačného cyklu. Menopauza je posledné mesačné krvácanie v živote ženy – posledná menštruácia.

Celý článok...
 

Helicobacter Pylori

Helicobacter Pylori

Helikobakter Pylori je baktéria, ktorá v tele spôsobuje vážne infekcie a zdravotné problémy. V súčasnosti je to je Helikobakter Pylori  najrozšírenejšia infekcia na svete, ktorá spôsobuje žalúdočné ťažkosti

Celý článok...
 

Parazity v našom tele

Parazity v našom tele

Parazity sú cudzopasné organizmy, ktoré parazitujú v našom organizme. Parazit sa živý a žije na úkor iného živého organizmu, odoberá jeho živiny aj energiu a bránia nášmu telu absorbovať jedlo, ktoré prijmeme. Črevá sa zablokujú a bránia tekutinám, strave pohybovať sa normálnym spôsobom. Závažné infekcie môžu spôsobiť dokonca až nepriechodnosť čriev

Celý článok...
 

Osteoporóza - riedke kosti

Osteoporóza - riedke kosti

 

Osteoporóza je metabolické ochorenie, ktoré sa časom prejaví rednutím kostí. Po 35 roku života začne kostná hmota v tele ubúdať a v kostiach sa začnú vytvárať póry, ktoré spôsobujú rednutie kostí a dochádza k poklesu vápnika a iných dôležitých minerálov.

Celý článok...