Kreatin

 
 
 
 
Kreatín

Kreatín

Kreatín, organická kyselina, bol objavený vo svalovom tkanive zvierat ako ich prirodzená látka, ktorú zvierací organizmus využíva ako energiu pre prácu a rast svalov. Po jeho dôkladnom výskume – kreatín je jeden z najviac preskúmaných proteínov – ho začali používať ľudia pre naberanie svalovej hmoty a okamžite sa stal obľúbeným.

Úlohou kreatínu je zásobovanie organizmu energiou, je vhodnou a overenou cestou ako nabrať svaly a silu. Vyskytuje sa najmä v červenom mäse a rybách, pre vegetariánov je preto vhodné konzumovať tieto proteíny ako doplnky výživy. Patrí medzi najlepšie proteíny, je populárny u väčšiny športovcov a kulturistov, ktorí túžia po náraste svalovej hmoty.

Kreatín sa nachádza v kostrových svaloch a vzniká z aminokyselín – arginín, glycín a metionín. Najčastejšie sa používa vo forme monohydrátu kreatínu, ktorý vznikne pridaním vody v pomere jedna molekula vody k jednej molekule kreatínu.

 
 

Kreatin

Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
 
Kreatín vo forme kapsúl je 100% súčasťou výživového doplnku CreaMax Forte. Doplnok je určený pre silové a rýchlostné športy, obsahuje: ribóza, inozín a pinitol
14,20 €
Výživový doplnok Creatine Powder obsahuje čistý 100% kreatín monohydrát - vhodný aj pre začinajúcich športovcov - rast svalov, naberanie svalovej hmoty
13,11 €

 
 

Účinky kreatínu:

  • zabezpečuje optimálnu koncentráciu okamžite použiteľnej energie pre svaly
  • zabezpečuje nárast svalovej hmoty
  • pôsobí ako okamžitý stimul svalov
  • najčastejšie sa využíva pri krátkodobom zaťažení ako je box, kulturistika, hokej
  • kreatín umožňuje tvrdší tréning
  • urýchľuje regeneráciu svalov
  • zabraňuje katabolizmu
  • podporuje hydratáciu svalov

Kreatín zabezpečuje prísun vody do namáhaných svalov, čo má za následok naberanie objemu, sval je plnší a mohutnejší.

Proteínový prášok sa odporúča užívať v teplom nápoji spoločne s glukózou, avšak po 8 týždňoch užívania sa odporúča pauza na 4 týždne. Pri jeho užívaní je nutné dodržiavať dostatočný pitný režim.

Kreatín je najlepšie užívať plne rozpustený v teplom nápoji, spoločne s rýchlymi sacharidmi (glukóza/maltodextrín). Odprúča sa užívať od 5g až 20g. Po 8 týždňoch užívania si dajte 4 týždne pauzu! Pri užívaní kreatínu, dodržiavajte dostatočný pitný režim!