Detská kozmetika | Bohatstvo prírody

 
 
 
 

O tom, aká detská kozmetika je pre Vaše dieťatko najvhodnejšia, začíname spravidla uvažovať až keď je dieťatko na ceste. Máte dostatok informácií?

Detská kozmetika sa v dnešnej dobe teší širokému výberu, ale otázkou je, ktorá je tá najlepšia kozmetika pre deti.

Detská kozmetika musí dieťa v prvom rade chrániť

Detská pokožka je veľmi citlivá, každá mamička chce pre svoje dieťa to najlepšie a preto hľadá, ktorá bude tá najlepšia kozmetika pre jej ratolesť.

 

  • Kozmetika pre novorodenca - pre bábätko je najvhodnejšia bio kozmetika, ktorá je špecifická tým, že neobsahuje žiadne parfumy, či rôzne chemické látky, ktoré by dráždili pokožku. Väčšina odborníkov sa však prikláňa k názoru, že kozmetika pre bábätká je zo začiatku takmer nepotrebná. Keďže novorodenec sa takmer nepotí, stačí ho umývať čistou vodou.  Výbavička pre novorodenca by však určite mala obsahovať krém na zapareniny.
  • Kozmetika pre deti (od 1 roka) – po uplynutí novorodeneckého obdobia sa môže postupne začať používať kozmetika, avšak treba stále myslieť na to, aká je detská pokožka citlivá. Prírodná kozmetika alebo i Biokozmetika  je preto najideálnejšou voľbou (napríklad. Saloos kozmetika, Kozmetika Ryor ).
 
 

Detská kozmetika

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:

 
Balenie obsahuje 3 ks balzamu pre hydratáciu pier
12,00 € 15,00 €
Umývací gél pre deti je hypoalergický výrobok bez parabénov, ťažkých kovov
24,00 € 27,00 €
Balzam na regenerácia vlasov pre hebké a leské vlasy
10,00 € 10,50 €
Gél na odstránenie rôznych plesní a infekcií
16,70 € 17,60 €
Aloe Vera gél zo 100% dužiny na všestranné využitie
26,60 €
Prírodný pleťový krém pre suchú pokožku, na deň aj noc
20,90 € 21,50 €
Komplex multivitamínov nevyhnutných pre život
28,00 €
Bio aktívny prírodný prášok na pranie
17,50 € 19,00 €
Bio aktívny prírodný prášok na pranie
29,00 € 32,00 €
Aloe vera pre zdravé a kvalitné vlasy
6,70 €
Aloe vera pre zdravé a kvalitné vlasy
6,70 €
Aloe vera pre zdravé a kvalitné vlasy
5,90 €
Aloe vera pre zdravé a kvalitné vlasy
5,90 €
Prírodná pasta s Aloe vera pre zdravé zuby
11,80 €
Pre pocit jemnosti, čistoty a hydratáciu pokožky
6,30 €
Výživa a hydratácia pokožky
8,90 €
Prírodná ochrana pokožky pred slnkom - rakovinou kože
25,00 €
Prírodná ochrana pokožky pred slnkom - rakovinou kože
42,00 €
Prírodná ochrana pokožky po pobyte na slnku-pred rakovinou kože
16,80 €
Prírodné zložky materského mlieka na kožné ochorenia
28,60 €

 
 

Kozmetika bio charakteru sa v dnešnej dobe teší veľkej obľube a pomaly sa rozmáha po trhu. 

Detské potreby v špecializovaných obchodoch majú dostupné všetko pre bábätká a nie je na tom inak ani detská kozmetika, či už komerčná, alebo tá prírodná, ktorá si pomaly, ale isto vydobýja svoje stále miesto v regáloch.

Dôležité pri výbere vhodného prípravku pre dieťa, je poznať obsah vybraného produktu a hlavne zvážiť jeho zloženie a v konečnom rade i reakciu pokožky dieťaťa.

Častokrát je kozmetika pre deti plná vôní, konzervačných látok, či emulgátorov, ktoré patria medzi nie veľmi šetrné zložky ku pokožke. Netreba sa teda riadiť vôňou pri výbere, ale v tomto prípade platí pravidlo, že menej je viac. Čím menší počet aditív, tým sa jedná o kvalitnejší  a teda šetrnejší produkt.

 

Ponuka je rôzna, riadiť by sme sa však mali vekom dieťaťa a samozrejme typom jeho pokožky, prípadne ochoreniami, ktoré dieťatko má. V prvom rade sa ihneď po narodení bábätka neodporúča používať na pranie aviváž, mohla by podráždiť ich jemnú pokožku. Nie je vhodná ani žiadna kozmetika, či už špeciálna alebo obyčajná. Jediný výrobok, ktorý sa odporúča, je krém proti detským zapareninám. Neodporúča sa bábätko počas kúpania umývať mydlom, stačí ho umyť čistou vodou. Nie je potrebné používať ani šampón, detské vlásky totiž nemastnejú tak ako dospelé a mydlo i šampón len zbytočne vysušujú pokožku. Ak má však dieťa veľmi suchú pokožku, úplne postačí natrieť postihnuté miesto prírodným olejom  alebo neparfumovaným telovým mliekom. 


Keď dieťa trošku podrastie, je načase začať používať detský sprchový gél a detský šampón, ktorý pokožku hlavy príliš nevysušuje, nie je potrebné však šampón používať pri každom umývaní. Platí znova to isté ako v prípade malých bábätiek – natieranie prírodným olejčekom alebo neparfumovaným telovým mliekom sa odporúča v prípade suchej pokožky. Parfumované prípravky sú často spúšťačom alergií, začervenaní a podráždenia. Detská kozmetika by mala byť určená na citlivú pokožku, bez parfumov a farbív. Také zbytočne nezaťažia pokožku Vášho dieťaťa. Preto pri výbere detskej kozmetiky vždy čítajte etikety a vyhýbajte sa chemickým prísadám, parfumom a farbivám. Zvlášť, ak má Vaše bábätko príliš citlivú pokožku a trpí kožnými ochoreniami. Najideálnejšie je nepoužívať žiadnu kozmetiku. Schodnou cestou v prípade detí je používanie prírodnej kozmetiky, bio kozmetiky, ktorej výber je široký. Ani s ňou to však nie je potrebné preháňať a uprednostniť ju až pri väčších bábätkách, nie pri novorodencoch, kde sa neodporúča používanie takmer žiadnej kozmetiky. V prípade detskej kozmetiky platí – menej je viac. 

 

Prírodná a kvalitná detská kozmetika je dostupná v našom e-shope Bohatstvo-prirody.sk, a to v širokej ponuke.