Detoxikácia - Cesta k plnohodnotnému životu

 
 
 
 

Detoxikácia organizmu = očista organizmu sa v dnešnej dobe zamorenej všakovakými škodlivinami stáva pomaly každoročnou jarnou tradíciou. Detoxikačná kúra sa stáva nevyhnutnou, nakoľko škodlivé - toxické zdroje, ktoré prenikajú do nášho organizmu na nás číhajú na každom kroku. Zdroje intoxikácie predstavuje: voda, vzduch, strava bohatá na chémiu a Éčka, lieky a okrem iného ich pomocníkom je aj stres. Ľudia sami pociťujú, že detoxikácia tela je potrebná a zisťujú, ktorá detoxikačná diéta je tá najefektívnejšia. Veľmi populárnou bola a stále aj je ryžová diéta, ktorej cieľom je v prvom rade očista čriev, vďaka vysokému podielu vlákniny. Základom ozdravenia a revitalizácie organizmu je detoxikácia tráviaceho traktu – očista hrubého čreva je jej prvým krokom.

 
 
Vyberte si z ponuky

Detoxikačné náplaste


Detoxikácia

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku: 

 
Aloe Vera - pomáha detoxikovať celé telo od škodlivých a odpadových látok, čistiť črevá, pečeň, krv, cievy a pokožku, zlepšiť vyprázdňovanie,...
6,90 € 8,20 €
Čistý 100% ORGANIC prášok ACAI Berry
23,90 € 38,00 €
Kustovnica čínska - blahodárne pôsobí na oblasť pečene a obličiek, zvlhčuje pľúca, pomáha pri astme a niektorých druhoch alergie. Podporuje zrak, upokojuje podráždené oči a zlepšuje ostrosť videnia. Vyživuje krv a má vplyv na znižovanie krvného tlaku.
4,00 € 4,50 €
Dokonale čistí a regeneruje pleť
3,60 € 4,50 €
Diatomit - minerály
Odporúčame

Diatomit - minerály

Komplexný obsah minerálov na každý deň
9,80 € 14,90 €
Enzýmy sú nevyhnutné pre správne fungovanie organizmu
19,70 € 29,00 €
Unikátne zloženie 7 bylín pôsobiace blahodárne na organizmus
9,80 € 9,90 €
Pre redukciu váhy vplyvom dvoch účinných látok
9,80 € 15,00 €
Zdravá pečeň, silný antioxidant, pomocník pri rakovine..
9,80 € 15,00 €
Pestrec mariánsky a púpava
NovinkyOdporúčame

Pestrec mariánsky a púpava

Spojenie liečivých bylín blahodárne pôsobiacich na funkcie pečene
9,80 € 15,00 €
Pestrec mariánsky a žihľava
NovinkyOdporúčame

Pestrec mariánsky a žihľava

Spojenie liečivých bylín blahodárne pôsobiacich na funkcie pečene
9,80 € 15,00 €
Podporujúce obranyschopnosť a hladinu cholesterolu
9,80 € 15,00 €
Napomáha k rozumnému chudnutiu zdravo a hravo
19,70 € 21,00 €
Prispieva k vylučovaniu toxínov a k detoxikácii tela
12,50 € 15,00 €
Predstavuje prírodnú detoxikačnú kúru, ktorá zbaví telo toxínov
12,50 € 15,00 €
Užívaním môžeme predísť tráviacim ťažkostiam
14,20 € 15,00 €
Chráni organizmus pred vredovými ochoreniami žalúdka a dvanástnika
12,00 € 15,00 €
Predstavuje organicky a biologicky najlepšiu formu vstrebateľnosti síry
13,00 € 15,00 €
Zelená káva - chudnutie s pôžitkom
18,90 € 26,00 €
Obsahuje všetky vitamíny skupiny B, vitamín E, vitamín K
12,50 € 14,00 €

 
 

Detoxikácia organizmu – čo si pod týmto pojmom máme predstaviť?

Detoxikácia (detox) je očista organizmu zameraná na naše telo zvnútra (predstavme si čistenie akvária) tak, aby sa orgány zaťažené škodlivými látkami a inými toxickými nánosmi zbavili tejto záťaže a opätovne tak nadobudli svoje správne fungovanie. Jedná sa predovšetkým o očistu tráviaceho traktu a ako sme už spomenuli očista čriev (hrubého i tenkého) je prvým krokom k zlepšeniu vyživovania organizmu. 70% imunity je ukrytej v črevách a preto je potrebné v rámci detoxikácie prijímať stravu bohatú na vlákninu, posilniť črevnú mikroflóru probiotikami a piť dostatočné množstvo tekutín.

Takáto detoxikačná kúra nám zabezpečí: 

  • odstránenie nahromadenej hnilobnej stravy (niekedy aj niekoľkoročnej), odstraňujú sa aj črevné parazity
  • odstránenie hlienu v črevách
  • spriechodnenie stien čriev (klkov)
  • lepšiu absorpciu živín pre telo dôležitých, ktorých vstrebateľnosť pri zanesených črevách predstavovala zhruba 30% a zvyšok živín sa z tela vyplavil.

Pomocou rôznych byliniek, štiav, vlákniny, prijímaním tekutín a pestrej stravy (zelenina, ovocie) dochádza v zanesenom organizme  k „rozbíjaniu“ toxických látok, kryštálov solí kyselín, tukových štruktúr, vyplavovaniu a vylučovaniu ťažkých kovov, dochádza k očiste krvi..

Detoxikácia je pre náš organizmus náročný proces a záťažová skúška našej fyzickej stránky a psychiky. Nakoľko sa počas detoxikácie v našom tele rozbíjajú soli kyselín je nevyhnutné, aby sme toto náhle prekyslenie organizmu neutralizovali prostredníctvom zvýšeného príjmu minerálov a súčasne pili veľa vody. Vhodná je hlavne alkalická voda (zásaditá voda). Na prípravu alkalickej vody môžeme použiť: citrón, sódu bikarbónu, purify pH kvapky alebo pH salts od Dr.Young. Zvýšeným príjmom minerálov a alkalickej vody predídeme zbytočným bolestiam hlavy, kŕčom a závratom, ktoré sa pri silnej detoxikácii zvyknú objaviť.

Ktorými orgánmi nášho tela sme schopní realizovať očistu tela?

Naše telo je geniálny organizmus, ktorý má samočistiace schopnosti a očistu („údržbu“) si vykonáva priebežne sám. Len našou vlastnou neohľaduplnosťou si špiníme – znečisťujeme a zanášame naše telo škodlivinami a potom je nevyhnutné realizovať detox – veľké upratovanie.

Vráťme sa k našim samočističkám škodlivín a toxínov nášho tela. Autodetoxikáciu organizmu zabezpečujú tieto detoxikačné orgány: pečeň, obličky, pľúca, pokožka.  Keď tieto orgány takpovediac nestíhajú, človek sám na sebe dokáže zbadať, že niečo nie je v poriadku a zistí, že by bola pre neho vhodná detoxikačná kúra.

Detoxikačnú kúru môže predstavovať detoxikačná diéta – upravené stravovanie, detoxikačné výživové doplnky a bylinky. Na správne zvládnutie detoxu je vhodné absolvovať minerálne(zásadité) kúpele, zásadité a rašelinové zábaly, nájsť si čas na pohyb a prechádzky  v prírode s prihliadnutím na dýchanie z hlboka.