Chudnutie | Bohatstvo prírody

 
 
 
 
Hodnotný darček ku všetkým produktom Dr.Egrt


Ku všetkým produktom spoločnosti Dr.Egrt zakúpených u nás Vám pri každej objednávke nad €29 dostanete hodnotný darček .

 
 


 
 

Chudnutie

Patríte k tým, pre ktorých je chudnutie prioritou?

 

Existuje nepreberné množstvo rád a návodov, ako schudnúť. Všetky poznáte, niektoré ste vyskúšali, ale chudnutie – ako prišlo, tak aj odišlo. Nevydržal to organizmus, nevydržala to psychika, dostavil sa jojo efekt.

 

Zdravé chudnutie

 

V prvom rade je potrebné vytýčiť si cieľ. Nemal by byť nereálny, pretože ak chcete chudnúť zdravo a bezpečne, nie je možné zhodiť za mesiac 20 kg. V súvislosti s reálnymi cieľmi je dôležité zvoliť si správny postup, ktorý vám zaručí, že schudnúť sa vám podarí natrvalo a úspešne.

 

Zdravá strava – je najdôležitejšia časť úspešného chudnutia. Diéta neznamená vynechávanie jedla, ale vynechávanie alebo obmedzovanie určitého druhu jedla. Strava musí byť výživná a dodať telu všetky potrebné živiny. 

 

Mäso – vhodné je morčacie, kuracie, teľacie, chudé hovädzie, králik, divina, losos, tuniak, šunka s vysokým podielom mäsa

 

Pečivo, výrobky z múky – ideálne je pečivo vylúčiť úplne, ak už, tak vynechať svetlé pečivo, ktoré má vysoký glykemický index. Vhodné je tmavé a celozrnné pečivo, celozrnné cestoviny, celozrnná múka.

 

Ovocie a zelenina – na chudnutie sú najlepšie jablká, ananás, kiwi, grapefruit, avšak len do 15. hodiny, obsahuje totiž fruktózu.  Zo zeleniny nie sú vhodné najmä zemiaky a kukurica, ostatné druhy zeleniny sú vhodné.

 

Mlieko a mliečne výrobky – biele jogurty, nízkotučné mlieko a jogurty, tvaroh – má menej tuku ako tvrdé syry.

 

Vhodné potraviny na chudnutie sú aj vajcia, slnečnicové, sezamové a iné semienka, tofu, pololúpaná ryža. Dôležitý je aj olej, na ktorom jedlo pripravujeme – vhodný je olivový olej.

 

Dôraz klaďte na raňajky, po 18. hodine sa jesť neodporúča, veľmi dôležitá je, aby strava bola pravidelná. Jedzte menšie porcie rozdelené do viacerých dávok.

 

Pohyb – ideálne je ranné cvičenie pred prvým jedlom. Žalúdok je prázdny a spaľuje viac telesného tuku. Pri cvičení v takomto čase sa telo spolieha len na zásoby tuku, nalačno ho spotrebujeme o 33% viac ako po jedle.