Sprchové gély | Bohatstvo prírody

 
 
 
 
Sprchové gély

Sprchový gél alebo mydlo? Čomu dávate prednosť?

 

Sprchový gél si svoje miesto vydobyl aj preto, lebo sprchovanie sa stalo našou každodennou rutinou.

 

Ranná, či večerná sprcha sa stala pomaly akýmsi zvykom, či rituálom. Alternatívna prírodná kozmetika nám ponúka prírodné sprchové gély bez chemických látok. Bio kozmetika a z nech pochádzajúci sprchový gél môžeme pokojne použiť i tam, kde sa nachádza záhradná sprcha. Vďaka svoju prírodnému zloženiu nenastane znečistenie pôdy, práve naopak ešte môže pôsobiť vyživujúco.

 
 

Sprchové gély

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:
 
Jemný sprchovací gél bohatý na čistý aloe vera gél
17,80 € 19,00 €
Jediný kolagénový sprchový gél na trhu
23,50 € 25,00 €
Umývací gél pre deti je hypoalergický výrobok bez parabénov, ťažkých kovov
24,00 € 27,00 €
Bohaté výživné a hydratačné vlastnosti avokádového masla
5,10 € 6,01 €
Pre pocit jemnosti, čistoty a hydratáciu pokožky
6,30 €
Hydratačný sprchový gél - očistenie, hydratácia a regenerácia pokožky..
4,50 € 9,00 €
Regeneruje, ochraňuje a upokojuje problematickú pleť (akné, lupienka, atopický ekzém, podráždená pokožka po opaľovaní)
3,29 € 5,90 €
Prírodné sprchové suflé - pena na sprchovanie s aloe vera
9,20 € 14,50 €
Je vhodný pre každodennú očistu celého tela
7,74 € 8,20 €
Šampón na časté použtie z dielne Dr. Nona je dokonalý pomocník v starostlivosti o vlasy.
14,98 € 16,64 €
Názov Halo gél je odvodený od názvu Halobaktérie. Je to skupina baktérií, do ktorých patrí aj známa Archabaktéria obsiahnutá v Bioorganominerálnom komplexe (BOMK).
20,97 € 23,30 €

 
 

Pred sprchovým gélom ako ho poznáme dnes, sa používalo mydlo, ktoré „vymysleli“ už starí Babylončania a jeho používanie siaha zhruba do roku 2800 pred naším letopočtom. Ako je už spomenuté v úvode, používanie sprchových gélov vytlačilo používanie mydiel kvôli zvyšujúcemu sa časovému nároku na hygienu. Sprchovanie či kúpanie sa s mydlom trvalo dlhšie, používanie gélu zrazu bolo rýchlejšie a praktickejšie. Stalo sa tak zhruba v 70tych rokoch a dnes je na trhu zhruba 94 rôznych druhov gélov na sprchovanie v rôznych značkách.

 

Základnou funkciou gélov je odstraňovanie nečistôt, a tak sa zvyčajne rozhodujeme už len na základe obľúbenej značky alebo vône. Gél je na vrchole rebríčka najpoužívanejšej kúpeľňovej kozmetiky, či s to týka mužov a či žien. Používame ho častejšie než mydlo, než šampón alebo telové mlieko. Je najväčším konkurentom mydla, aj keď v celosvetovom meradle ho už predčil. No paradoxne dnes sa mnoho ľudí vracia k používaniu prírodných mydiel, ktoré si vedia vyrobiť aj sami a poznajú jeho ingrediencie. Avšak gél dokáže rovnako ako mydlo vytvoriť penu, je voňavý, spĺňa rovnakú funkciu ako mydlo. Na trhu sú rôzne druhy, aj podľa typu pokožky, záleží len na nás, po akom siahneme. Jeho veľkou výhodou oproti mydlu je, že aj keď gél niekto použil predtým, hygiena ostala zachovaná, čo sa pri používaní mydla viacerými osobami nedá povedať.

 

Jeho nevýhodou je však zloženie, ktoré si pri prírodných mydlách vieme ustrážiť. Málokde sa dá dostať sprchový gél vyrobený na prírodnej báze. Predtým, než si gél kúpite, prečítajte si jeho zloženie. Pretože niektoré gély obsahujú veľké množstvo chemických látok a tým majú tendenciu dráždiť pokožku. Ak teda trpíte alergiami alebo máte citlivú či podráždenú pleť, siahnite radšej po prírodnom mydle.