Výživové doplnky na objem | Bohatstvo prírody

 
 
 
 

Výživové doplnky na objem

 

Ktoré doplnky výživy na objem užívať?

 

Objem svalov by sme mali získavať najmä pravidelným cvičením, pomôžu nám však i doplnky výživy na objem svalov.

 

 
 

Výživové doplnky na objem

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:
 
Kyselina linolová proti obezite, spaľovanie tukov
28,00 €
Chlorella sladkovodná riasa- sústreďuje sa na detoxikačné účinky
23,80 €
Chróm pre odbúranie chuti na sladké
12,60 €
Podporujú rast a ochranu svalových buniek
25,20 €
Pre športovcov k zvýšeniu fyzického výkonu
29,40 €
Pre špotovcov na zlepšenie výkonu
23,80 €
Elixír života so schopnosťou navrátiť mladosť
30,80 €
Výživový doplnok, ktorý obsahuje proteíny
91,00 €
Komplex multivitamínov nevyhnutných pre život
28,00 €
Doplnok výživy pre optimálny vzrast
18,20 €
Pre harmóniu ženského tela - pri menštruácií, menopauze
23,80 €
Zvýšenie energie a podpora športového výkonu
45,00 €
Psychická a fyzická pohoda organizmu
34,00 €
Psychická a fyzická pohoda organizmu
11,00 €
Glutamin pre špotovcov na zlepšenie výkonu a rast svalov
22,80 € 27,40 €

 
 

V prvom rade je dôležité pravidelné cvičenie. Pravidelný tréning, správna strava a dostatočná záťaž pri tréningu nám pomôže k vytúženým svalom. Čo však, ak sa nevyznáme v spleti ponuky doplnkov výživy? Jedno majú všetky spoločné – pomáhajú nárastu svalov, chránia ich pred katabolizmom, urýchľujú regeneráciu svalstva po náročnom športovom výkone a zvyšujú samotný výkon.

 

Najznámejším urýchľovačom rastu svalov je gainer, alebo teda gainery. Sú to proteínovo-sacharidové zmesi, ktoré sú využívané najmä začínajúcimi športovcami na rýchlejší nárast svalovej hmoty. Sú to najvhodnejšie doplnky výživy na objem, pretože neobsahujú len bielkoviny, ale aj cukry. Ich prijímanie sa odporúča aj športovcom, ktorí už cvičia dlhšie a napriek tomu majú pomalý nárast svalovej hmoty. Fungujú ako zásobáreň glykogénu v pečeni, čo má za následok vyšší výkon, silu a aj výdrž počas samotného cvičenia. Gainery sú natoľko výživné, že sa nimi môže nahradiť i jedno jedlo denne, ideálna je desiata. Ak praktizujete tréning zameraný vyslovene len na nárast svalovej hmoty, gainery sú ideálnou voľbou. Zaručia rýchly nárast svalov aj tým, ktorí s rastom svalov majú problém napriek tomu, že cvičia. Konzumujú sa vo forme koktailov po skončení výkonu či tréningu, aby doplnili glykogénové zásoby. To má za následok zníženie únavy a stimuláciu regenerácie svalov.

výživové doplnky na objem

 

Sú tvorené sacharidmi, bielkovinami a tukmi. Obsahujú aj vitamíny, minerály a špeciálne látky určené pre lepšie trávenie uvedených živín. Cukry sú vo forme jednoduchých cukrov – fruktózy a glukózy a vo forme polysacharidov, ktoré ovplyvňujú uvoľňovanie inzulínu.

 

Takže ak túžite po rýchlom náraste svalov, siahnite po gaineroch. Považujú sa za doplnky výživy, ktoré sú vhodné na zvýšenie sily, dodanie energie svalom, na rýchlejšiu regeneráciu svalov po náročnom tréningu, na ochranu svalovej hmoty pri nadmernej fyzickej záťaži.