Bcaa Star - Aminokyselina - €25.20|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

Výživové doplnky STARLIFE

výživové doplnky
aminokyseliny
rast svalov
naberanie svalovej hmoty
 

Bcaa Star - Aminokyselina

Aminokyseliny BCAA - Podporujú rast a ochranu svalových buniek, rast svalov, naberanie svalovej hmoty, proteín na svaly, regenerácia svalov
Výrobca:Starlife
Kód produktu:SL21
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Ušetríte: 4 % Bežná cena: 28,00 € Vaša cena: 27,00 €
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 27 bodov.
Náš odmeňovací systém

BCAA STAR - Aminokyseliny

Naberanie svalovej hmoty

BCAA Star je prípravok obsahujúci aminokyseliny valín, leucín a izoleucín. Ide o esenciálne mastné kyseliny, ktoré sú súčasťou svalových buniek. Aminokyseliny sa podieľajú na tvorbe proteínov - bielkovín. Tie spolu so sacharidmitukmi patria medzi základné stavebné prvky organizmu. Proteíny ako doplnky výživy sú súčasťou fitness stravy najmä u športovcov v kulturistike, posilňovaní a iných športoch, keďže podporujú rast svalovej hmoty. Môžu sa vyskytovať v rôznych formách, či už ako tablety alebo proteínového nápoja, či proteínových tyčiniek. Valín, leucín a izoleucín podporujú organizmus pri náročnom fyzickom výkone, zvyšujú vytrvalosť tým, že sú zdrojom energie. BCCA Star vďaka obsiahnutým aminokyselinám:

BCAA účinky

 • znižujú únavu po cvičení
 • pomáhajú pri zotavení
 • podporujú rast svalov
 • bránia rozkladu bielkovín

​Valín

predstavuje energetický zdroj pre svalové tkanivá. V tele plní niekoľko funkcií:

 • podieľa sa na stimulácii metabolizmu svalov a regenerácii tkanív
 • zabezpečuje rovnovážny stav dusíkatých látok v tele

Pri nadbytku valínu v organizme dochádza k pocitu svrbenia kože a nervovým poruchám. Medzi zdroje tej aminokyseliny patrí mäso, mlieko, mliečne výrobky, obilniny, huby, arašidy a sója.

Leucín

Najvyšší dopad na svalovú hmotu má aminokyselina leucín. Tá patrí medzi štvrtú najzastúpenejšiu aminokyselinu v kostrovej sústave. Výskumy dokázali, že užívanie luecínu pred telesným cvičením znižuje rozpad svalových bielkovín a zmierňuje prejavy svalovej horúčky po cvičení. Leucín je dôležitý v tele, pretože jeho dostatočnou hladinou dokáže náš organizmus spracovať aj ostatné aminokyseliny prijaté v potrave.

Funkcie luecínu:

 • podieľa sa na budovaní a ochrane svalových vláken
 • dodáva energiu pohybovej sústave
 • uchováva glykogén vo svaloch
 • pomáha sústreďovať myseľ aj pri veľmi náročných fyzických výkonoch
 • udržuje stabilitu cukru v krvi
 • udržuje rovnovážny stav dusíka tele
 • podieľa sa na tvorbe rastového hormónu
 • podporuje syntézu kostrových svalov

Leucín aktivuje anabolické procesy tele a spojenia, ktoré nevyhnutné pre rast a udržanie kostrového svalstva. Pri nedostatočnom množstve tejto aminokyseliny je tvorba svaloviny pozastavená. Zdrojom leucínu sú šošovica, adzuki, mungo, cícer, tekvicové a slnečnicové semienka, vlašské orechy, mandle, pistácie a kešu.

Izoleucín

sa podieľa na tvorbe hemoglobínu, optimalizuje hladinu cukru v krvi a je zdrojom energie. Nachádza sa v mäse, rybách, vajciach, semenách, orechoch, strukovinách, obilninách a sóji.


Dávkovanie: 4 kapsuly denne, pre deti od 3 rokov 1 kapsula denne. Športovci až 10 kapsúl denne.

Obsah balenia: 40 kapsúl

Cena: Závisí od spôsobu spracovania jednotlivých zložiek

Zloženie Aminokyseliny 500 mg (leucín 270 mg, valín 135 mg, isoleucín 95 mg).

Upozornenie: Je potrebná zvýšená opatrnosť u osôb so sklonom k hypoglykémii, alebo pri diéte s obmedzením sacharidov v strave. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Skladujte mimo dosahu malých detí. Skladujte a po otvorení uchovávajte na suchom a tmavom mieste. Výrobok sa nesmie používať, ako náhrada rozmanitej stravy.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: 
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.