Olej z vlašských orechov | Bohatstvo prírody - strana 2

 
 
 
 

Olej z vlašských orechov


Ak rozmýšľate nad zmenou, skúste olej z vlašských orechov.


Je studnicou zdravia, látok prospešných nášmu telu. Olej z vlašských orechov pomôže nášmu mozgu, nervovému systému, srdcu a mnohým ďalším orgánom.
 

 
 

Olej z vlašských orechov

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:

 
Sezam a samotný sezamový olej je typický pre východnú kuchyňu. Obsahuje vitamíny, Omega 3 mastné kyseliny, Omega 6 mastné kyseliny a minerály - bio oleje
6,40 € 8,00 €
Tekvica obyčajná (Cucurbita pepo) pochádza zo Strednej Ameriky jej tekvicový olej lisovaný za studena obsahuje množstvo vitamínov, minerálov či mastné kyseliny.
7,50 € 9,00 €

 
 

Olej z vlašských orechov je zázrakom prírody. Vlašské orechy sú pre náš organizmus nesmiernym prínosom z hľadiska obsahu vysokého množstva omega-3 a omega-6 mastných kyselín, ktoré predovšetkým chránia srdce pred ochoreniami. Olej z vlašských orechov obsahuje rovnako ako vlašské orechy tieto mastné kyseliny, čo znamená, že aj ten spoľahlivo chráni srdce pred srdcovo-cievnymi ochoreniami. Ďalšou súčasťou oleja je vitamín E, ktorý je silným antioxidantom a chráni telo pred účinkom voľných radikálov. Spomaľuje starnutie buniek a udržiava pleť hydratovanú a pružnú. Obsahuje aj vitamíny skupiny B, vitamín C, mangán, železo. Spojením týchto silných prírodných prvkov je olej vynikajúcim pomocníkom pri ochoreniach centrálneho nervového systému, aktivizuje mozog, pamäť, zvyšuje koncentráciu a obnovuje mozgové bunky. 

 


Účinky oleja z vlašských orechov:

 

olej z vlašských orechov-    bojuje proti anémii vďaka vysokému obsahu železa
-    podporuje krvotvorbu
-    upravuje hladinu cholesterolu
-    ovplyvňuje centrálny nervový systém
-    pomáha udržiavať mozog zdravý a funkčný, aktivizuje a podporuje jeho funkcie
-    pomáha zvyšovať koncentráciu, podporuje pamäť
-    je silným antioxidantom 
-    má výrazné antiseptické účinky
-    podporuje tvorbu buniek
-    podporuje mladistvý vzhľad pokožky, spomaľuje ich starnutie
-    prečisťuje cievny systém
-    podporuje činnosť štítnej žľazy
-    stará sa o správnu hladinu cukru v krvi
-    pomáha pri chudnutí – podporuje trávenie 


Olej z vlašských orechov by na našom stole nemal chýbať, považuje sa za jeden z najvýživnejších a najkvalitnejších olejov s nesmiernym prínosom pre náš organizmus. Vyznačuje sa jemnou orieškovou chuťou, preto je najvhodnejší do sladkej kuchyne – do dezertov, jogurtov, kaší, tvarohov, ovocných šalátov a koktailov. Okrem toho je vhodný do šalátov, aj do ovocných šalátov, mäsu a rybám dodá jedinečnú lahodnú orieškovú chuť a vôňu. Používa sa aj na syry, je vynikajúci na surovú zeleninu.