Koenzým Q10 | Bohatstvo prírody

 
 
 
 
Koenzým Q10

Koenzým Q10 bol objavený nedávno a tomuto objavu môžeme ďakovať za zvýšenú výkonnosť srdca.

Napriek tomu, že sa nachádza prirodzene v potrave, s pribúdajúcim vekom vzniká jeho nedostatok. Koenzým Q10 je nevyhnutnosťou pre organizmus.

Ako sme už spomínali, nachádza sa najmä v prirodzenej potrave, najväčšie množstvo obsahuje mäso, brokolica, špenát a orechy. Naše telo si ho dokáže vyprodukovať aj samo, avšak množstvo vytvorené našim telom je nedostatočné, navyše vekom sa táto schopnosť organizmu znižuje.

 
 

Koenzým Q10

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:
 
Koenzým Q10 - silný antioxidant, zháša voľné radikály, podieľa sa na výrobe energie..
5,80 € 6,50 €
Koenzým Q10 - silný antioxidant, zháša voľné radikály, podieľa sa na výrobe energie..
8,30 € 8,60 €
Najdôležitejšie látky pre zdravý kardiovaskulárny systém
26,45 € 29,64 €
Bioaktívny koenzým Q10
32,00 € 39,00 €
Zelené farbivo, ktoré v organizme naštartuje všetky vitálne funkcie
15,95 € 18,00 €
Koenzým Q10 látka dlhovekosti
70,00 €
Koenzým Q10 látka dlhovekosti
36,40 €
Koenzým Q10 látka dlhovekosti
28,00 €
Pre dlhovekosť a sviežosť vo vyššom veku
29,40 €
Prírodné látky pre okamžitú pomoc pri bolesti hlavy
15,70 €

 
 

Ako pôsobí koenzým Q10?

 

Tým, že pôsobí na biele krvinky a zvyšuje ich činnosť, zlepšuje aj obranyschopnosť nášho organizmu. Veľmi sa osvedčil v boji proti stresu, ktorý negatívne vplýva na srdcovocievny systém – zistilo sa, že pri 75% srdcových ochorení organizmus vykazoval znížený obsah koenzýmu Q10.

 

Osvedčil sa aj v boji proti cukrovke, užívať by ho mali diabetici, pri znižovaní vysokého krvného tlaku či ochoreniach svalov. Aby bol jeho účinok vyšší, odporúča sa jeho súčasné užívanie s vitamínom E. Zistilo sa tiež, že pri užívaní liekov na srdce práve koenzým Q10 znižuje vedľajšie účinky týchto liekov.

 

koenzým q10Má však aj ďalšie účinky – pomáha pri chudnutí aj bez zmeny stravovacích návykov. Je vhodný pre zvyšovanie výkonnosti, preto ho užívajú i športovci. Q10 je známy aj svojimi priaznivými účinkami na kožu, ktorú chráni pred škodlivými vplyvmi a napomáha jej rýchlejšej regenerácii. Chráni ju aj pred škodlivými vplyvmi slnečného žiarenia.

 

Jeho deficit sa však nevytvára len vekom, ale aj pri rôznych činnostiach, kedy ho telo spotrebuje oveľa viac, ako vytvorí. Príkladom je intenzívne cvičenie, fajčenie, stres.

 

Je vhodným doplnkom pri viacerých ochoreniach, odporúča sa jeho užívanie pri cukrovke, pri zvýšenom krvnom tlaku a iných. Je vynikajúcim pomocníkom pre zdravé zuby a chráni pred paradentózou. Pomáha pri ochoreniach dýchacích ciest, ale aj pri únave. Ovplyvňuje mužskú aj ženskú plodnosť. Osvedčil sa aj pacientom, ktorí bojujú s Alzheimerovou či Parkinsonovou chorobou.

 

V e-shope Bohatstvo-prirody.sk predávame koenzým Q10 ako prášok, rozpustný vo vode, alebo kapsule koenzým Q10.