Activ Q10 30 kapsúl - €18.05|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

ActivStar

vyzivovy doplnok
koenzym Q10
migrena
kardiovaskularne ochorenia
 

Activ Q10 30 kapsúl

Výživový doplnok Activ Q10 obsahuje látku dlhovekosti Koenzým Q10, indikácie: kardiovaskulárne ochorenia, migréna, rakovina, únavový syndróm.
Výrobca:Activstar
Kód produktu:AS63
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Ušetríte: 5 % Bežná cena: 19,00 € Vaša cena: 18,05 €
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 18 bodov.
Náš odmeňovací systém

ACTIV Q10 - 30 kapsúl

Výživový doplnok

Koenzým Q10

Koenzým Q10 je silný antioxidant, ktorý ľudské telo prirodzene produkuje a ovplyvňuje ľudské zdravie. Táto látka sa nachádza predovšetkým v srdci, pečeni, obličkách a v pankrease. Vekom produkcia koenzýmu Q10 prirodzene klesá, preto sa často používa vo forme doplnkov výživy. Rovnako tak klesá produkcia koenzýmu Q10 u ľudí trpiacich niektorými ochoreniami, napríklad chorobami srdca.

Koenzým Q10 alebo inak zvaný ubichinón sa bežne nachádza v mäse, v rybách a v obilninách, ale konzumácia týchto potravín nestačí na to, aby sa v tele dostatočne zvýšila hladina tejto látky – aj preto by sa koenzým Q10 mal dopĺňať formou výživových doplnkov. Ľudské telo ho potrebuje aj na výrobu energie.

Účinky:

  • Ochorenia a zdravie srdca. Koenzým Q10 sa prioritne využíva na liečenie stavov súvisiacich so srdcom. Boli zistené priame súvislosti s poklesom obsahu koenzýmu Q10 v srdci s kongestívnym zlyhaním srdca – obsah koenzýmu Q10 klesá so zhoršujúcim sa stupňom srdcového zlyhania. Pri podávaní doplnkov výživy obsahujúcich koenzým Q10 bolo zistené zlepšenie funkčných parametrov srdca.
  • Koenzým Q10 sprostredkováva prenos elektrónov v elektrónovom transportnom reťazci.  Rovnako má výrazný vplyv na zdravie krvných ciev, anginu pectoris, znižuje vysoký krvný tlak a zmierňuje srdcové problémy ako následok niektorých liekov na rakovinu. Má priame antioxidačné účinky, aj vďaka nim podporuje kardiovaskulárne zdravie.
  • Pomáha pri migréne. Príčinou migrény môže byť nedostatok bunkovej energie v mozgu, koenzým Q10 môže týmto bunkám pomôcť a zabrániť tak vzniku migrény. Zmierňuje bolesti hlavy, kontroluje záchvaty a zabraňuje nevoľnosti.
  • Zvyšuje energiu a fyzický výkon. Koenzým Q10 môže pomôcť pri zvyšovaní energie, dôvodom je skutočnosť, že koenzým sa v organizme podieľa na výrobe energie. Zvyšuje fyzickú výkonnosť.
  • Parkinsonova choroba. Vyššie dávky koenzýmu Q10 môžu byť prospešné pre ľudí v počiatočnom štádiu tejto progresívnej poruchy nervového systému, ktorá ovplyvňuje pohyb.
  • Koenzým Q10 je overený aj ako pomoc pri liečbe dedičných alebo získaných ochorení, ktoré obmedzujú produkciu energie v bunkách tela a na zlepšenie a zvýšenie fyzického výkonu.
  • Užíva sa ako doplnok výživy na posilnenie imunity, na potlačenie svalovej bolesti, na aj pri chronickom únavovom syndróme.

Obsah balenia: 30 kapsúl

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: 

Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.