Doplnky výživy pre kulturistov | Bohatstvo prírody

 
 
 
 

Doplnky výživy pre kulturistov


Špeciálne určené doplnky výživy pre kulturistov by ste nemali podceňovať


Ak hľadáte tie správne doplnky výživy pre kulturistov, mali by ste najprv získať pár informácií o tom, aký produkt je vhodný pre vás.
 

 
 

Doplnky výživy pre kulturistov

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:
 
Chlorella sladkovodná riasa- sústreďuje sa na detoxikačné účinky
23,80 €
Podporujú rast a ochranu svalových buniek
25,20 €
Pre športovcov k zvýšeniu fyzického výkonu
29,40 €
Lecitín je známy i ako „potrava pre mozog“
25,20 €
Výživový doplnok, ktorý obsahuje proteíny
91,00 €
Podporuje výkon a výdrž, udržiava koncentráciu
18,20 €
Zvýšenie energie a podpora športového výkonu
45,00 €
Psychická a fyzická pohoda organizmu
34,00 €
Psychická a fyzická pohoda organizmu
11,00 €

 
 


Základom by mala byť pestrá, rozmanitá strava, ktorá obsahuje dostatok vitamínov a minerálov, bez nich svaly nenarastú. Ideálne je prijímať ich v zelenine a ovocí, minerály aj vo forme minerálnych vôd, aby ste dosiahli čo najlepší efekt, tento príjem si rozdeľte počas dňa na dve časti. Prvú dávku by ste mali dostať z potravy, druhú vo forme doplnkov výživy. Dôležitý je vitamín C, na to pri výbere doplnkov výživy dávajte pozor a ak si kúpite multivitamín, najlepšie bude, ak bude obsahovať dostatok céčka. 


Konečne sa dostávame k proteínom. Na trhu je široká ponuka rôznych a ak sa v nich nevyznáte, vedzte, že najlepšie je vybrať si ten najsilnejší s najvyšším obsahom bielkovín a minimom cukrov. Cukrov máte dostatok z pestrej stravy a bielkoviny počas výdaja energie počas cvičenie budete potrebovať vo vyššom množstve. Ideálny je proteín s percentuálnym obsahom 75 – 85%. Srvátkový proteín patrí medzi najobľúbenejšie doplnky výživy pre kulturistov. Okrem neho však existuje celý rad iných proteínov, či už na báze rastlinného alebo živočíšneho pôvodu. Odporúča sa neužívať len proteín jedného druhu, ale vhodné je ich striedať. Dôvodom je predávkovanie organizmu jednou konkrétnou aminokyselinou, ktorá je v konkrétnom proteíne zastúpená viac a ostatné sú v pozadí. Následkom dlohodobého používania jedného druhu proteínu vzniká medzi nimi nerovnováha, čo môže negatívne ovplyvniť vaše zdravie. 
 

Gainer – nie je to proteín, ale sacharid a je určený tým, ktorí svalovú hmotu naberajú ťažšie. Obsahuje viac sacharidov, ktoré telo potrebuje počas tvrdého tréningu. Ak sa už rozhodnete pre gainer, obstarajte si taký, ktorý obsahuje vysoké množstvo sacharidov. 

 

Kreatín – viaže na seba vodu a tým dodáva svalom väčší objem 

 

Vyberte si doplnky výživy pre kulturistov na Bohatstvo-prirody.sk.