Ženšen | Bohatstvo prírody

 
 
 
 
Ženšen

Rastlina ženšen obsahuje vzácne látky, ktoré nenájdete v žiadnej inej rastline.

 

Silu rastliny ženšen využívajú v Ázii už zhruba od 12. storočia, pestuje sa na plantážach najmä v Kórei, Číne, Vietname a v Japonsku. Jednotlivé druhy ženšenu sa odlišujú podľa krajiny pôvodu. Rastlina pestovaná v Číne, Japonsku a Kórei sa nazýva Panax ginseng, je využívaná už tisícročia. Tento druh posilňuje srdce a nervovú sústavu, imunitný systém a jeho odolnosť voči chorobám stimuláciou žliaz s vnútorným vylučovaním. Panax quinquefolius pochádza z Ameriky.

 

 

 
 

Ženšen

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:
 
Coffee + Ginseng - káva s obsahom koreňa Žeňšen. Pomáha organizmu bojovať proti stresu, silný antioxidačný efekt, pomáha posilňovať imunitný systém..
19,90 € 25,00 €
Ženšen vo forme výživového doplnku Panax Ginseng - pomáha organizmu bojovať proti stresu a vyrovnávať sa s ním, silný antioxidačný efekt, posilnenie imunity
15,00 € 17,90 €
Coffee + Ginseng - káva s obsahom koreňa Žeňšen. Výborná káva s blahodarným účinkom na ľudský organizmus navyše osvieži a dodá energiu - výživový doplnok
22,90 € 25,00 €
Zelený čaj a Ženšen s povzbudzujúcimi účinkami. Výživový doplnok obsahuje aminokyseliny, alkaloidny, potretíny, mangán a iné vitamíny a minerály
12,80 € 13,50 €
Ženšen pravý skutočný životabudič - pomáha prekonať stres, únavu či vyčerpanosť. Podpora imunity a antioxidant - Výživový doplnok Korean Ginseng STAR
30,80 €
Cleanser Star - výživový doplnok – tablety na podporu trávenia, detoxikáciu, zdravé nechty a vlasy, posilňuje imunitu a výbornú kondíciu organizmu.
33,60 €
Ženšen pravý- tradičné liečivo proti únave.Výživový doplnok Organic Gynostemma harmonizuje telo, proti vyčerpaniu, pri fyzickom aj psychickom vyčerpaní.
14,90 €
ActivBrain patrí medzi výživové doplnky - podpora myslenia a výživa pre mozog. Obsiahnuté látky pôsobia proti stresu a activebrain je aj afrodiziakum
17,00 €

 
 

 

Ak máte nedostatok energie, pomôže Vám ženšen


Dnes sa ženšen používa najmä na zvýšenie energie, napriek tomu, že neobsahuje kofeín, pôsobí proti únave. Zvyšuje tým výkonnosť a priaznivo vplýva na psychickú i fyzickú pohodu, na druhej strane dokáže organizmu dodať životnú silu. Často sa využíva na liečbu sexuálnych porúch, napríklad pri erektilnej dysfunkcii. Ženám je nápomocný pri ťažkostiach počas menopauzy. 


Je účinný pri liečbe krvného tlaku, zaujímavosťou je, že dokáže  znižovať vysoký krvný tlak, a, naopak, v prípade potreby zvyšovať nízky krvný tlak. 


Čo obsahuje ženšen?


Je známe, že pri tejto rastline sa využíva najmä koreň, ktorý má liečivé účinky. Obsahuje triterpenové glykosidy alebo saponíny, ktoré majú spoločný názov ginsenosídy. Tieto zložky majú adaptogénne vlastnosti, to znamená, že telu poskytnú práve to, čo potrebuje. Sú vysoko účinné proti stresu a ochraňujú nervové ústrojenstvo. Avšak aj ostatné časti rastliny obsahujú látky, ktoré majú priaznivý vplyv na organizmus. vo všetkých častiach ženšenu sa vyskytujú aminokyseliny, alkaloidy, fenoly, proteíny, polypeptidy a vitamíny A, B1, B2, B6 a minerál zinok. Táto kombinácia je zdrojom obranyschopnosti organizmu. 

ženšen
Ak potrebujete rýchlu regeneráciu organizmu, doba liečenia ženšenom by mala trvať aspoň jeden týždeň a aplikovať by ste mali tri gramy ženšenu. Vhodné je začať na jar, kedy sa únava prejavuje najviac. Používa sa aj ako prísada do kúpeľa, v tom prípade pôsobí blahodarne na suchú pokožku. 

 

V e-shope Bohatstvo-prirody.sk nájdete napr. Cordyceps - doplnok výživy s extraktom ženšenu.