Telové mlieko | Bohatstvo prírody - prírodná kozmetika

 
 
 
 

Telové mlieko


Viete v spleti ponúk, aké telové mlieko si vybrať?


Každá pokožka je iná, každý čuch je iný, preto telové mlieko od kamarátky nemusí nášmu telu „zavoňať“.


Telový krém, telové maslo...na rozdiel od mlieka sú hutnejšie a tuhšie a do pokožky sa len tak ľahko nevstrebávajú. Neriaďte sa však len čuchom, vlastne vôňou mlieka, ba práve naopak – čím je mlieko aromatickejšie, tým je umelejšie a syntetickejšie. Najzdravšie pre pokožku a najvhodnejšie sú preto telové mlieka neparfumované a na prírodnej báze. 
 

 
 

Telové mlieko

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:
 
Intenzívne regeneruje pokožku, obmedzovanie vzniku pigmentových škvŕn, pleť je hladká a vláčna
16,50 € 19,00 €
12,46 € 12,76 €
Telové mlieko z produkcie Dr. Nona Kuchina je komplexne blahodarne pôsobiace spevňujúce telové mlieko širokospektrálneho využitia.
27,00 € 30,00 €
Telové mlieko Solaris D.N. patrí medzi telové mlieka, ktoré keď raz vyskúšate, nebudete chcieť už viac žiadne iné..
34,47 € 38,30 €
Prírodný pleťový krém pre suchú pokožku, na deň aj noc
20,90 € 21,50 €
Prírodný pleťový krém na omladenie a proti vráskam
20,90 € 21,50 €
Prírodný opaľovací krém na ochranu pokožky pred slnkom
12,35 € 13,00 €
Prírodný pleťový krém na citlivú, suchú kožu a proti celulitíde
20,90 € 21,50 €
Prírodná kozmetika na akné a problematickú mastnú pleť
20,90 € 21,50 €
Prírodný krém na podráždenú pokožku, proti svrbeniu
20,90 € 21,50 €
Výživa a hydratácia pokožky
8,90 €

 
 

Telové mlieka majú na rozdiel od vyššie spomenutých krémov a masiel výhodu v tom, že sa vsajú do kože hneď po natretí. No aj napriek tomu rovnaké telové mlieko nemá na každú pokožku rovnaký účinok. Niektorej vyhovuje hustejšie mlieko, inej mastnejšie, inej ľahšie alebo jemné, ktoré sa rýchlejšie vstrebáva. Telová kozmetika by mala brať ohľad aj na ročné obdobie a zdravotný stav pokožky. Všímajme si preto, čo našej pokožke chýba. 


Na trhu nájdeme rôzne telové mlieka od rôznych výrobcov s rôznym zložením. Všímajme si obsah výrobkov, aby sme si správne vybrali. Napríklad výrobky s označením bio nie je vhodné kupovať do zásoby, pretože majú aj kratšiu dobu spotreby. Niektoré výťažky z rastlín vyživujú pokožku do hĺbky, iné ju regenerujú alebo dodávajú hebkosť. 

 

telové mlieko
Ak je pokožka suchá – potrebuje vyživiť. Znamená, že má narušenú mazotvorbu a je citlivejšia voči vonkajším vplyvom. V takomto prípade je vhodnou voľbou vyživujúce telové mlieko, ktoré ju dostatočne hydratuje a pôsobí hojivo. Suchá pleť si vyžaduje zvýšenú starostlivosť. Preto je potrebné vyberať si mlieka dôkladne s dôrazom na upokojenie pokožky. 


Ak je naša pokožka podráždená, potrebuje upokojiť. Na trhu nájdeme mlieka s protizápalovými účinkami, ktoré hoja drobné ranky. 


Každé kúpanie či sprchovanie pokožku vysušuje a preto by sme na nanášanie mlieka nemali zabúdať najmä po tejto činnosti. Teplá voda totiž pokožku vysušuje, svoje robia i mydlá či sprchovacie gély. 
 

Telové mlieko - rôzne druhy, vhodné na všetky typy pokožky nájdete na našej stránke Bohatstvo-prirody.sk