Samoopaľovacie mlieko | Bohatstvo prírody

 
 
 
 

Samoopaľovacie mlieko

Dnes nie je problém mať opálenú pokožku aj v zime, existuje samoopaľovacie mlieko.

 

Samoopaľovacie mlieko je moderný výdobytok, ktorý si rýchlo získal podporu najmä ženskej časti populácie.

 

 
 

Samoopaľovacie mlieko

 
Samoopaľovací krém na báze Aloe Vera krásne opáli pokožku a zároveň ju hydratuje bez slnečného UV žiarenia - Prírodná kozmetika Forever
26,35 € 29,50 €

 
 

Ak chcete mať bronzovú pokožku i mimo letných mesiacov, dnes nie je nič ľahšie ako siahnuť po takomto mlieku. Áno, sú tu soláriá, no o tých sa nedá tvrdiť, že by mali na naše telo najzdravšie účinky. 

 

samoopaľovacie mliekoAko prebieha samoopaľovanie? Je to chemická reakcia molekuly DHA v súčinnosti s našou pleťou, ktorá spôsobí rýchle zhnednutie pokožky aj bez stimuláciou slnka. Dnes sú už na trhu mlieka, ktoré nielen telu dodajú bronzový nádych, ale pokožku i vyživia a hydratujú. Na svedomí to má zloženie, konkrétne ovocné kyseliny, vitamíny a dokonca i UV filter proti UVA a UVB žiareniu. Okrem mlieka nám trh ponúka i spreje alebo gély, ale najobľúbenejším prípravkom na opálenie ostáva samoopaľovacie mlieko. To sa aplikuje jemnou masážou, aplikácia sa začína v strede tváre a až tak by sa malo postupovať k stranám. Vynechať by sme nemali ani časti tela, o ktorých si myslíme, že sú neviditeľné, to platí napríklad pre uši či krk. Ak sa týmto častiam vyhneme, spôsobíme si tým len nevábne ohraničenie opálenia. Na druhom konci tela, na nohách, by sme mali začať od chodidiel a mlieko nanášať smerom hore k stehnám. Aby ste nezabudli, po takejto aplikácii mlieka je potrebné umyť si ruky, aby vám na nich nezostali fľaky. Samoopaľovacie prípravky sa môžu používať často, dokonca i každý deň, kým nedosiahnete požadovaný stupeň opálenia, potom môžete intenzitu používania samoopaľovacích prípravkov znížiť na 2-3 týždenne.

 

Aj tu platí – čítajte zadnú stranu prípravku, aby ste sa oboznámili s jeho zložením. Je možné, že nebude vyhovovať vašej pleti a spôsobí vám namiesto krásneho opálenia podráždenie pokožky. Ideálne je, ak je mlieko zároveň aj hydratačné,  zanechá pokožku hydratovanú a jemnú.