Samoopaľovací krém | Bohatstvo prírody

 
 
 
 

Samoopaľovacie krémy a ich ponuka vás môže zmiasť. Nájsť totiž vhodný samoopaľovací krém nie je také ľahké.

 

A ak už vhodný samoopaľovací krém nájdete, vynára sa problém číslo dva – ako sa samoopaľovacie krémy nanášajú, aby pokožka po ich nanesení vyzerala esteticky?

 

 

 
 

Samoopaľovací krém

 
Samoopaľovací krém na báze Aloe Vera krásne opáli pokožku a zároveň ju hydratuje bez slnečného UV žiarenia - Prírodná kozmetika Forever
26,35 € 29,50 €

 
 

Ako nanášať samoopaľovací krém

 

Samoopaľovacie krémy sú tou najrýchlejšou, najjednoduchšou a aj najlacnejšou cestou ako dosiahnuť bronzovú pokožku. Aký si vybrať a ako ho vlastne nanášať, aby nás výsledok nemilo neprekvapil? Často sa stáva, že po nanesení samoopaľovacieho prípravku na pokožke zostávajú fľaky, ktoré veľmi esteticky nevyzerajú.

 

samoopaľovací krém

Áno, mnohé z nás majú s takýmito prípravkami aj nemilé skúsenosti, ale možno ste sa nedržali postupu, ktorý by mal byť pri ich nanášaní dodržaný. Na rozdiel od prípravkov, ktoré sa používali v minulosti, sú tie novodobé o poznanie ľahšie nanášateľné, stačí len vyhradiť si na ich aplikáciu dostatočný čas a dodržiavať presný postup. Veľkou výhodou je, že mnohé novodobé krémy fungujú na báze postupného opaľovania, to znamená, že po ich nanesení nebudete mať ihneď bronzovú pokožku, akú ste si vysnívali. Po prvom nanesení krému na pokožke ostane prirodzená farba, a je už len na vašom rozhodnutí, či sa krémom natriete aj viackrát. Ak to takto budete vrstviť, dosiahnete odtieň, aký si sami vyberiete a navyše vám vrstvenie zaručí dlhšiu „životnosť“ opálenia. Skúste to však neprehnať, veľmi extrémne a nápadné opálenie už nie je moderné.

 

Pred samotným nanesením prípravku sa odporúča telový peeling, ktorý pokožku zbaví suchých odumretých častí kože a šupín. Ak by sa samoopaľovací krém naniesol na vopred nepripravenú pokožku, postupne by sa olupovala a vytvorili by sa nepekné škvrny. Krém nanášajte od chodidiel smerom nahor, ak začínate od tváre, nanášajte ho od stredu tváre smerom k stranám. Nenanášajte ho vo veľkom množstve, aj keď sa vám zdá svetlý, tmavne postupne a chvíľu počkajte, kým sa prejaví jeho pravá farba.