Psoriáza (Lupienka)

 
 
 
 
Psoriáza

 

Psoriáza či lupienka nie je iba kožným problémom či ochorením kože. Ide o chronické zápalové ochorenie celého organizmu. Ide o autoimnunitné ochorenie, kedy sa imunitný systém obrátil proti vlastnému organizmu. Nedá sa vyliečiť, ale je to rozhodne liečiteľné ochorenie a môže sa celkom dobre udržiavať pod kontrolou. Okrem kože bývajú postihnuté aj kĺby a nechty, ale ľudia s touto diagnózou majú vyššie riziko ďalších ochorení. Cukrovky, artritídy, srdcových chorôb či depresie. Preto je dôležité udržiavanie dobrého psychického stavu, dodržiavanie rád pri liečbe tohto problému. Keďže ide o geneticky podmienené ochorenie, ktorého dôsledkom je nadmerná produkcia kožných buniek, príznaky ťažko menovať, ale príčiny – aj vonkajšie popísať môžeme.

 

 
 

Psoriáza (Lupienka)

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:

 
Bunková výživa proti starnutiu pokožky
19,00 € 21,00 €
Pre správnu funkciu nervov, mozgu a svalov, nechutenstvo, kožné problémy a ekzém, tehotné ženy a dojčiace matky - pomoc pri tvorbe materského mlieka, chudokrvnosť a ochorenie pečene
13,50 € 18,00 €
Kožné ochorenia, alergické dermatózy, psoriáza, uhrovitosť, urýchlenie hojenia rán, aj pooperačných. Hojenie chronických vredov - vredové ochorenie žalúdka a dvanástnika, hojenie trofických vredov u diabetikov, pri kŕčových žilách..
9,10 € 13,00 €
Ochrana pred zápalmi, infekciami, plesňami, bolesti krku, hmatateľné uzliny, uľahčenie vykašliavania, normalizácia krvného tlaku, zápal kĺbov
19,90 € 24,00 €
Kožné ochorenia, alergické dermatózy, psoriáza, uhrovitosť, urýchlenie hojenia rán, aj pooperačných. Hojenie chronických vredov - vredové ochorenie žalúdka a dvanástnika, hojenie trofických vredov u diabetikov, pri kŕčových žilách..
25,50 € 29,00 €
Koncentrovaná sušená šťava blahodarne pôsobiaca na: kožné problémy, pigmentové fľaky, zápcha, anémia, znížená sexuálna potencia, zápach z úst, stres, žalúdočný katar, zvýšená kyselina v žalúdku, pomáha pri redukčnej diete, pôstoch
41,00 € 55,00 €
Bioinformačný širokospektrálny bylinný regeneračný prípravok - vyrobený podľa moderných poznatkov fytoterapie, psychotroniky, kryštáloterapie a biorezonancie
20,90 € 22,00 €
Ovplyvňuje dráhu pečene, žlčníka, žalúdka, sleziny, dráhu riadiacu a opasku. Je vhodný najmä v prípade potreby detoxikovať a regenerovať organizmus
20,90 € 22,00 €
Tento výrobok má silné antibakteriálne, antimikrobiálne, antivírové
25,00 € 26,00 €
Prípravok na podporu imunity - celkovej obranyschopnosti organizmu. Zlepšuje psychickú a fyzickú kondíciu, odolnosť tela pri stresovej záťaži a pôsobí efektívne pri odstraňovaní únavy. Dodáva potrebnú životnú energiu a spomaľuje starnutie organizmu.
23,90 € 24,70 €
Protektin - antiseptický, protizápalový, prekrvovací a čistiaci efekt
14,20 € 14,70 €
Caralotion je bioinformačné hydratačné mlieko s výrazným regeneračným efektom na pokožku celého tela. Má silné antioxidačné účinky, ľahko sa dávkuje a roztiera. Obsahuje prirodzenú paletu minerálov a solí z treťohornej morskej vody žriedla Podhájska.
9,90 € 10,30 €
Harmonizuje meridián obličiek a močového mechúra. Podporuje vylučovanie odpadových solí z tela, blahodárne pôsobí pri psoriáze, reumatických problémoch, artritídach a zápaloch močovo-pohlavného systému. Obsahuje: Ca, Fe, Cu, Mn, I, Si, S, vitamíny A, C, D
7,30 € 7,50 €
Pomáha pri pečeňových a žlčníkových problémoch, celkové prečistenie organizmu, na reguláciu menštruácie, tonizuje činnosť vaječníkov a maternice, očista škvŕn na koži
3,90 € 4,50 €
Aromatický kúpeľ s vysokým obsahom humínových látok a vybranou zmesou éterických olejov obsahuje účinné substancie, ktoré ovplyvňujú povrch kože alebo odparovaním v kúpeli sa cez pľúca dostávajú do krvi. Regeneruje, harmonizuje orgány, pôsobí detoxikačne.
61,50 € 63,70 €
Kúpeľová soľ z termálnej vody žriedla Podhájska.Treťohorná morská voda má vysoký obsah prvkov a minerálov a je svetovým unikátom s blahodárnymi účinkami na celý organizmus. Klinická štúdia dokázala, že má hlbší a stálejší regeneračný efekt než Mŕtve more.
10,30 € 10,90 €
Harmonizuje telo: vnútorne spevňuje, zvyšuje obranyschopnosť, zlepšuje odolnosť pokožky proti vyrážkam bakteriálneho a vírusového pôvodu, proti plesniam, podporuje dozrievanie kožných buniek, na pevnosť pokožky. Harmonizuje myseľ: zosilňuje pevnosť
4,60 € 4,90 €
Regeneruje, harmonizuje orgány, pôsobí detoxikačne.
17,30 € 19,00 €
Aloe Vera - detoxikuje celé telo od škodlivých a odpadových látok, čistí črevá, pečeň, krv, cievy a pokožku, zlepšuje vyprázdňovanie,...
34,90 € 50,90 €
AKCIA - Balíček 3 x Aloe Vera 100% šťava podľa vlastného výberu (čístá alebo zo šťavou z brusníc).
39,90 € 59,70 €

 
 

Psoriáza sa môže objaviť v akomkoľvek veku, najčastejšie však postihuje ľudí vo veku 15 – 35 rokov. Pozitívne je, že po adekvátnej liečbe môže ochorenie ustúpiť a neprejaviť sa roky. Pravdou však je, že sa môže aj nečakane opäť objaviť.

Psoriáza, alebo lupienka je zápalové ochorenie, v dôsledku ktorého sa v určitých postihnutých oblastiach reprodukujú kožné bunky každých 3 – 6 dní, namiesto bežných 28. Práve to vedie ku vzniku zhrubnutých šupinatých ložísk.

Psoriáza však nie je nákazlivá a nespôsobujú ju ani baktérie ani vírusy. Nemôžete sa nakaziť, ale je to viac ako „len“ ochorenie kože. Tiež to nie je niečo čo zmizne samo od seba. U niekoho sa toto ochorenie spúšťa cyklicky:

 • stres
 • tehotenstvo
 • infekcia
 • ročné obdobie.

Psoriáza sa dokonca na povrchu nemusí dlho objaviť. Prežíva v latentnej forme a vypukne pod vplyvom vnútorných i vonkajších faktorov:

 • kontakt so streptokokovou  infekciou
 • stres – významný faktor a spúšťač psoriázy
 • nezdravý životný štýl
 • obezita
 • nadmerná konzumácia alkoholu a fajčenie.

Vonkajšie faktory môžu byť aj mechanické:

 • trenie oblečenia o kožu
 • sezónna zmena počasia.

Psoriáza u detí sa objavuje najčastejšie po 10. roku. Najbežnejšie príznaky sú ložiská zhrubnutej červenkastej kože pokrytej striebristými šupinami. Tento stav treba riešiť s odborníkom a pediater vás v tomto prípade odporučí za dermatológom.

Najčastejšie psoriatické ložiská:

 • lakte
 • kolená
 • vlasatá časť hlavy
 • výnimkou však nie sú ani ruky, nohy či tvár.

Psoriáza nemusí byť iba viditeľným a kožným ochorením. Existuje psoriatická artritída, ktorá postihuje kĺby, čo sa môže objaviť aj po dlhodobom prejave na koži. Opačný postup nie je možný. Psoriatickej artritíde predchádza väčšinou psoriáza prejavujúca sa na koži. Psoriatická artridtída je už vlastne chronické ochorenie.

Psoriáza výrazne vplýva na psychický stav človeka. Ide o možnosť vzniku:

 • depresie
 • úzkostných porúch
 • neschopnosť nájsť si partnera viesť uspokojivý aj sexuálny život.

Možnosti liečby v súčasnosti existujú rôzne:

 • lokálna a systémová liečba
 • biologiká (liečba na molekulárnej úrovni)
 • fototerapia a balneoterapia.

Vhodnú liečbu určí vždy lekár.

Ochorenie, ktoré je pre výrazné kožné a predovšetkým neestetické prejavy často hendikepom, sa vďaka vhodnej liečbe a disciplíne pacienta môže výrazne zlepšiť.

Ak sa rozhodnete pre doplnenie liečby o fytoterapiu, skúste vylúčiť zo stravy:

 • kyseliny
 • údeniny
 • alkohol
 • konzervované jedlá a potraviny.

Byliny ako dubová kôra, žihľava, veronika lekárska, myší chvost, nechtík lekársky, lastovičník či vŕbová kôra sú mimoriadne vhodné na čajové kúry. V prípade celostnej medicíny sa tvrdí aj to, že akýkoľvek kožný problém – ekzém, akné či chronické kožné choroby sú na najzákladnejšej úrovni precitlivením organizmu na niektorú potravinu. Preto sa v prípade kožných problémov i psoriázy odporúča diéta a úprava stravovania. Telo sa tak postupne vyrovnáva a zabúda na stres zo spracovania určitej alergickej potraviny.

Vyzerá to tak, že životný štýl a naše stravovanie sú spoločným menovateľom v prípade civilizačných chorôb. Často zmena v postoji k životnému rytmu v zmysle stravovania, oddychu a pohybu dokáže dať do poriadku v organizme aj iné neduhy.