Prírodná kozmetika | Bohatstvo prírody - strana 3

 
 
 
 
Prírodná kozmetika

Prírodná kozmetika nestavia na rýchlosti efektu, jej cieľom je síce pomalšie, ale účinné naštartovanie vlastného procesu obnovy a regenerácie

 

Prírodná kozmetika, bio kozmetika, natural kozmetika a všelijako inak sa môže nazvať kozmetika, ktorá je vyrobená z čisto prírodných zložiek a byliniek. Žiadna zbytočná chémia, syntetika a umelá parfumácia obsiahnutá v novodobej kozmetike nedodá nášmu zovňajšku (vonkajšej kráse) to, čo pre nás po milióny rokov ukrýva príroda. Kvalitná kozmetika – biokozmetika pôsobí tak, aby pokožka bola stále priedušná, aby dýchala a nemala upchaté póry. Používaním prírodnej kozmetiky a dodržiavaním správnej životosprávy oddialime čas, kedy sa na tvári objavia prvé vrásky a nemusíme myslieť na omladenie pleti, vyhladenie vrások, na nejaký lifting  tváre, pretože naša pokožka bola dlhé roky ošetrovaná prírodnou kozmetikou. Naše bunky svojim šiestym zmyslom vycítia, kedy je kozmetika prírodná, obsahuje bioaktívne látky a veľmi radi sa s ňou pustia do regenerácie.

 
 


Prírodná kozmetika

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:

 
Aloe Vera gél zo 100% dužiny rastliny Aloe vera na všestranné využitie: detoxikácia organizmu, cholesterol, podpora trávenia, imunita - výživový doplnok
26,60 €

 
 

Prírodná kozmetika – ozajstný dotyk prírody

 

Áno, ošetrovanie prírodnou kozmetikou s vidinou rýchleho dosiahnutia cieľa je skreslenou vidinou. Je to preto, lebo prírodné výrobky sú menej agresívne, nedoplnené o „urýchľovače“, syntetické látky, konzervačné látky, ani o aromatické prísady. Ich výroba je časovo i finančne náročnejšia, preto aj ich cena je vyššia. Nevýhodou je i kratšia doba trvanlivosti, keďže, ako už bolo spomenuté, neobsahuje žiadne konzervačné látky. Na druhej strane prírodná kozmetika môže garantovať, že pokožka nebude podráždená. Preto je prírodná kozmetika vhodná pre ľudí s rôznymi alergiami, pre ľudí náchylných na kožné ochorenia, pre tých s citlivou pleťou, ale, samozrejme, aj pre ženy s normálnou pleťou. Je bez chemických prísad a neohrozuje naše zdravie. 


Tu sú niektoré najčastejšie ingrediencie prírodnej kozmetiky:


Med: pôsobí najmä protizápalovo a antibakteriálne, antivírusovo; posilňuje imunitu, obsahuje veľké množstvo antioxidantov, pôsobí dezinfekčne a upokojujúco. Vynikajúco čistí pleť a revitalizuje ju, urýchľuje hojenie. V našej ponuke nájdete napr. kozmetickú vazelínu s medom.


Mandle – hydratujú, vyživujú a chránia najmä suchú a citlivú pokožku, spomaľujú proces starnutia. Obsahujú vitamíny B2 a B3. Podporuje rast vlasov. Mandľový olej sa používa pri starostlivosti nielen o pleť, ale aj o vlasy a nechty. 


Jojobový olej pôsobí proti starnutiu, udržiava pokožku dlhšie mladú procesom stimulácie a regenerácie buniek. Olej sa do pokožky vstrebáva rýchlo a je ideálny pre suchú alebo normálnu pleť. Obnovuje pokožku a nachádza sa v mnohých kozmetických výrobkoch


Kakaové maslo sa používa najmä pri suchej pokožke, pretože má silné hydratačné účinky. Kakaové maslo dostatočne hydratuje a zjemňuje pokožku, udržiava ju hladkú, jemnú a vláčnu. Je častou prísadou v kozmetických výrobkoch.


Mlieko je prírodným zmäkčovačom pokožky, navyše jej dodáva vyváženosť a hebkosť. Mlieko čistí pokožku hĺbkovo. 


Morská soľ – obsahuje vápnik, draslík, sodík. Morská soľ má na starosti optimálnu látkovú výmenu.
 

 

Fenomén dokonalej krásy, nekonečnej mladosti je v poslednej dobe veľkým hitom a mnoho ľudí „blbne“ a je schopných urobiť pre svoju fyzickú krásu čokoľvek. Plastické operácie, lifting, botox a iné zákroky podstupujú ženy ale i muži, aby umelo a neprirodzene oddialili priebeh starnutia. Keby investície použité do kozmetiky, rôznych korekčných ceruziek a krémov, zakrývania nedokonalosti boli smerované do kvalitnej stravy a výživy organizmu, nemuseli by náš deptať nejaké vyrážky, vriediky, jazvičky na tvári, riedke vlasy, štiepiace sa vlasy, ovädnutá a nepružná pokožka..

 

Naša Matka príroda, od ktorej sme sa odklonili, keď nastala doba chemická, na nás nezanevrela a stále má pre nás prichystané dary prírody aj v podobe nazvanej prírodná kozmetika. Šampóny, mydlá, telové mlieko, krémy na tvár, prírodné kozmetické oleje, peeling, pleťové masky, soli do kúpeľa, pleťová voda, sprchové gély, balzamy, prírodné deodoranty a mnoho ďalších zdravých vecí bez zbytočného chemického zaťaženia nájdete aj v našej ponuke e-shopu Bohatstvo-prirody.sk. Nechceme zastaviť starnutie, chceme len predĺžiť našu mladosť a užívať si vitalitu pokiaľ sa len dá a dá sa to aj prírodnou nechemickou cestou :)