Pestrec mariánsky | Bohatstvo prírody

 
 
 
 
Pestrec mariánsky

U nás okrasná rastlina, v Stredomorí zázrak – ostropestrec mariánsky.


Ostropestrec mariánsky, silybum marianum, alebo obyčajný bodliak. Pestrec mariánsky má mnoho pomenovaní, rovnako ako mnoho účinkov.

 

Pestrec mariánsky pochádza zo Stredomoria, konkrétne z Kanárskych ostrovov. Tam je pestovaný a cenený ako liečivá rastlina, v našich končinách ho poznáme ako okrasnú rastlinu. Ostropestrec mariánsky, pestovaný v našich podmienkach, ani nedosahuje rovnaké liečebné účinky ako jeho súrodenec pestovaný v krajine pôvodu. Degradujeme ho, keď ho pestujeme ako okrasný bodliak, niektorí ani to. Kvety pestreca majú výraznú purpurovú farbu, ostnaté listy sú s typickým bielym žilkovaním. 

 

 
 

Pestrec mariánsky

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:
 
Obsahuje unikátnu koncentráciu - 1400 mg silymarínu - pestreca a ďalšie liečivé byliny v optimálnom zložení zameranom na intenzívnu podporu ochrany a regenerácie pečene a zabezpečenie správnej funkcie celého tráviaceho systému.
24,70 €
Pestrec mariánsky a púpava
NovinkyOdporúčame

Pestrec mariánsky a púpava

Spojenie liečivých bylín blahodárne pôsobiacich na funkcie pečene
9,80 € 15,00 €
Pestrec mariánsky a žihľava
NovinkyOdporúčame

Pestrec mariánsky a žihľava

Spojenie liečivých bylín blahodárne pôsobiacich na funkcie pečene
9,80 € 15,00 €
Hlavnou zložkou je sylimarín - hepatoprotektívum
7,00 € 8,00 €
Protect Star
NovinkyOdporúčame

Protect Star

Pestrec maránsky na podporu ochranu a regeneráciu pečene
28,00 €
Silymarin Star
NovinkyOdporúčame

Silymarin Star

Na intenzívnu podporu ochranu a regeneráciu pečene
25,20 €
Vláknina podporuje funkciu žalúdka a čriev
16,80 €
Bylinky z prírody pre správne a zdravé trávenie
15,30 €

 
 

Pestrec mariánsky a jeho účinky


Ostropestrec mariánsky - jeho najväčšou starosťou je ľudská pečeň. Ľudská pečeň pôsobí ako filter a patrí k najdôležitejším orgánom tela. Jej prvoradou funkciou je prečisťovanie krvi, prebieha v nej však tisíc ďalších procesov, ktoré žiadny iný orgán nedokáže. Je spoľahlivou čističkou, filtrom, ktorý zachytáva škodlivé a jedovaté látky, toxíny, ktoré sa nemôžu krvou ďalej transportovať do tela. V nej dochádza k metabolizmu tukov, cukrov , bielkovín, v nej sa tieto látky pripravujú na použitie v organizme. Zároveň slúži ako sklad látok, ktoré momentálne naše telo nepotrebuje, ale pečeň ich môže podľa potreby uvoľniť. Podľa opisu činnosti pečene je zrejmé, že ochorenia pečene patria k najnebezpečnejším ochoreniam človeka. 


A práve táto rastlina, tento bodliak zvaný pestrec mariánsky, je jedným z najúčinnejších bojovníkov proti chorobám pečene. Obsahuje totiž látku silymarín, ktorá je doteraz považovaná za najúčinnejšiu, čo sa týka regenerácie pečene a obnovy jej tkaniva. Túto látku vytvárajú bioflavonoidy, bez ktorých je aj v súčasnosti liečba pečene nemysliteľná. Silymarín sa používa pri cirhóze pečene, ktorou trpia najmä alkoholici, no podáva sa aj drogovo závislým. 

pestrec mariánsky, ostropestrec mariánsky
Okrem starostlivosti o pečeň, pestrec mariánsky pomáha aj pri iných ochoreniach:
-    ochraňuje cievny systém
-    je často využívaný pri rôznych otravách – jedmi, hubami
-    je vhodný aj pri dlhodobom požívaní liekov 
-    optimalizuje trávenie
-    je vhodný po chemoterapii, zmierňuje jej následky

 

V e-shope Bohatstvo-prirody.sk ponúkame pestrec mariánsky vo forme kapsúl, olej z pestreca mariánskeho, alebo pestrec mariánsky kvapky