Nočný krém | Bohatstvo prírody

 
 
 
 

Nočný krém

 

Naozaj potrebujete aj nočný krém?

 

Nočný krém poskytne našej pleti výživu, ktorá ju počas noci dostatočne hydratuje a zabraňuje jej zbavovaniu sa vody počas noci.

 

 

 
 

Nočný krém

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
Zobraziť na stránku:
 
Prírodný pleťový krém pre suchú pokožku, na deň aj noc
20,90 € 21,50 €
Prírodný pleťový krém na omladenie a proti vráskam
20,90 € 21,50 €
Prírodný opaľovací krém na ochranu pokožky pred slnkom
12,35 € 13,00 €
Prírodný pleťový krém na citlivú, suchú kožu a proti celulitíde
20,90 € 21,50 €
Prírodná kozmetika na akné a problematickú mastnú pleť
20,90 € 21,50 €
Prírodný krém na podráždenú pokožku, proti svrbeniu
20,90 € 21,50 €
Každodenná starostlivosť o pleť - proti vráskam
35,30 €
Každodenná starostlivosť o pleť - proti vráskam
35,30 €
Očný gél s colostrom proti starnutiu
35,30 €
Očný gél s colostrom proti starnutiu
35,30 €
Prírodná ochrana pokožky po pobyte na slnku-pred rakovinou kože
16,80 €

 
 

Je veľmi dôležité vybrať si správnu kozmetiku na pleť, nie len na deň ale aj na noc. Áno, potrebujete aj nočný krém. Natierať sa krémami len cez deň rozhodne nestačí. Práve v noci sa naša pokožka revitalizuje a k tomu potrebuje byť dostatočne hydratovaná. Tento krém na nej vytvorí akúsi bariéru, ktorá zabraňuje tomu, aby vlhkosť z pleti počas noci odchádzala. Na rozdiel od denných krémov nočné obsahujú vyšší podiel výživných či liečivých látok, medzi ktoré patrí retinol, či vitamín C. Retinol je vitamín A, v tukoch rozpustný vitamín, ktorý pôsobí ako antioxidant a chráni našu pokožku pred voľnými radikálmi a vplyvmi prostredia. Zároveň pokožku hydratuje. Vitamín C pomáha pokožke revitalizovať a má na pleť povzbudzujúce účinky. Práve noc je čas, kedy má pokožka čas na seba, na revitalizáciu, na obnovu a posilnenie. Znovu platí to isté – dôležité je poznať typ svojej pleti, na suchú pokožku si nemôžeme vybrať krém vhodný na mastnú pokožku, napáchame tým viac škody ako úžitku. Suchá pleť sa vynikajúco stotožní s hydratačným nočným krémom, citlivá potrebuje pomoc v boji proti zápalom. Ak už máme vrásky, hľadajme krémy, ktoré obsahujú antioxidanty. Ako je vidieť, nikdy neexistuje pri výbere vhodných krémov len jedno kritérium, dokonca typy pleti sú zmiešané a častokrát máme kombináciu rôznych typov.nočný krém

 

 

Už v dávnej minulosti si ženy v Ríme večer nanášali na pleť panenský olivový olej, ktorý má zjemňujúce, hydratačné účinky a bojuje proti vráskam. Už vtedajšie ženy vedeli, že práve v noci prebieha regenerácia pleti a my jej potrebujeme dodať výživu a týmto celý proces podporiť. Regenerácia počas noci nájde pomoc v podobe vitamínu E alebo pantenolu. Hydratáciu, ďalší dôležitý nočný proces pokožky podporíme krémami s ceramidami. Tie ju chránia pred stratou vody. Anti-aging zosilníme krémami s vitamíno E či koenzýmom Q10.