Kondicionér | Bohatstvo prírody

 
 
 
 

Kondicionér

 

Šampón, ale aj kondicionér sa stal súčasťou našej hygieny.

 

Kondicionér neslúži len na ľahšiu úpravu vlasov a ľahšie rozčesávanie.

 
 

Kondicionér

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
 
Balzam na vlasy - regenerácia vlasov, pre hebké a leské vlasy. Použitie na suché vlasy ale aj mastné vlasy. Po použití budete mať nádherné zdravé vlasy
10,00 € 10,50 €
Kondicionér Aloe vera aby ste mali zdravé a kvalitné vlasy. Vynikajúci kondicionér na farbené vlasy, suché vlasy a tiež poškodené vlasy
6,70 €
Kondicionér od spoločnosti ESSENS s aloe vera a liečivými bylinkami pre zdravé a kvalitné vlasy - Použitie na všetky typy vlasov - Bio kozmetika
6,70 €
Kondicionér na vlasy od spoločnosti Dr. Nona s obsahom minerálov pre zdravé a krásne vlasy, vitamíny na vlasy, rast vlasov, vlasové hnojivo, zinok, železo.
16,87 €

 
 

Napriek tomu, že sa kondiconér stal súčasťou našej hygieny, používa ho necelá pätina žien. Dôvod? Neznalosť jeho výhod a mätúce myslenie si, že ak sa vlasy rozčesávajú ľahko, žiaden iný prípravok okrem šampónu nepotrebujú. Je pravdou, že naše babky, ba ani mamy a vlastne ešte pred pár rokmi ani my sme takýto prípravok nepoužívali. Lebo sme ho nepoznali.

 

No vďaka výskumom, vynálezom, zisteniam a skúsenostiam vieme, čo je pre vlasy najlepšie. Pamätáte si, ako ste si rozčesávali po umytí vlasy a tie lietali len za hrebeňom? Bolo to preto, lebo vlasy sú po samotnom umytí nabité statickou elektrinou a poletujú. Sú ťažko upraviteľné. Po použití kondicionéra sa elektrické napätie vlasov eliminuje, pretože vlas obalí a zbaví ho negatívneho náboja. Tým, že ho obalí, chráni ho zároveň pred vonkajšími vplyvmi.

 

História nám však hovorí, že aj keď naše babky a mamy nepoznali kondicionér v takej forme ako ho poznáme my dnes, to znamená, že na trhu nič také nebolo, vedeli, že po umytí šampónom vlasy potrebujú ďalšiu starostlivosť a tak si niečo podobné dnešnému prípravku vyrábali samé doma. Používali vaječný žĺtok, citrón alebo olej, ocot či majonézu. Vo svete sú známe prípravky z cédru či šťava z aloe. Prvé prípravky prišli na trh v 60. rokoch 20. storočia, no prípravky podobné tým dnešným sa na trhu objavili až v 80. rokoch.

 

kondicionér

My si už máme z čoho vyberať. Na trhu je nepreberné množstvo, až sa v tom človek stráca. Ak si nevyberieme správne, vlasom skôr uškodia ako im pomôžu.

 

 

Poznáme tieto typy kondicionérov:

Kondicionér - zmývateľný, penový, suchý, ale radia sa k nim aj vlasové masky, teplé oleje, rôzne prostriedky proti štiepeniu vlasov, prípravky v spreji.

 

Ktorýkoľvek z nich vlasom dodá sviežosť, lesk a hebkosť. Vyberte si z ponuky kondicionérov na Bohatstvo-prirody.sk