Kolagénová maska | Bohatstvo prírody

 
 
 
 

Kolagénová maska

 

Kolagénová maska dodá pleti tak veľmi potrebný kolagén.

 

Čo je kolagén? Je základnou stavebnou hmotou tkanív, bez neho je pleť ochabnutá, kĺby bolia a jeho nedostatok je sprevádzaný ťažkosťami. Preto je kolagénová maska vysoko cenenou procedúrou.

 

 

 
 
 
 

Kolagén. Vo vode nerozpustná bielkovina, základná stavebnou hmotou tkanív. Nachádza sa v šľachách, kĺboch, vlasoch, nechtoch a najviac kolagénu je v koži. Je to proteín, ktorý tvorí 25 – 30% všetkých bielkovín v telách cicavcov. V nich sa nachádza v podobe kolagénových vlákien. Ak ho máme dostatok, máme postarané o správnu funkciu väzív, kĺbov, chrupaviek či o elasticitu a pružnosť pokožky, o zdravé nechty, vlasy a aj zuby. 


Koža – v nej sa kolagén nachádza v najväčšom množstve a jeho dostatok je charakterizovaný vypnutou a pružnou pleťou, o ktorú však prichádzame postupne, proces straty kolagénu začína po 25 roku a definitívne sa prejaví pred 40. rokom života. Vtedy sa prehlbujú vrásky a kvalita kože sa viditeľne zhoršuje. Včas a pravidelne aplikovaná kolagénová maska môže tento proces oddialiť a zlepšiť kvalitu kože a jej pružnosť. Dokáže spomaliť i tvorbu vrások a pleť zanechať vypnutejšiu.


Vlasy – aj za husté, zdravé a lesklé vlasy je do určitej miery zodpovedný kolagén. Na ich kvalite sa však podpisuje viac faktorov ako je nesprávna životospráva, hormóny, stres, zdravotný stav či prostredie, kde žijeme. Kolagén zlepšuje kvalitu vlasov, má vplyv i na hustotu mihalníc. Vlasy sú objemnejšie, lesklejšie, nelámu sa. Preto sa kolagénová kúra odporúča namáhaným vlasom.

kolagénová maska


Nechty – ak máme nechty lámavé, so sklonom k štiepeniu a odlupovaniu sa, nie je to nič príjemné. Aj za stav nechtov je zodpovedný v určitej miere kolagén, jeho doplnenie nechtom dodá silu a potrebnú výživu.


V neposlednom rade sú to šľachy a kĺby – nedostatok kolagénu spôsobuje nedostatočnú ochranu chrupaviek, väzov, šliach a kĺbového puzdra. Spôsobuje opotrebovanie týchto častí pohybového aparátu, čo vedie k bolesti.