Kakaové bôby | Bohatstvo prírody

 
 
 
 
Kakaové bôby

Viete, že kakaové bôby obsahujú množstvo hodnotných látok, veľké množstvo vitamínov, minerálov a anioxidantov? 

 

Kakaové bôby pochádzajú z kakaovníka, zvaného Theobroma caca (slovo theobroma v gréckom jazyku znamená pokrm bohov). Obsahujú vysoké množstvo horčíka a organickej síry, sú považované za jeden z najväčších zdrojov antioxidantov. Desať percent antioxidantov zaručuje prvenstvo medzi inak silnými súpermi ako je červené víno alebo zelený čaj. Ich výhodou navyše je, že sú ľahko vstrebateľné a vysoko stabilné. 


 

 
 

Kakaové bôby

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
 
100% ORGANIC kakaové bôby nepražené obsahujú dôležité látky pre telo: horčík, železo, draslík a antioxidanty - prírodné minerály pre zdravie - výživový doplnok
12,50 €
Vláknina Delifiber pomáha pri redukčnej diéte, napraviť črevnú mikroflóru. Výživový doplnok na chudnutie, redukčná dieta - Ľanové, chia semienka, kakao, karob
14,00 € 15,00 €

 
 

Kakaové bôby nám darovali celosvetovú pochúťku

 

Práve vďaka kakaovým bôbom nám čokoláda chutí a napriek mnohým negatívnym hlasom obsahuje aj zdraviu pospešné látky. Anandamid, dopamín, arginín, tryptofan, fenyletylamín, to všetko obsahujú kakaové bôby a sú prvotnou príčinou uvoľnenia a „pocitov šťastia“. 

 

Anandamid – endogénny kanabinoid - sa prirodzene vyskytuje v mozgu človeka, je zodpovedný za pocity blaženosti a uvoľnenia
Arginín – je prírodnou potenciou, je považovaný za prírodnú viagru
Typtofan – patrí medzi esenciálne aminokyseliny, je prekurzorom serotonínu, ktorý je zodpovedný za naše nálady a pocitykakaové bôby
Fenyletylamín – je nazývaný hormónom šťastia a lásky, je to endogénny amfetamín. Vzniká syntetizáciou fenylanínu a podmieňuje uvoľňovanie dopamínu, ktorý  má vplyv na našu náladu. 
Dopamín je látka, ktorá je vylučovaná v zvýšenom množstve napríklad počas orgazmu. Práve bôby sú teda zdrojom pocitov šťastia, keď jeme čokoládu. Vďaka týmto zložkám v bôboch čokoláda je považovaná aj za afrodiziakum. 


Nesmieme zabudnúť ani na kombináciu horčíka, vitamínov skupiny B a MAO inhibítory, ktoré spomaľujú odbúravanie andamidov a podporujú dlhšie trvanie v krvnom obehu. Táto kombinácia umožňuje dlhšie trvanie dobrej nálady. 

 

Aby sme neostali len pri dobrej nálade, kakaové bôby podporujú aj správnu funkciu mozgu. Môže za to látka zvaná theobromín, ktorá je stimulantom centrálneho nervového systému, rozširuje cievy a uvoľňuje svalstvo. Obsahuje aj malé množstvo kofeínu, pražené kakaové bôby v spojení s varenou vodou vyvolávajú podobný efekt ako čierna káva, stimulujú nervový systém a krvný obeh, ktorý sa prejavuje zrýchleným tepom. 

 

Kakaové bôby 100% BIO nájdete v ponuke nášho e-shopu Bohatstvo-prirody.sk