Detské sprchové gély | Bohatstvo prírody

 
 
 
 

Detské sprchové gély, detský sprchový gél

 

Detské sprchové gély sú špeciálne, ak hľadáte vhodný detský sprchový gél, mali by ste sa riadiť určitými pravidlami.

 

Aby detský sprchový gél pokožke vášho dieťaťa neublížil, mali by ste detské sprchové gély vyberať podľa veku dieťaťa a podľa typu jeho pokožky.

 
 

Detské sprchové gély

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
 
Umývací gél pre deti je hypoalergický výrobok bez parabénov, ťažkých kovov, obsahuje kolagén, jojobový olej, aloe vera a iné výživné látky - prírodná kozmetika
24,00 € 27,00 €
Sprchový gél pre pocit jemnosti, čistoty a hydratáciu pokožky - Obsahuje výživné látky: kolostrum a konopný olej, vitamíny a minerály - Prírodná kozmetika Essens
6,30 €

 
 

Je pravdou, že ponuku detskej kozmetiky, kým sme bezdetní, míňame a nemáme prehľad o vhodných výrobkoch. O vhodnej detskej kozmetike začíname uvažovať, keď je dieťa na ceste. Zrazu sa na nás valí nespočetné množstvo informácií o tom, čo je vhodné, v akom veku, čo vhodné nie je, akou kozmetikou by sme nášmu dieťatku ublížili.

 

Detská kozmetika by mala spĺňať náročnejšie kritériá ako kozmetika pre dospelých. Detská pokožka je jemnejšia, citlivejšia a nemôže obsahovať toľko chemických a prídavných látok ako kozmetika pre dospelých. Medzi parametrami výberu správnej detskej kozmetiky je vek dieťaťa, typ jeho pokožky, prípadne ochorenia, ktorými dieťa trpí. Vo všeobecnosti by sa ihneď po narodení dieťaťa a v prvých týždňoch neodporúča používanie akejkoľvek kozmetiky, jedinou pomôckou by mal byť len krém proti zapareninám. Neodporúča sa používanie mydla, detské sprchové gély ešte tiež nie sú vhodné. Úplne postačuje čistá voda. Detská kozmetika totiž vysušuje pokožku, to sa týka tak sprchových gélov ako aj šampónov. Ak však vaše dieťa trpí nadmerne suchou pokožkou, natrite ju prírodným olejom alebo telovým mliekom bez parfumu. V neskoršom veku je namieste začať používať šampón, ale špeciálny detský, ktorý nevysušuje detskú pokožku. Ak je dieťa ešte malé, naďalej by sa mala používať neparfumovaná kozmetika. Tá býva často spúšťačom rôznych alergií, podráždení a začervenania. Detská kozmetika je bez parfumov a farbív. Detský sprchový gél je vhodný už pre väčšie deti, aj tak by mal byť určený špeciálne deťom. Takto upravený gél je totiž s minimom zdraviu škodlivých látok. V prípade klasickej kozmetiky by sme si mali prečítať informácie na výrobku.