Chia semiačka, chia semienka | Bohatstvo prírody

 
 
 
 

Chia semiačka


Zázrak zvaný chia semiačka


Vápnik, bielkoviny, spomalenie premeny sacharidov na jednoduché cukry – chia semiačka dokážu neuveriteľné veci, preto ak ste ich ešte nevyskúšali, je najvyšší čas.
 

 
 

Chia semiačka

Výrobca: 
Zoradiť produkty podľa: Vzostupné poradie
 
CHIA semienka - 100% BIO semienka v PREMIUM kvalite - Obsahujú minerály ale hlavne omega 3 mastné kyseliny, ktoré pozitívne vplývajú na cholesterol
9,30 €
Vláknina Delifiber pomáha pri redukčnej diéte, napraviť črevnú mikroflóru. Výživový doplnok na chudnutie, redukčná dieta - Ľanové, chia semienka, kakao, karob
14,00 € 15,00 €
Olej Chia je za studena lisovaný z chia semien. Chia olej obsahuje Omega 6 a omega 3 mastné kyseliny - výživa pokožky, jazvy, vrásky, zväčšené póry
12,70 € 15,00 €

 
 

Sú plodmi rastliny Šalvia Hispánska, krajinou pôvodu je Mexiko. Je teplomilná, paradoxne aj mrazuvzdorná, čo svedčí o jej nenáročnosti. Dorastá do výšky jedného metra a kvety majú fialovú alebo bielu farbu. Podľa farby kvetov sú zafarbené aj semienka – majú bielu alebo čiernu farbu a podobnosť s ľanovými semienkami. Chia semiačka sú malinké, no do ich rozmerov sa vtesnalo všetko zdravie, aké si môžeme priať. 


Obsahujú vitamíny B a C, zdravé tuky, bielkoviny, sacharidy, antioxidanty, vápnik, sodík, fosfor, zinok, mangán, omega-3 kyseliny a omega-6 kyseliny. Tieto malé chia semiačka sú teda nabité zdravím a takmer všetkým, čo náš organizmus potrebuje.

chia semiačka
Ich najdôležitejším „posolstvom“ je ochrana imunity. Chia semiačka sú nesmiernou zásobárňou zdravia, obsahujú široké spektrum výživných látok a práve nimi chránia organizmus pred rozličnými ochoreniami, najmä tých z radu civilizačných. Chia semiačka znižujú riziko vzniku infarktu, nádorových ochorení, cukrovky. Podporujú imunitný systém a slúžia ako prevencia. Upravujú tráviaci systém, svojím obsahom vlákniny mu napomáhajú k správnemu fungovaniu. Pomáhajú ho čistiť a zabezpečujú pravidelnú stolicu. 


Vďaka antioxidantom chia semiačka detoxikujú organizmus a zbavujú ho odpadových škodlivých látok. Obsahujú veľké množstvo omega-3 mastných kyselín, zvaných aj zdravé tuky, ktoré chránia a posilňujú srdce a cievy. Omega-3 mastné kyseliny sú veľmi cenené práve pre podporu srdcovo-cievneho systému. Konzumáciou chia podporíme i naše kosti, obsahujú totiž veľa vápnika a pomôžu zároveň predchádzať vzniku osteoporózy. Antioxidanty nepôsobia priaznivo len na imunitný systém, ale pomáhajú zlepšovať stav našej pleti, zlepšujú jej regeneráciu. 


Potešíme i tých, ktorých cieľom je chudnutie – chia semiačka s vysokým obsahom vlákniny spomaľujú trávenie a tým odďaľujú pocit hladu, zasýtia organizmus na dlhší čas. Ich rastlinné bielkoviny urýchľujú metabolizmus a zabezpečia chudnutie z tukov, nie zo svalov.  Sú vhodné aj tým, že obsahujú množstvo živín.