Lactase Enzyme Star - €25.20|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

Výživové doplnky STARLIFE

laktóza
intolerancia na mlieko
výživový doplnok
enzýmy
 

Lactase Enzyme Star

Podpora zdravia pre ľudí ktorých trapy intolerancia laktózy teda intolerancia na mlieko. Výživový doplnok aplikujeme pred jedlom obsahujúcim laktózu
Výrobca:Starlife
Kód produktu:SL85
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Ušetríte: 7 % Bežná cena: 29,00 € Vaša cena: 27,00 €
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 27 bodov.
Náš odmeňovací systém

LACTASE ENZYME STAR

Intolerancia na laktózu

Lactase Enzyme Star je príravok špeciálne vyrobený pre ľudí s problémami trávenia laktózy, teda intolerancie laktózy.

Laktóza alebo mliečny cukor je disacharid, zložený z glukózy a galaktózy a ktorý je obsiahnutý v látkach mliečnych výrobkov. Je ľahko stráviteľná a je významným zdrojom energie. Samotná glukóza predstavuje veľmi dôležitú zložku krvi a zároveň slúži aj ako stavebná zložka glykogénu. Galaktóza je nepostrádateľná najmä pri formovaní nervových tkanív a pozitívne ovplyvňuje reguláciu telesnej teploty a reguláciu pohybu čriev. Okrem toho priaznivo vplýva na absorpciu a využitie vápnika v tele, čo má význam pri raste kostí. Získava sa zo srvátky a ako prísada do jedla sa nachádza vo viacerých produktoch. V pekárenských výrobkoch sa používa na redukciu sladkosti, či na dosiahnutie hnedej farby chleba. Tiež ju môžeme nájsť v keksoch, oplátkach alebo mufinách. V cukrárstve  sa využíva ako náhrada sušeného mlieka a cukri pri výrobe mliečnej čokolády. Môže sa nachádzať aj v liekoch, pretože má dobré mechanické vlastnosti a je dobre rozpustná vo vode sa využíva pri príprave liekov.

Často dochádza aj k zamieňaniu pojmov intolerancia laktózy a alergia na mlieko. Sú to dve odlišné ochorenia, aj napriek tomu, že majú podobné príznaky. Alergia na bielkovinu kravského mlieka sa radí medzi najrozšírenejšie potravinové alergie. Najčastejšie sa objavuje u dojčiat - v 95% prípadov sa objaví v prvom roku života dieťaťa, väčšina dokonca počas prvých štyroch mesiacov. V takýchto prípadoch sa jedinec musí vyhýbať mlieku a mliečnym výrobkom, aby nedošlo k zhoršeniu jeho zdravotného stavu.

Medzi najčastejšie príznaky intolerancie na mlieko patria:

 • tráviace ťažkosti (hnačky, koliky, vracanie)
 • kožné prejavy (atopický ekzém, žihľavka)
 • respiračné ťažkosti (alergická nádcha, astma)
 • v niektorých prípadoch aj neprospievanie a chudokrvnosť

Intolerancia laktózy predstavuje nedostatok enzýmu laktázy. Jedinci nie sú schopní spracovať a vstrebať mliečny cukor – laktózu. Činnosťou črevných baktérií nestrávená laktóza kvasí a dochádza k nadmernej produkcii plynov. Medzi príznaky intolerancie zaraďujeme iba tráviace ťažkosti, a to bolesti brucha, nadúvanie a hnačky. Špecifickou situáciou je prechodná alebo získaná laktózová intolerancia.

Medzi príčiny získanej laktózovej intolerancie najčastejšie patria:

 • vírusová infekcia dýchacích ciest alebo tráviaceho systému (môže po niekoľkých dňoch odoznieť a postihnutý človek opäť toleruje laktózu)
 • akútne alebo chronické zápalové ochorenie sliznice tráviaceho systému
 • nevhodné a časté užívanie antibiotík

Pri zistení intolerancie mlieka je potrebné upraviť jedálniček:

 • dôsledne vylúčiť z jedálneho lístka všetky mliečne výrobky (kravské, ovčie a kozie mlieka a syry, acidofilné mlieko, kakao, jogurty, tvaroh, zmrzlinu...)
 • dôsledne vylúčiť všetky potraviny, ktoré obsahujú laktózu - mliečna čokoláda, dezerty, keksy, zákusky, koláče s obsahom sušeného mlieka, maslo, margarín alebo mliečne výrobky
 • s lekárom stanoviť obsah laktózy v liekoch (laktózu obsahuje asi 20% liekov na predpis a asi 6% voľnopredajných liekov) a nájsť alternatívy bez laktózy
 • sledovať zloženie a prípadný obsah laktózy vo všetkých používaných potravinách (napr. lunchmeat), nápojoch a hygienických potrebách (žuvačky)

Moderné technológie dnes umožňujú také spracovanie kravského mlieka, ktorým sa z neho odstráni problémový cukor – laktóza a človek trpiaci laktózovou intoleranciou môže takéto mlieko konzumovať bez spomenutých dôsledkov.

Dávkovanie: 1–3 mäkké kapsule hneď pred konzumáciou jedla, alebo nápoja obsahujúceho laktózu.

Obsah balenia: 60 kapsúl

Cena: Závisí od spôsobu spracovania zložiek v balení

Zloženie: Enzým laktáza z Aspergillus oryzae (5.250 FCC jednotiek) 125 mg, sójový olej, želatína, zahusťovadlo: sorbitol, zvlhčovadlo: glycerín, emulgátor: lecitín, leštiaca látka: včelí vosk, farbivo: titánová beloba.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: 

Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.