Chitosan - prírodná vláknina - €23.50|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

Uzdrav sa

vláknina
výživový doplnok
trávenie
cholesterol
 

Chitosan - prírodná vláknina

Chitosan od spoločnosti Uzdrav sa je prírodná vláknina, ktorá podporuje chudnutie. Viaže na seba tuky a tým znižuje cholesterol, znižuje pocit hladu
Výrobca:UZDRAV SA s.r.o.
Kód produktu:US10
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Ušetríte: 2 % Bežná cena: 24,00 € Vaša cena: 23,50 €
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 23 bodov.
Náš odmeňovací systém

CHITOSAN

Výživový doplnok

Chitosan je polysacharid získaný zo schránok kôrovcov ako sú napr. krevety, morské raky a kraby. Používa sa v rôznych odvetviach, v čističkách vody – má schopnosť viazať kovy, v biomedicíne a ako doplnok výživy pri chudnutí.

V medicíne sa uplatňuje pri liečbe obezity, vysokého cholesterolu, prospešný pre pacientov na dialýze, ktorý často trpia vysokým cholesterolom, anémiou, stratou sily, chuti do jedla a nespavosťou. V súčasnosti sa stále viac a viac využíva ako výživový doplnok.

Ide o látku, ktorá je nestráviteľná, vďaka svojej vlastnosti viazať v hrubom čreve tuky, tým blokuje ich vstrebávanie, znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Je to prírodná vláknina, preto znižuje pocit hladu, zlepšuje funkciu hrubého čreva – predchádza tým vzniku ochorení tráviaceho traktu (napr. rakovine hrubého čreva).

Je tiež známy ako šiesty ľudský faktor, ktorý má veľký význam pre tvorbu cukrov, tukov, vitamínov, minerálov v ľudskom tele. Zabezpečuje chod dôležitých funkcií.

Je významným pomocníkom pri redukcii hmotnosti. Vzniká premenou známeho chitínu z ulít morských krabov a homárov. Chitosanín je unikátna vláknina obsahujúca amino – skupiny, ktoré priťahujú na seba tuky a žlč.

Dokáže pohltiť 6 až 8-krít viac tekutín, ako je jeho vlastná hmotnosť. Absorbuje vodu do formy hustého gélu. Tento gél pomáha chitosanínu viazať ďalšie tuky a steroly, a tým sa prijaté tuky  nemôžu stráviť a vylúčia sa z tela von. Z dlhodobého hľadiska boli zaznamenané výrazné účinky Chitosanu na redukciu cholesterolu, v boji proti ateroskleróze a chorobám srdca.

Chitosan účinky:

 • pôsobí na zlepšenie imunity,
 • aktivuje bunky,
 • pozitívne pôsobí na poškodenia žalúdočnej sliznice,
 • aktivuje regeneráciu žalúdočnej sliznice,
 • pôsobí ako prevencia rakoviny,
 • znižuje krvný tlak a tuk,
 • reguluje hladinu cukru v krvi,
 • pozitívne pôsobí na poruchy tráviaceho traktu – žalúdočné vredy,
 • kolitída a syndróm dráždivého čreva,
 • pôsobí na biologické poškodenie žalúdočnej sliznice, kde môže dôjsť k vniknutiu žalúdočnej kyseliny na sliznicu žalúdka...

Chitosan je látka neabsorbovateľná, bez kalorickej hodnoty. Pri dostatočnom dávkovaní môže znížiť kalorickú hodnotu prijímanej stravy a tak prispieť k redukcii nadváhy. Chitosan má funkciu viazať okrem tuku aj žlčové kyseliny, ktoré vznikajú  v pečeni premenou cholesterolu.

Chitosan a zdravie

 • Chitosan, tým že vám pomáha schudnúť, napraví sa aj vaša celková telesná kondícia, ale hlavne zdravie.
 • Spánok – ľudia s nadváhou počas spánku často trpia, charakteristické sú najmä abnormálne prestávky v dýchaní a plytké dýchanie.
 • Cvičenie – čím viac schudneme, tým viac budeme ohybnejší a prejaví sa to na vašej kondícii. Budete sa cítiť silnejšie, cvičenie bude pre vás stále ľahšie a začne vás baviť, objavia sa nespočetné zdravotné výhody. Zlepší sa dýchanie, cirkulácia aj pulz, vybudujete si svaly.
 • Rýchlejšie hojenie rán – chitosan má potenciál na hojenie rán, ktoré by sa pri užívaní mali uzdraviť a zaceliť rýchlejšie. Tiež má účinky pri predchádzaní a rýchlejšom hojení bakteriálnych infekcií a mykózy.

Dávkovanie: 2-krát denne pol hodinu pred jedlo 2 tablety.

Obsah balenia: 90 tabliet.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: 
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.