Lapacho (Energy) - zápal pľúc - €7,30|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

Bylinné čaje - Energy

proti baktériam
výživový doplnok
po chemoterapii
lapacho
 

Lapacho (Energy)

Lapacho je nápoj Inkov, pôsobí pri vonkajších a vnútorných zápaloch, na baktérie a plesne. Podporné účinky pri onkologických ochoreniach, leukémii, chemoterapii
Výrobca:ENERGY
Kód produktu:EN 30
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Ušetríte: 3 % Bežná cena: 7,50 € Vaša cena: 7,30 €
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 7 bodov.
Náš odmeňovací systém

Lapacho

Výživové doplnky

Tabebuia serratifolia

V tropických dažďových pralesoch Strednej Ameriky rastie vysoký strom s hladkou kôrou a rúrkovitými kvetmi, ktorého liečebné účinky miestne domorodé kmene poznajú už stáročia. Indiáni ho nazývajú slovom, ktoré sa dá preložiť ako „mať moc a silu“. Moderná história lapacha sa datuje od roku 1884, kedy bola izolovaná jeho najdôležitejšia obsahová látka a neskôr sa testovali účinky na liečbu rôznych foriem rakoviny. Úspešnosť liečby bola natoľko zarážajúca, že brazílska vláda uvalila informačné embargo na výsledky všetkých klinických výskumov, ktoré sa lapacha týkali. Toto embargo bolo porušené až v roku 1981. Od tej chvíle záujem o túto rastlinu vo svete veľmi prudko stúpa.

Pôvod: stredné Peru, provincia Coronel Portillo

Časť rastliny: kôra kmeňa

Spôsob prípravy: Na 1 liter vody 3–4 čajové lyžičky. Variť 5 minút a nechať 15 minút vylúhovať. Popíjať po malých šálkach. Nepoužívať hliníkové nádoby. Druhýkrát neohrievať.


Účinky a obsahové látky LAPACHO:

Lapacho má imunostimulačné, protizápalové, antioxidačné, bolesť utišujúce a predovšetkým protirakovinové účinky. Kôra obsahuje naftochinóny a antrachinóny, čo sú látky, ktoré sa len zriedka vyskytujú v jednej rastline spoločne. Mimoriadne liečebné účinky sa preto pripisujú ich synergickému pôsobeniu. Najvýznamnejším naftochinónom je lapachol s výraznými protirakovinovými účinkami. Droga ďalej obsahuje flavonoidy, ktoré pôsobia antioxidačne, vitamíny (B, C, provitamín A), minerálne látky (vápnik, draslík, fosfor a horčík) a stopové prvky (kremík, cín a mangán).


Lapacho - použitie:

  • zápalové ochorenia (vírusy, baktérie, plesne)
  • astma a alergie
  • zápaly žalúdka
  • diabetes
  • ochorenia pečene
  • prekonaná borelióza a mononukleóza
  • ochorenia nervovej sústavy
  • nádorové ochorenia
  • zvonka pri kožných a gynekologických ťažkostiach

Kontraindikácie:

Neužívať v tehotenstve, pri nízkom tlaku, srdcovej nedostatočnosti, hnačkových a horúčkových ochoreniach. Nevhodné pre deti do 3 rokov.

Hmotnosť: 105 g

 
Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: 
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.