Chitosan Star- €26.60|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

Výživové doplnky STARLIFE

vláknina
výživový doplnok
cholesterol
ako schudnúť
 

Chitosan Star

Chitosan od spoločnosti Starlife je prírodná vláknina, ktorá podporuje chudnutie a obsahuje vitamín C znižuje cholesterol, znižuje pocit hladu
Výrobca:Starlife
Kód produktu:SL71
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Ušetríte: 7 % Bežná cena: 42,00 € Vaša cena: 39,00 €
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 39 bodov.
Náš odmeňovací systém

CHITOSAN

Doplnok stravy

Chitosan 500 je prípravok obsahujúci látku chitosan. Chitosan je prírodná vláknina, polysacharid zo schránky kôrovcov. Pozostáva z D-glukosamínu a N-acetyl-D-glukosamínu. Ide o nestráviteľnú látku, ktorá v hrubom čreve viaže tuky, a tým blokuje ich vstrebávanie. Používa sa ako doplnok výživy pri chudnutí. Uplatňuje sa aj pri liečbe vysokého krvného tlaku, cholesterolu, liečbe obezity a Crohnovej choroby. Je prospešný pre pacientov na dialýze, ktorí často trpia vysokým cholesterolom, anémiou, stratou sily, chuti do jedla a nespavosťou. Žuvačky obsahujúce chitosan slúžia ako prevencia proti zubnému kazu. S cieľom liečiť zápal ho môžete aplikovať priamo na ďasná a tak predchádzať periodontitíde, ktorá vedie k vypadávaniu zubov. V USA a Británii sa vďaka svojim hemostatickým vlastnostiam používa v leukoplastoch a iných prostriedkoch na zástavu krvácania. 

Účinky chitosanu:

 • znižuje hladinu cholesterolu v krvi
 • znižuje vysoký krvný tlak
 • znižuje riziko vzniku srdcovocievnych ochorení
 • znižuje pocit hladu
 • zlepšuje funkciu hrubého čreva
 • predchádza vzniku ochorení gastrointestinálneho traktu
 • je hypoalergénny
 • má antibakterálne účinky
 • odstraňuje únavu
 • spomaľuje starnutie

Je biodegradovateľný, biokompatibilný a netoxický. Pri vnútornom použití sa rozpustná časť pod vplyvom tráviacich fermentov štiepi, vstrebáva sa do krvi a organizmus si ju osvojuje v podobe nízkomolekulárnych zložiek. Najdôležitejšou je kyselina hyalurónová, ktorá sa dostáva do zloženia medzibunkovej hmoty, bunkových membrán, sklovitej hmoty oka a slúži ako cementujúci prostriedok spojovacieho tkaniva. Druhá časť sa s fermentmi nerozpúšťa a nevstrebáva sa do krvi, v čreve sa po spojení s tekutinou premieňa na gélotvornú masu. Taktiež neobsahuje žiadne kalórie. Pri jeho užívaní je dôležité vypiť každý deň aspoň 1,5l vody, jesť veľa zeleniny (za účelom zvýšiť jeho hydrolýzu – rozklad), vziať ho pred požitím jedla s vysokým obsahom tuku, väčšinou na obed a večeru. 

Chitosan funguje ako špongia, absorbuje tuk, ale zachováva v tele živiny. Dokáže na seba naviazať až 12 násobne viac tuku, ako sama váži. Tento proces prebieha v žalúdku. Vláknina tuk jednoducho absorbuje, a potom ho prepraví z tela von bez toho, aby ho metabolizmus strávil. Tuk sa tak dostane z tela von bez toho, aby sa ukladal. Užívanie chitosanu je účinná metóda ako chudnutia pre všetkých, ktorí prijímajú mastné jedlá a jedlá bohaté na sacharidy (chlieb, cestoviny, zemiaky) vo väčšom množstve. Zároveň upravuje trávenie a stav žalúdka. Je dokázané, že nemá nijaké negatívne účinky.

Dôležitou zložkou je vitamín C, ktorého účinky sú nenahraditeľné inými doplnkami.

Vitamín C:

 • má antioxidačné účinky
 • podporuje tvorbu kolagénu, pre správnu činnosť ciev, kostí, pokožky , zubov a ďasien
 • prispieva k správnemu fungovaniu nervovej sústavy, psychickej činnosti a obranyschopnosti organizmu
 • zvyšuje absorbciu železa
 • podporuje energetický metabolizmus
 • znižuje únavu a vyčerpanie podporuje imunitný systém

Dávkovanie: 2 – 4 kapsle denne 10 minút pred jedlom. Pri podávaní vitamínu C sa zvyšuje účinok prípravku. Deti od 3 rokov 1 kapsle denne.

Zloženie: chitosan 300 mg, arabinogalaktan 50 mg, vitamín C 45,5 mg (56,8% RDA).

Obsah balenia: 60 kapsúl

Cena: Závisí od spôsobu spracovania zložiek v balení.

Upozornenie: Obsahuje alergénne zložky: kôrovce a výrobky z nich. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Skladujte mimo dosahu malých detí. Skladujte a po otvorení uchovávajte na suchom a tmavom mieste. Výrobok sa nesmie používať, ako náhrada rozmanitej stravy.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: 
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.