BIO-ZMA caps - výživové doplnky - €9,80|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

Minerály aone

vitamín B6
zinok
horčík
výživové doplnky
 

BIO-ZMA caps - výživové doplnky

Výživový doplnok s obsahom dôležitých minerálov - zinok, magnézium a vitamín B na podporu metabolických procesov, podpora imunity, zdravé srdce, tehotenstvo
Výrobca:Aone Nutrition
Kód produktu:AN39
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Vaša cena: 9,80 €
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 9 bodov.
Náš odmeňovací systém

Bio-ZMA testo pro 

Vitamíny a minerály


Pri výbere kvalitných výživových doplnkov sa zameriavame na vitamíny a minerály pre podporu mnohých telesných funkcií a metabolizovanie iných živín. Komplexné doplnky k strave pre zvýšenie priaznivých účinkov na ľudský organizmus obsahujú optimálnu hladinu zinku.

Zinok

Zinok sa v tele zúčastňuje na viac ako 300 metabolických procesov aj pre podporu celkovej obranyschopnosti. Jedným z hlavných funkcií zinku v organizme je zvyšovanie hladiny testosterónu. Je prospešným vitamínom pre mužov. Zvyšuje libido, priaznivo vplýva na tvorbu a pohyblivosť spermií. Ako účinný vitamín pre ženy podporuje produkciu zrelých vajíčok a reguluje hladinu hormónov.


Zinok patrí k výživným doplnkom pre zdravý priebeh gravidity a vývoj plodu. Účinne pôsobí aj na činnosť mozgu a nervový systém. Reguluje proteín, neurotropný faktor, ktorý priaznivo vplýva na kognitívne funkcie a podporu pamäti. Zinok sa z organizmu stráca potením, teda aj pri intenzívnych športových tréningoch. Profesionálni športovci by preto mali dopĺňať optimálne množstvo zinku zo stravy, ale aj prostredníctvom vitamínových formulácií. 


Vysoký podiel zinku môžeme získať z čerstvých mäsových výrobkov, najmä hovädzieho a jahniaceho, z morských plodov, orechov, húb, špenátu a fazule. Zinok je populárnym vitamínom krásy. Podporuje kvalitu vlasov a nechtov. Zabraňuje nadmernému vypadávaniu vlasov a lámaniu nechtov. Zinok napomáha predchádzať mastnej a lupinatej vlasovej pokožke.

Horčík

Súčasťou mnohých metabolických procesov a vitamínových formulácií je aj horčík (magnézium). Podieľa sa na syntéze bielkovín a nukleových kyselín. Je aktivátorom viacerých enzýmov, ktoré majú vplyv na metabolizmus aminokyselín a uhľohydrátov. Podporuje svalové sťahy srdca. Ovplyvňuje vstrebávanie vápnika, sodíka, draslíka a fosforu. Pôsobí ako protipól, je antagonistom pre vápnik. Zabraňuje mu v ukladaní, napríklad v podobe obličkových kameňov. Ako výživný doplnok k strave je vysokohodnotný pri prevencii infarktu a pri rôznych neurologických poruchách. Zmierňuje stresovú záťaž na organizmus, sklony k depresii. Magnézium je účinným pri liečbe tetánie (nervovo-svalová dráždivosť). Je prospešný antacidum. Reguluje teda množstvo žalúdočnej kyseliny a je vhodným aj pri ďalších tráviacich ťažkostiach.

Vitamín B6

Pre správnu funkciu nervového a tráviaceho systému by nemalo v kvalitných výživových doplnkoch absentovať ani optimálne zastúpenie vitamínu B6. Je to označenie pre tri zlúčeniny: pyridoxín, pyridoxal a pyridoxamín. Má dôležitú funkciu pri metabolizme tukov, bielkovín a uhľohydrátov. Priaznivo tak podporuje aj tvorbu neurotransmiterov. Ovplyvňuje syntézu hemoglobínu a zlepšuje celkový imunitný systém. Je odporúčaným vitamínom pre ženy v období tehotenskej nevoľnosti. 

Vitamín B6 (pyridoxín):

 

 • Je bezfarebná látka, ktorá sa dobre rozpúšťa vo vodnom prostredí. Je termolabilná, citlivá na UV žiarenie
 • Je zodpovedný za prenos bunkovej genetickej informácie 
 • Podporuje produkciu červených krviniek
 • Ako účinný vitamín pre ženy zmierňuje príznaky predmenštruačného syndrómu
 • Využíva sa pri liečbe syndrómu karpálneho tunela
 • Je liečivým zdrojom pri zmiernení astmatických záchvatov 
 • Užíva sa aj pri cestovateľskej nevoľnosti
 • Zmierňuje zápaly ďasien a jazyka
 • Je účinný aj pri dermatitíde
 • Má pozitívny dopad aj pri liečbe kardiovaskulárnych ochorení  
 • K živočíšnym zdrojom vitamínu B6 patria mliečne výrobky, červené aj biele mäso, ryby, vaječné žĺtka. 
 • K rastlinným zdrojom najmä strukoviny, ryža, slnečnicové semiačka 

 

Dávkovanie:

2x1 kaspula denne, nevhodné pre deti

Balenie: 60 kapsúl

 

Zloženie:

aspartát horečnatý, kolagénová bielkovina (kapsula), glukónan zinočnatý, pyridoxin HCl, protihrudkujúca látka horečnaté soli potravinových mastných kyselín.

Výživové údaje na 100 g 1 kapsula (1dávka) NRV
Horčík 7,2 g 79 mg 21%
Zinok 455 mg 5 mg 50%
Vitamín B6 127 mg 1,4 mg 100%

 

 

 

 

NRV = Referenčná výživová hodnota na 1 porciu

 

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.