Tiens Biozinok - prírodný zinok - €11,00|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

Choroby žalúdka

Tiens Biozinok

Biozinok na kožné ochorenia, alergické dermatózy, psoriáza, uhrovitosť, urýchlenie hojenia rán, aj pooperačných. Hojenie chronických vredov, pri kŕčových žilách
Výrobca:Tianshi
Kód produktu:T9
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Ušetríte: 32 % Bežná cena: 16,25 € Vaša cena: 11,00 €
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 11 bodov.
Náš odmeňovací systém

Tiens Biozinok

Výživový doplnok

Základné komponenty:

 • laktát zinku
 • glukóza
 • prášok z vaječného bielka


V každej kapsuli je 1 mg zinku.

Vlastnosti:

I. Laktát zinku - je to mliečnokyslá podoba kovu, ktorá je najľahšie stráviteľná v tráviacom trakte.
Priemerná denná potreba zinku je u dospelého človeka 10-30 mg, pre tehotné ženy - do 30 mg, pre dojčatá - 3,5 mg, pre deti - 10 mg, pre dospievajúcich - 15 mg.
Zdrojom zinku spomedzi potravín sú predovšetkým ustrice (v tkanivách ustríc dosahuje obsah zinku viac ako 1000 mg/kg). Dosť veľa tohto kovu obsahujú krevety, slede, makrely, pečeň a mäso zvierat, vajcia, huby, obiloviny, vlašské orechy, tekvicové semená a sezamové semená.
V mäsových produktoch je koeficient vstrebateľnosti zinku vyšší ako v rastlinných, pretože rastlinná kyselina zlučuje zinok a druhé minerály, mení ich na nevstrebateľné zlúčeniny a prekáža ich vstrebávaniu v tenkom čreve. V ľudskom organizme sa zinok nachádza v koži, vlasoch, v krvi, kostiach, nechtoch, v pečeni, obličkách, podžalúdkovej žľaze, svaloch, u mužov predovšetkým v semenníkoch a predstojnej žľaze. Zinok sa rýchlo vylučuje z organizmu pri fyzickom, emocionálnom alebo chemickom strese, ale tiež pod vplyvom jedovatých látok, ťažkých kovov, pesticídov a ďalších znečisťovateľov životného prostredia. 
Na osvojenie tohto kovu je nevyhnutne potrebné dostatočné množstvo žalúdočnej kyseliny. S vekom sa množstvo vylučovanej kyseliny znižuje, čo samozrejme vedie k deficitu zinku.
 

Spektrum pôsobenia zinkuje veľmi široké:

 1. V ľudskom organizme sa zinok zúčastňuje na aktivizácii vyše 200 fermentov, reguluje ich štruktúru.
 2. Vplýva na chuťové pocity a apetít. Pri deficite zinku dochádza k hyperplázii (zosilneniu) a keratinizácii (odbúraniu) epitelových (povrchových) buniek sliznicového obalu ústnej dutiny. V dôsledku toho sa zanesú vrstvy chuťových pohárikov jazyka, potrava sa k nim nemôže dostať a človek stráca chuťové pocity. 
 3. Pri deficite zinku sa stráca čuch.
 4. Zinok sa zúčastňuje na syntéze bielkovín, DNA a RNA, na procese delenia buniek, na ich raste a regenerácii.
 5. Má priamy vplyv na vytváranie kolagénových vlákien, ktoré zodpovedajú za elastickosť kože, na vytváraní spojivového tkaniva, kĺbových obalov.
 6. Zinok sa zúčastňuje na raste a vývine organizmu. Podporuje rast telesnej hmoty a kostry.
 7. Je dôležitým prvkom na podporu a na zlepšenie zraku, koncentruje sa v očnej sietnici a podporuje normálne osvojenie vitamínu A očnou sietnicou. Znemožňuje vznik kataraktu a objavenie sa žltej škvrny (ochorenie vzniká v dôsledku poruchy sietnice oka a je jednou z príčin slepoty).
 8. Zinok je silným antioxidantom.
 9. Stimuluje rast a patrí do sústavy faktorov podporujúcich rast nervov. Zúčastňuje sa na obnove štruktúry nervov pri ich poškodení.
 10. Zabezpečuje rovnováhu cukru v krvi a pomáha podžalúdkovej žľaze produkovať inzulín.
 11. Chráni pečeň a obličky pred chemickými toxínmi.
 12. Pri deficite zinku sa objavujú alergické dermitídy, holohlavosť, uhrovitosť a ďalšie kožné ochorenia.
 13. Zinok je nevyhnutný pre normálnu činnosť lymfoidného tkaniva, ktoré zohráva dôležitú úlohu v imunitnej sfére. Podobne ako vitamín C zabraňuje vírusovým infekciám, ak sa začne užívať Biozinok na samom začiatku ochorenia.
 14. Mobilizuje rezervy organizmu v počiatočných štádiách vzniku rakoviny (stimuluje výrobu bielych krviniek).
 15. Pri deficite zinku vzniká dysplázia mliečnych ciest, čo vyvoláva vznik mastopatie.
 16. Zinok je dôležitý najmä pre tehotné ženy v súvislosti s jeho aktívnym prenikaním cez placentu. Deficit zinku môže viesť k mnohým komplikáciám v tehotenstve: k potratom, toxikózam, k zastaveniu rastu plodu a poruche činnosti rodidiel.
 17. Zinok zohráva dôležitú úlohu pri tvorbe hormónov. Je nevyhnutný pri produkcii tymulínu- hlavného hormónu hypofýzy. Pri jeho deficite vzniká Alzheimerova choroba (starecká slabomyseľnosť), ktorá je prakticky neliečiteľná.
 18. Zinok sa tiež zúčastňuje na produkovaní testosterónu (mužského pohlavného hormónu) a na tvorbe spermií. Pri jeho nedostatku sa môže vyvinúť neplodnosť, spomalenie procesov pohlavného dozrievania (chlapci v tomto období trpia viac ako dievčatá) a zníženie sexuálnych schopností. Zinok sa zhromažďuje v intersticiálnych /vnútorných/ tkanivách semenníkov mužov a existuje názor, že s každým výronom semena muž stráca množstvo zinku, ktoré si vyžaduje doplnenie. To je aktuálne najmä u mužov, ktorí mávajú regulárny a častý sex. Deficit zinku zapríčiňuje vývin zápalu predstojnej žľazy (jeden z prejavov tohto ochorenia sú časté nutkania k močeniu) a adenómu prostaty (nezhubnému zväčšeniu predstojnej žľazy), čo nezriedkavo vedie k chirurgickému zákroku. Zinok má nie menší význam aj pri produkovaní ženských pohlavných hormónov (stimuluje výrobu progesterónu a podporuje funkčnú aktivitu žltého telieska). Pri jeho deficite sa vyvíja predmenštruačný syndróm, ktorý sa prejavuje bolesťami hlavy, podráždenosťou, zdurením a bolestivosťou mliečnych žliaz, ale tiež i klimakterický syndróm s pocitmi návalov a horúčosti. Pri nedostatku progesterónu sa u žien zvyšuje chuť na sladké a slané.
 19. Zinok podporuje hojenie rán a vredov, zrýchľuje proces epitelizácie.
 20. Zúčastňuje sa na výmene alkoholu (zinok patrí do zloženia alkoholdehydrogenázy - fermentu, ktorý sa zúčastňuje na procesoch normálneho rozštiepenia a vylúčenia produktov metabolizmu etylového liehu). Pri jeho nedostatku sa zvyšuje preddispozícia k alkoholizmu, ale nadmerné užívanie alkoholu spôsobuje veľký deficit zinku. Tým dochádza k vzniku začarovaného kruhu 
 21. Zinok vytvára konkurenciu rádioaktívnym prvkom, pretože pri nasýtení organizmu nevyhnutnými minerálmi sa už rádioaktívne nebudú vstrebávať.
 22. Brzdí proces starnutia.
 23. Zohráva dôležitú úlohu v činnosti mozgu.

II. Glukóza - zdroj energetického materiálu. Podporuje zneškodňovanie a vylučovanie jedov z organizmu. Posilňuje procesy výmeny, antitoxickú funkciu pečene a srdcovú činnosť. Zvyšuje diurézu, má dezintoxikačné vlastnosti.

III. Prášok z vaječného bielka - je zdrojom vitamínov.


Indikácie:

 1. Akékoľvek kožné ochorenia, teda aj alergické dermatózy, psoriáza, uhrovitosť. 
 2. Na urýchlenie zahojenia akýchkoľvek rán, teda aj pooperačných. Na zlepšenie priebehu obnovy po operácii sa odporúča začať s užívaním zinku ešte pred operáciou.
 3. Hojenie akýchkoľvek chronických vredov, sem patrí aj vredové ochorenie žalúdka a dvanástnika, hojenie trofických vredov u diabetikov a pri kŕčových žilách, rýchle hojenie popálenín.
 4. V kozmetike, pretože podporuje elasticitu kolagénu kože, zlepšuje stav vlasov a nechtov, má omladzujúci efekt.
 5. Liečba a profylaxia mužskej a ženskej neplodnosti, impotencia mužov, dysfunkcia vaječníkov žien.
 6. Prostaty, adenóm prostaty, aktívny pohlavný život.
 7. Liečba a profylaxia predmenštruačného a klimakterického syndrómu.
 8. Predchádzanie komplikáciám tehotenstva, do toho patria ranné nevoľnosti, skoré toxikózy, potraty, hypotrofia plodu (spomalenie rastu a vývinu), poruchy činnosti rodidiel.
 9.  Pri hypoimunitných stavoch, teda aj ORVI, chrípka.
 10. V komplexnej liečbe zhubných nádorov a AIDS, najmä v počiatočných štádiách choroby.
 11. Nervovo-psychické stavy, neurologické ochorenia, poruchy vnímania a chronická únava, depresie, akútne psychózy, patologické odmietanie potravy, schizofrénia, epilepsia, roztrúsená skleróza, slabomyseľnosť.
 12. Ochorenia zrakových orgánov, teda aj diabetická retinopatia, objavenie žltej škvrny, katarakt, krátkozrakosť a vlčia tma.
 13. Profylaxia a spolu s inými prostriedkami i liečba cukrovky, podpora normálnej hladiny cukru v krvi, postupné zníženie dávok inzulínu.
 14. Ochorenia pečene a obličiek.
 15. Diarea akéhokoľvek pôvodu, teda aj dyzentéria, pretože pri hnačkách dochádza k rýchlej strate zinku. Iné ochorenia tenkého a hrubého čreva, Krohnova choroba. 
 16. Na korekciu váhy.
 17. Profylaxia a liečba hypertenzie, aterosklerózy, liečenie zvýšeného cholesterolu a ďalších srdcovo-cievnych ochoreniach.
 18. Zápalové ochorenia kĺbov, zachovanie pružnosti pohyblivosti kĺbov v starobe.
 19. Pri pobyte v ekologicky nevhodných podmienkach, ale tiež práci, ktorá je spojená s priemyselnými škodlivinami.
 20. Pri akýchkoľvek stresových situáciách.
 21. Profylaxia radiačného poškodenia organizmu.
 22. Profylaxia a liečba alkoholizmu.
 23. Vegetariánske stravovanie a počas náboženských pôstov

Kontraindikácie:

Neboli zistené
S opatrnosťou doporučovať ľuďom, ktorí sú alergickí na vaječný bielok.

Užívanie:

Užívať počas maximálnej aktivity meridiánu obličiek od 17. do 19. hod. alebo trojitého ohrievača od 21. do 23. hod., zapiť pohárom teplej vody.

Dávkovanie:

deťom do 10 rokov po 1-2 kapsle denne,
deťom od 10 rokov a dospelým po 2-4 kapsule denne.
Pri zdĺhavom a komplikovanom ochorení možno dávku zvýšiť na 6-8 kapslí denne. Dávku a dĺžku užívania voliť individuálne.

Balenie:

60 kapsúl v balení.

 

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.