B komplex star - €28|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

Výživové doplnky STARLIFE

b komplex
výživové doplnky
vitamín B
kyselina listová
 

B komplex star

B komplex je komplexná starostlivosť o celé telo - Vitamín B1 - vitamín B12 a kyselina listová. Vitamíny, výživové doplnky, zdravá strava
Výrobca:Starlife
Kód produktu:SL19
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Ušetríte: 6 % Bežná cena: 32,00 € Vaša cena: 30,00 €
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 30 bodov.
Náš odmeňovací systém

B – COMPLEX STAR

Vitamín B - vyživový doplnok


B komplex

B – Complex Star je prípravok obsahujúci kompex vitamínov skupiny B. Každý z týchto vitamínov má dôležité funkcie v organizme:

 • Vitamín B1 – tiamín má priaznivý účinok pri liečení periférnych nervov a svalov. Bol prvým popísaným vitamínom zo skupiny B. Ťažkým, smrteľným ochorením – beri beri trpeli vojaci a námorníci pri dlhých pobytoch na mori s jednostrannou potravou. Prvými vedcami, ktorí zistili súvislosť medzi týmto ochorením a potravou boli vojenskí lekári. Japonský námorný lekár Kanehiro Takaki v roku 1884 vyslovil hypotézu, že beri beri u námorníkov je výsledkom nedostatočnej výživy. Keď sa k lúpanej ryži pridalo mäso, mlieko, chlieb a zelenina, ochorenie sa nevyskytovalo ani počas dlhej 9 mesačnej plavby. Neskôr sa zistilo, že konzumáciou nelúpanej celozrnnej ryže s obsahom otrúb možno chorobe beri beri predísť. K potravinám bohatým na tiamín patria celozrnné obilniny, mäso a mäsové výrobky, zelenina, ovocie, strukoviny, vajcia a mliečne výrobky.
 • Vitamín B2riboflavín je dôležitý pre dobrý stav kože, očí, funkciu srdca a iných orgánov. Má významný vplyv na metabolizmus cukrov, tukov a aminokyselín, ovplyvňuje celkovú energetickú premenu v organizme. 
 • Vitamín B3 riadi chod energetického metabolizmu, činnosť nervovej sústavy, psychickú činnosť, dobrý stav slizníc a pokožky, znižuje únavu a vyčerpanie.
 • Vitamín B5kyselina pantoténová je dôležitá pre metabolické spracovanie prijatých živín a nenahraditeľný pre syntézu hormónov a cholesterolu. Obsahujú ju najmä vajcia, ryby, mlieko a mliečne výrobky, cereálie a celozrnné pečivo, zelenina, najmä hlúbová zelenina (kel, kapusta) a ďalšie potraviny, ktoré sú zdrojom B vitamínov. Veľké dávky kyseliny pantoténovej môžu spôsobiť hnačku.
 • Vitamín B6 podporuje normálnu syntézu cysteínu a jeho metabolizmus, energetický metabolizmus, metabolizmus bielkovín a glykogénu, činnosť nervovej sústavy, psychickú činnosť, tvorbu červených krviniek a funkciu imunitného systému. Prispieva k znižovaniu únavy a vyčerpania, podieľa sa na regulácii hormonálnej aktivity.
 • Vitamín B9 - foláty sú zlúčeniny kyseliny listovej, ktorá patrí medzi vitamíny skupiny B. Sú potrebné pri syntézach, regenerácii a fungovaní DNA a RNA, ktoré sú základným stavebným prvkom pre život. A preto je prítomnosť folátov nutná pre tvorbu a zachovanie nových buniek a taktiež sú dôležité v období rýchleho rastu u detí a v tehotenstve. Rovnako dospelí aj deti potrebujú foláty pre normálnu tvorbu červených krviniek a ako prevenciu anémie. Minerály a vitamíny v tehotenstve zvyšujú svoje nároky, preto je potrebné ich v tele doplniť. Medzi dôležité vitamíny v tehotenstve patrí aj kyselina listová. Štúdie ukázali, že prísun kyseliny listovej v tehotenstve znížil riziko pôrodu dieťaťa s vrodenou chybou – rázštepom chrbtice až o 70%. Najcitlivejšia doba sú prvé tri mesiace tehotenstva. Vtedy je treba dostatočne dbať práve na prísun tohto vitamínu, a tiež mesiac pred plánovaným otehotnením. Kyselina listová sa vstrebaním v čreve mení a v takej forme sa dostáva do organizmu. Najviac kyseliny listovej obsahuje zelenina, kuracia a morčacia pečeň, celozrné výrobky, obilniny a niektoré druhy ovocia (maliny, melón a čučoriedky). Najbohatším zdrojom sú však kvasnice. Je citlivá na teplo a kyslík prítomný vo vzduchu, preto je najlepšie konzumovať ovocie a zeleninu tepelne neupravenú. Nedostatok kyseliny listovej môže spôsobiť poruchy rastu, šednutie vlasov, zápal jazyka, vredy v ústach, peptické vredy a hnačku.
 • Vitamín B11podporuje normálny metabolizmus homocysteínu a lipidov a udržuje správne fungovanie pečene.
 • Vitamín B12 - tento vitamín patrí do skupiny vitamínov B. Bol z radu vitamínov objavený ako posledný. Začiatkom minulého storočia bola postrachom choroba nazývaná zhubná anémia, na ktorú v dôsledku nedostatku červených krviniek zomieralo veľa ľudí. V roku 1922 George Nyot Whipple z univerzity v Rochesteri objavil, že psy postihnuté touto chorobou sa vyliečili vysokými dávkami hovädzej pečene. K pokusom sa pridali aj ďalší dvaja lekári – George Minot a William Murphy, ktorí podávali pacientom 250g pečene denne. Všetkým trom lekárom, ktorí sa zúčastnili na výskume, udelili Nobelovu cenu. Až v roku 1947 izolovali kryštalickú červenú substanciu – vitamín B12 alebo kobalamín, niekedy nazývaný červený vitamín. Tohto vitamínu potrebuje človek za celý život množstvo zodpovedajúce veľkosti zrna obilia, ale jeho účinok na organizmus je obdivuhodný. Najvýznamnejším ochorením u človeka z jeho nedostatku je chudokrvnosť, ktorá je spôsobená aj nedostatočným prísunom kyseliny listovej.

Funkcie vitamínu B12 sú mnohoraké:

 • je nositeľom životnej energie,
 • chráni pred zápalom žíl,
 • pozitívne vplýva na fungovanie centrálneho nervového systému a pri liečbe sklerózy multiplex,
 • nevyhnutný pre tvorbu červených krviniek,
 • pôsobí proti zhubnej anémii,
 • znižuje spolu s kyselinou listovou hladinu homocysteínu,
 • zlepšuje pamäť a koncentráciu a podporuje dobrú náladu.

Dávkovanie: 1 tableta denne

Obsah balenia: 60 tabliet

Zloženie:

cholín bitartát 140 mg, inozitol 140 mg, kyselina pantoténová (D – pantothenan vápenatý) - vitamín B5 40 mg (666,7% RDA), PABA 30 mg, niacín (nikotinamid) – vitamín B3 25 mg (156,2% RDA), tiamín mononitrát - vitamín B1 10 mg (909 % RDA), riboflavín – vitamín B2 10 mg (714,3% RDA), pyridoxín hydrochlorid – vitamín B6 10 mg (714,3% RDA), kyselina listová 400 µg (200% RDA), biotín (D – biotin) 100 µg (200% RDA), kyanokobalamín – vitamín B12 40 µg (1.600% RDA),hydrogenfosforečnan vápenatý, celulóza, guarová guma, rastlinná kyselina stearová, zosieťovaná sodná soľ karboxymethylcelulózy, oxid kremičitý, rastlinný stearan horečnatý . RDA - odporúčaná denná dávka

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: 
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.