B-vit complex - b komplex- €6,84|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

Vitamíny aone

spirulina
b komplex
b complex
vitamín B
 

B-vit complex - b komplex

B komplex obsahuje vitamíny skupiny B, výťažok zo sladkovodnej riasy spirulina a pivné kvasnice. Výživový doplnok B complex - vitamíny na každý deň
Výrobca:Aone Nutrition
Kód produktu:AN38
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Vaša cena: 6,84 €
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 6 bodov.
Náš odmeňovací systém

B - vit Complex

Vitamíny skupiny B


V progresívnych výživných komplexoch sa na podporu imunity a oslabeného organizmu využívajú liečivé vlastnosti rôznych vitamínov skupiny B. Ich účinky sa zvyšujú, ak sú tieto obľúbené doplnky k strave obohatené aj o rastlinné výťažky zo spirinuly. Tieto vitamíny na každý deň sú tak plné prospešných proteínov a minerálov. To sa odzrkadlí na našej obranyschopnosti a ľahšom zvládaní fyzicky či psychicky náročných situácií. 

Spirulina riasa

Spirulina je zelená, respektíve zelenomodrá sladkovodná riasa. Ide o vláknitú sinicu s výrazným zafarbením a prospešným účinkom na celkovú imunitu, krásu a športovú kondíciu. Je teda prírodným multivitamínom, ktorý sa nachádza vo vodách s vysokou hodnotou ph. Proteíny tvoria viac než 60% z jej celkového podielu účinných látok. 
Má blahodarné účinky pri intenzívnej fyzickej záťaži. Spirinula sa teda často nachádza aj vo výživových doplnkoch pre športovcov. Má silné antioxidačné účinky, ktorými zmierňuje poškodenie svalstva. Účinne podporuje úľavu a svalovú regeneráciu po intenzívnych tréningoch. Účinné vlastnosti spirinuly tak zvyšujú fyzickú kondíciu a odďaľujú pocit únavy.

Táto mnohobunková sinica bez jadra je zdrojom nukleových kyselín, železa, vitamínu B, C, D a E. Má silné protizápalové účinky. Obsahuje vysoký podiel Gama-linolénovej kyseliny, ktorá priaznivo vplýva aj na činnosť kĺbového svalstva. Je účinným vitamínom krásy. Vyživuje vlasy, nechty a pleti poskytuje omladzujúci efekt. Často sa spirinula využíva aj pri liečbe alergickej nádchy, a to najmä pri alergiách na peľ, prach a srsť.


Ďalšie zdravotné účinky spiruliny:

 • Pomáha pri redukčných diétach. Má vysoký obsah bielkovín, ale aj vlákniny, čím priaznivo podporuje trávenie. 
 • Priaznivo vplýva na zdravú činnosť a funkciu mozgu. Pomocou účinných antioxidantov chráni ľudský mozog aj tým, že zmierňuje zápaly a zneškodňuje voľné radikály. Znižuje riziko Alzheimerovej choroby. Podporuje koncentráciu a schopnosť sústrediť sa.
 • Je prospešným vitamínom pre ženy, najmä pri prejavoch predmenštruačného syndrómu. Zmierňuje bolesti, zmeny nálad a stavy úzkosti.
 • Znižuje riziko chronického únavového syndrómu. 
 • Jej účinné vlastnosti sa využívajú pri prevencii rakoviny. Obsahuje vysoký podiel prírodného pigmentu fykocyanín so silnými protizápalovými účinkami. Dokáže eliminovať voľné radikály a zastaviť bujnenie rakovinotvorných buniek 
 • Reguluje krvný tlak a udržiava optimálnu hladinu cukru v krvi
 • Veľmi obľúbeným prírodným zdrojom značnej časti vitamínov skupiny B je aj pangamin, známy aj pod pojmom pivovarské kvasnice:
 • Majú vysokú nutričnú hodnotu a sú zdrojom veľkého množstva B-komplexov
 • Podporujú zdravý bunkový metabolizmus. Vysoký podiel niacínu (vitamínu B3) priaznivo pôsobí pri neurologických poruchách. Podporuje mentálne zdravie.
 • Účinne pôsobí aj proti tráviacim nevoľnostiam, kožných alergickým reakciám, proti zvýšenej nevoľnosti.
 • Zefektívňujú metabolizmus sacharidov a tukov
 • Podporujú  zdravú črevnú mikroflóru, zefektívňujú trávenie
 • Výživové doplnky s obsahom pivných kvasníc sú vhodné aj pre tehotné ženy a deti
 • Pomáhajú pri onkologických ochoreniach
 • Zefektívňujú činnosť srdcovo-cievneho systému
 • Znižujú únavu, nervozitu a sklony k depresii 

 

Balenie obsahuje 150 tabliet

 

Zloženie:

 spirulina (riasa), pivné kvasnice, vitamíny (niacín, D-pantotenát vápenatý, pyridoxín hydrochlorid, tiamín mononitrát, riboflavín, kyanokobalamín, kys. pteroylmonoglutámová), protihrudkujúca látka: horečnaté soli stolových mastných kyselín. 

Výživové údaje na 100g 2 tabletky - 1 dávka NRV*
Energia 284 kcal/1189 kJ 2,84kcal/12kJ  
Spirulina 50 g 500 mg  
Pivné kvasnice 46,5 g 465 mg  
Vitamíny
Vitamín B1 110 mg 1,1 mg 100%
Vitamín B2 140 mg 1,4 mg 100%
Vitamín B3 1600 mg 16 mg 100%
Vitamín B5 600 mg 6 mg 100%
Vitamín B6 140 mg 1,4 mg 100%
Vitamín B9 20 mg 200 μg 100%
Vitamín B12 250 μg 2,5 μg 100%

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

% NRV = Referenčná výživová hodnota na 1 dávku

 

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.