ACTIV C SPRAY 50 ML - LEMON GRASS - €18.05|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

Spreje ActivStar

Vitamin C
Imunita
Kyselina L-askorbova
Lemongrass
 

ACTIV C SPRAY 50 ML - Lemongrass

Výživový doplnok ACTIV C SPRAY Lemongrass obsahujúci Vitamín C zodpovedný za podporu imunity, proti toxínom, zápalom či chorobám, dlhovekosť antioxidant
Výrobca:Activstar
Kód produktu:AS57
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Ušetríte: 5 % Bežná cena: 19,00 € Vaša cena: 18,05 €
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 18 bodov.
Náš odmeňovací systém

ACTIV C SPRAY 50 ML - LEMONGRASS

Výživové doplnky

Vitamín C

Vitamín C je tiež známy ako kyselina L-askorbová. Vo vode rozpustný vitamín savyskytuje prirodzene v niektorých potravinách, často je pridávaný do iných a je k dispozícii aj ako doplnok výživy. Je to preto, lebo ľudia na rozdiel od väčšiny zvierat nedokážu vitamín C vyrábať, z tohto dôvodu je nevyhnutnou zložkou potravy.

Vitamín C je potrebný:

  • Na biosyntézu kolagénu. Kyselina L-askorbová je potrebný pre náš organizmus na produkciu kolagénu. Znižuje poškodenie kože, blahodarne vplýva na vrásky a udržiava v rovnováhe pigmentáciu. Kolagén je nevyhnutnou súčasťou spojivového tkaniva, ktoré hrá zásadnú úlohu pri hojení rán.
  • Vitamín C je dôležitým a významným antioxidantom. Preukázalo sa, že regeneruje iné antioxidanty v tele, napríklad vitamín E. Prostredníctvom svojej antioxidačnej aktivity  obmedzuje škodlivé účinky voľných radikálov. Antioxidačné vlastnosti vitamínu C a jeho vplyv na kolagén z neho robia zásadný prvok vplývajúci na zdravie pokožky. Kyselina L- askorbová má priaznivé účinky na bunky kože. Je normálnou zložkou pokožky, ktorá sa nachádza v derme aj epiderme, na jeho množstvo však vplýva starnutie, ktoré spôsobuje jeho pokles. Tento pokles spôsobuje aj nadmerné vystavovanie pokožky UV žiareniu alebo nečisťujúcim látkam (napr. aj cigaretovému dymu).
  • Hrá dôležitú úlohu v imunitných funkciách, ochraňuje a stimuluje imunitný systém. Je jedným z najväčších stimulátorov imunitného systému. Jeho nedostatok spôsobuje náchylnosť na ochorenia.
  • Pomáha proti kašľu, ako prvá pomoc pri prechladnutí.
  • Zabraňuje vzniku ochorení, ktoré sú spôsobené oxidačným stresom.
  • Pôsobí ako čistiaci prostriedok, ktorý pomáha nášmu telu zbaviť sa škôd vyplývajúcich z oxidačného stresu, ako je napríklad znečistenie.
  • Zlepšuje vstrebávanie železa.
  • Hojí rany. Hladiny vitamínu C na mieste rany rýchlo klesajú. Zápalové reakcie často zvyšujú voľné radikály v mieste poranenia a práve prítomnosť vitamínu C obmedzuje poškodenie voľnými radikálmi. Jeho nedostatok vedie k zlému hojeniu rán.
  • Suchá pokožka. Vyšší príjem vitamínu C znižuje riziko suchej pokožky.
  • Vplýva na vrásky – vyšší príjem vitamínu C súvisí s výrazným poklesom vrások.

Doplnky výživy zvyčajne obsahujú vitamín C vo forme kyseliny L-askorbovej, ktorá má biologickú dostupnosť rovnakú ako prirodzene sa vyskytujúca kyselina askorbová v potravinách.
Jeho nedostatok sa prejavuje už do jedného mesiaca – počiatočnými príznakmi sú únava, nevoľnosť, zápal ďasien, neskôr sa zhoršuje syntéza kolagénu a oslabujú sa spojivové tkanivá,
čo spôsobuje bolesti kĺbov, ďalšími príznakmi sú petechie, zlé hojenie rán, ale aj depresiu, opuchy, krvácanie z ďasien, strata zubov, zvýšená krvácavosť a málo železa.

Obsah balenia: 50ml

Zloženie:

Voda, kyselina L-askorbová 50mg/ml, citrónová a pomarančová esencia

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:

  Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.