Uncaria Tomentosa - mačací pazúr - €4|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

Bylinné čaje - Energy

výrusy a baktérie
krvný tlak
mačací pazúr
vilcacora
 

Vilcacora (Mačací pazúr)

Vilcacora "svätá rastlina" obsahuje veľké množstvo alkaloidov, sterolov, aminoglykozidov, terpénov, tanínov, flavonoidov a ďalších významných látok...
Výrobca:ENERGY
Kód produktu:EN 33
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Ušetríte: 18 % Bežná cena: 4,90 € Vaša cena: 4,00 €
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 4 bodov.
Náš odmeňovací systém

Uncaria Tomentosa – Vilcacora „svätá rastlina“ (Mačací pazúr)

Výživový doplnok

Uncaria rastie v nížinných tropických pralesoch Strednej a Južnej Ameriky, najmä v oblasti Peru. Domorodé kmene používajú túto lianu už prinajmenšom 2 000 rokov pri širokom spektre zdravotných ťažkostí. Do povedomia západného sveta sa uncaria dostala až v 70. rokoch minulého storočia vďaka činnosti kresťanských misionárov. Informácie o zázračnom vyliečení zhubných nádorov a dôkazy o mimoriadnych vlastnostiach tejto rastliny podnietili záujem farmaceutických firiem na celom svete. V súčasnosti sú účinky uncarie laboratórne aj klinicky preukázané, ide o veľmi silnú liečivú rastlinu.

Pôvod: stredné Peru, provincia Coronel Portillo

Časť rastliny: kôra z koreňov

Spôsob prípravy: 

Na 1 liter vody 1 zarovnaná polievková lyžica. Nechať asi 1–2 hodiny macerovať v studenej vode a potom zvoľna variť maximálne 20 minút. Scediť a popíjať po malých šálkach. Nenechávať v termoske.

 

Účinky a obsahové látky:

Uncaria tomentosa má imunostlimulačné, regeneračné, protialergické, silné antioxidačné a protirakovinové účinky. Uvádza sa, že zvyšuje obranyschopnosť až o 60%. Droga obsahuje alkaloidy (dôležitý z nich je izopteridín s imunostimulačnými účinkami), fytosteroly (prevažne ?-sitosterol, ktorý je významným antioxidantom), ďalej flavonoid epikatechín rovnako so silnými antioxidačnými účinkami a v neposlednom rade proantokyanidíny, ktoré zlepšujú pružnosť cievnych kapilár. Droga brzdí rast rakovinových buniek vyvolaním apoptózy – riadenej bunkovej smrti akokoľvek poškodenej bunky.Droga teda pôsobí aj antimutagénne, a preto je významnou prevenciou vzniku nádorových ochorení u osôb so zvýšeným rizikom ich výskytu.

Použitie Vilcacory:

  • zápalové ochorenia (vírusy, baktérie, plesne)
  • astma
  • reumatizmus, artritída
  • choroby zažívacieho traktu, najmä žalúdočné vredy a zápaly čriev
  • menštruačné poruchy
  • kardiovaskulárne choroby, vysoký krvný tlak
  • nádorové ochorenia

Kontraindikácie:

Nepodávať pacientom po transplantácii orgánov a po transfúzii. Nevhodné pre tehotné a dojčiace ženy, deti do 3 rokov, hemofilikov, diabetikov užívajúcich inzulín, pacientov s autoimunitnými chorobami a osoby užívajúce hormonálnu liečbu.

Hmotnosť: 55 g

 
Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: 
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.