Tiens Kordyceps - €44,90|Bohatstvo-prirody

 
 
 
 

Tianshi - výživa buniek, detoxikácia a regenerácia

výživové doplnky
kordyceps
zdravé srdce
dýchacie cesty
 

Tiens Kordyceps

Cordyceps vplýva na choroby dýchacích orgánov: bronchitída, pneumónia, bronchiálna astma, tuberkulóza, srdcovo-cievne ochorenia, ateroskleróza, infarkt ...
Výrobca:Tianshi
Kód produktu:T22
Dodanie
Vybavenie objednávky do: 24 hod.
Ušetríte: 30 % Bežná cena: 63,75 € Vaša cena: 44,50 €
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 44 bodov.
Náš odmeňovací systém

Tiens Kordyceps

Výživové doplnky

Zloženie:

 • prášok fermentovaného mycelia Cordycepsu
 • manitol
 • adenosin


Vlastnosti:

I. Cordyceps - je tradičným liekom Čínskej národnej fytoterapeutickej farmaceutiky starej 1200 rokov. 
Má neobyčajnú podobu svojej existencie, vďaka ktorej v sebe nesie informáciu o obrovskej schopnosti prežitia. V mnohých literárnych prameňoch sa poukazuje na to, že "jednu časť svojho biologického cyklu cordyceps prežíva v podobe rastliny, druhú ako hmyz". V podstate cordyceps nemá žiadny vzťah k hmyzu a rastlinám. Biológovia rozdeľujú všetky živé organizmy na zemi na štyri skupiny: 

 • mikroorganizmy, ktoré v zložení svojich buniek nemajú sformované jadro k nim patria modro-zelené vodné rastliny
 • huby
 • rastliny
 • živočíchy, ku ktorým patrí trieda hmyzu aj človek

Tak teda, cordyceps patrí do kráľovstva húb. Rozmnožuje sa nie pohlavnou cestou, prostredníctvom splynutia mužskej a ženskej bunky, ako je to napríklad u rastlín, ale sám v sebe nesie tieto obidva počiatky. Bude sa nachádzať tam, kde sú vhodné podmienky pre jeho rast a výživu. Sú to vysokohorské územia v Číne a v Tibete vo výške 3500m . V letnom období cordyceps existuje v podobe huby, ktorá sa podobá na nízku bylinu tmavo hnedej farby. Veľmi ťažko sa dá zbadať na lúke pokrytej kvetmi a trávou. V období vytvárania spóry z dcérskej cysty huby-rastliny vystreľuje spóra, ktorá sa usádza na larvu motýľa Lietajúca myš a začína na ňom parazitovať. Od tohto momentu sa začína druhý cyklus existencie cordycepsu. Zasiahnutá larva sa zarýva do zeme. Mycélium huby začína prerastať do húsenice a vysávať z nej výživné látky, v dôsledku čoho podhubie celkom vyplní hmyz a tento zahynie. Spóra sa v larve začína podobať na baktériu, ktorá ničí a spotrebúva vnútorné orgány larvy, ponecháva na svoju ochranu jej rohovinový obal. S nástupom zimného obdobia sa cordyceps nachádza v zemi v podobe zámotku, ktorý má rohovinový obal, ktorý zostal z húsenice a súži na ochranu tela huby. Cordyceps je prinútený prejsť na výživu koreňovou sústavou vysokohorských rastlín, sem patrí astragal, horec, ofiopogon. Počas dvojročného vývinu pod zemou Cordyceps vydrží dlhodobé hladovanie, chlad a nedostatok kyslíka. S nástupom jari cez dýchacie otvory na hlave húsenice vyrastá jediné plodové telo cordycepsu a opísaný cyklus vývinu a existencie sa opäť opakuje. Takto sa vysvetľuje čínsky názov Cordycepsu Dun čun sja cao, čo znamená "v zime hmyz, v lete bylina". 

Telo Cordycepsu je bohaté na výživné látky a biologicky aktívne komponenty, ktoré sú vlastné vysokohorským rastlinám. 


Spektrum pôsobenia tohto divu prírody - Kordycepsu je neobyčajne široké:

 • má schopnosť regulovať energiu JIN a JANG a dosiahnuť ich zodpovedajúcu rovnováhu v našom organizme,
 • má veľkú adaptogénnu schopnosť,
 • slúži ako prírodné antibiotikum, ktoré nemá vedľajšie účinky. Má potláčajúce bakteriostatické účinky na mnohé choroboplodné(patogénne) baktérie, také ako je zlatý stafylokok, streptokok, pneumokok, tuberkulózny bacil a iné,
 • reguluje imunitu, zvyšuje schopnosť nášho organizmu postaviť sa na odpor rôznym ochoreniam,
 • znižuje nadmerné zvýšenie imunity a odstraňuje jeho poruchy na genetickej úrovni pri autoimúnnych ochoreniach, takých, ako je sklerodermia, ružienka, reumatická artritída a reumatizmus, vďaka normalizácii činnosti orgánov zodpovedajúcich za imunitu,
 • má protizápalové účinky, čo sa týka sily pôsobenia, je porovnateľný s účinkami nesteroidných hormónov (napríklad s hydrokortizónom),
 • zvyšuje schopnosť nášho organizmu prispôsobiť sa nedostatku kyslíka, toxickým látkam, veľkým fyzickým záťažiam, má antioxidačné účinky,
 • aktívne odstraňuje z organizmu toxické látky, sem patria aj produkty metabolizmu liekov,
 • má antikancerogénne účinky, stimuluje aktivitu leukocytov a obnovuje v krvi ich hladinu, zmierňuje vedľajšie účinky rádio a chemoterapie,
 • reguluje činnosť pečene, obličiek a pľúc, 
 • zlepšuje látkovú výmenu v tkanivách všetkých orgánov.
 • znižuje hladinu lipidov a cholesterolu v krvi,
 • reguluje v krvi počet trombocytov, zabraňuje vzniku a podporuje rozpúšťanie trombov,
 • reguluje rovnováhu kalcia a fosforu v krvi,
 • v prijateľnom stupni rozširuje cievy, zvyšujúc zásobovanie srdca a pľúc krvou,
 • má omladzujúce účinky.

II. Manitol - je energetický, tonizačný komponent, zvyšuje vylučovanie moču, pretože je silným diuretikom. 


III. Adenozín - patrí do zloženia adinozítrifosforovej kyseliny /ATF/, ktorá sa zúčastňuje na všetkých látkových výmenách a je energetickým zdrojom, má veľký význam pre činnosť svalov. 

 

Indikácie:

 1. Choroby dýchacích orgánov: bronchitída, pneumónia, bronchiálna astma, emfyzém pľúc, tuberkulóza atď. 
 2. Srdcovo-cievne ochorenia, patrí sem i ischémická choroba srdca, stenokardia, ateroskleróza, infarkt myokardu. 
 3. Choroby močopohlavných orgánov, teda cystitída, pyelonefritída, glomerulonefritída, enuréza, salpingooforitída, endometritída adenokritída, kolpitída a iné. 
 4. Odporúča sa pri slabosti: potenie, bolesti v oblasti drieku, polúciách (mimovoľnom výrone semena). 
 5. Ochoreniach pečene, patrí sem i hepatitída a cirhóza pečene. 
 6. Choroby krvi: trombocytopenická purpura (Verlhofova choroba), ktorej základnými symptómami sú mnohé krvné výrony pod kožu, krvácanie zo slizničných obalov a druhotná anémia, ale tiež leukózy pri stabilizácii procesu a odvrátenie prechodu ochorenia do zhubného štádia. 
 7. Autoimúnne ochorenia, patrí sem i reumatizmus. 
 8. Hypoimúnne stavy, tzn. ochorenia dýchacích ciest, chrípka atď. 
 9. Zhubné novotvary rôznych orgánov, dokonca aj v neskorších štádiách ochorenia, keď bola uskutočnená chemoterapia a rádioterapia. 
 10. Na dezintoxikáciu organizmu pri rozličných situáciách, teda aj pri akútnych a chronických otravách, masívnej medikamentálnej liečbe, pri pobyte v rádioaktívnej zóne atď. 
 11. Predčasné starnutie, vädnutie kože. 
 12. Pri zvýšených fyzických záťažiach, patria sem aj silové druhy športu. 
 13. Pri akýchkoľvek stresových situáciách. 

Kontraindikácie:

deti do 3 rokov, tehotné ženy, obdobie dojčenia. 

Užívanie:
Užívať počas aktivity meridiánu zainteresovaného orgánu ale tiež počas maximálnej činnosti meridiánu trojitého ohrievača od 21. do 23. hod.
Kapsľu zapiť 0,5-1 pohárom čistej teplej vody. 


Dávkovanie:

Deti 3-6 ročné: po 1/2 kapsule lx denne počas 7-14 dní.
Dospievajúci: po 1 kapsule lx denne počas 7-21 dní. 
Dospelí: za cieľom profylaxie - po 1 kapsule 1x denne, za účelom liečby počas prvého týždňa po 1 kapsule 2x denne, v nasledujúcich dňoch po 1 kapsule 1x denne. Ak je to nevyhnutné, dávku možno zvýšiť na 4 kapsule počas dňa. 
Doba užívania: od 7 do 28 dní. 

Balenie:
100 želatínových kapsúl v balení.

 

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ:
Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.